KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
INTACS w Voigt Medica Kraków - u dr Kuwika

Jesteś zadowolony z INTACSÓW?
TAK, poprawił mi się wzrok
0%
 0%  [ 0 ]
TAK, nie poprawił mi się wzrok
0%
 0%  [ 0 ]
NIE, widzę tak samo
0%
 0%  [ 0 ]
NIE, widzę gorzej
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 0

Autor Wiadomość
Milosz 

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 08 Lis 2018
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lis 08, 2018 3:16 pm   INTACS w Voigt Medica Kraków - u dr Kuwika

Hej,

w zeszłym roku zdiagnozowano u mnie stożek, w lewym oku bardzo delikatny (widzę 70%), w prawym większy (II stopień, widzę 10%).
Dzisiaj miałem po raz drugi robioną topografię rogówki (pierwsza kilkanaście miesięcy temu), stożek rośnie bardzo powoli, ale doktor Kuwik zaproponował INTACSY na słabsze oko.

Czytając opinie w internecie (głównie na grupie Keratoconus na FB) zdania są podzielone, część zrobiła i widzi lepiej, stożek przestał się rozwijać, część widzi tak samo, część narzeka na problemy z ostrym światłem po zmroku (refleksy, halo).

Czy ktoś z forumowiczów wszczepiał INTACSY w Voigt? Gdzie ewentualnie to zrobić.

I pytanie do tych co mają już jakiś czas wszczepione - jesteście zadowoleni?
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Lis 08, 2018 10:44 pm   

Dziwi mnie, że lekarz nie wspomniał o zatrzymaniu progresji crossem. Topografia kilkanaście miesięcy temu przy postępującym stożku?! Zgroza!
Mam wszczepiony pełny ring. Poprawa z 6% na 12%. Nie jestem zadowolona. Po zmroku oko jest bezużyteczne. Efekty halo, tzw. dmuchawce i olśnienia od samochodow i lamp ulicznych zasłaniają cały obraz.
 
 
Milosz 

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 08 Lis 2018
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lis 09, 2018 11:04 am   

A gdzie robiłaś? Mówił o crossie, ale gdzieś po pół roku po ringach
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Lis 09, 2018 5:13 pm   

Cross powinien być zrobiony jak najszybciej jeśli masz udokumentowaną progresję. U mnie mimo progresji lekarze tak zwlekali 2 lata, że poszło 95% wzroku. To bardzo ważne, pomyśl o tym! Utraty wzroku już nie cofniesz. Ja miałam jednocześnie wszczepiony ring i na to cross w Czechach. Wszczepienie ringu trwało ok 3 min, może nawet krócej. Cross bez ściągania nabłonka poł godziny (jednoczesne kroplenie ryboflawiną i naświetlanie). Mój ring jest pełny, natomiast intacsy które ci proponują to segmenty.
 
 
Milosz 

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 08 Lis 2018
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lis 09, 2018 5:18 pm   

Daj jakiś namiar na klinikę w Czechach. Jak nazywał się doktor, który wykonywał zabieg? Jesteś zadowolony z ringów? Jak wieczorem / w nocy (halo i inne atrakcje)?

Jaki stopień miałeś przed zabiegiem? Ja w tej chwili mam II stopień w prawym oku (gołym widzę ok. 10%) i I stopień w lewym (gołym widzę 70%).

Mam hybrydę na prawe ok dobieraną u dr. Kuczkowskiego, w soczewce widzę dużo lepiej, ale nie mogę się przyzwyczaić, uwiera mnie :/

Jest szansa na kontakt telefoniczny z Tobą?
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Lis 09, 2018 6:16 pm   

Klinika w Czechach jest w Karlovy Vary, operuje dr Studeny. Nie wiem jak teraz, przynajmniej operował gdy byłam w 2016 roku.
http://www.somich.cz/cs/cenik/
Napisałam w poprzednich postach że nie jestem zadowolona poprawa z 6% na 12%, w nocy oko bezużyteczne.
Jeśli mam być szczera to bym wolała soczewkę. Problem w tym że na operowane oko soczewka nie pomagała. Ogólnie im mniej grzebane w oku tym lepiej. Cross tak, bo nie jest inwazyjny. Jeśli dobrze widzisz w soczewce to ja bym została przy tej soczewce.
Przy Myoringu zabieg jest odwracalny, jak ci się nie spodoba to ring się wyciąga i wracasz do widzenia sprzed operacji. Ale wtedy stracisz niepotrzebnie pieniądze.

P.s. Na forum są jeszcze dwie osoby ktore miały Myoring, ptaszek i Yo. Może oni mają inne zdanie i są zadowoleni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: