KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy stożek może wystąpić nagle?
Autor Wiadomość
rambo5323 

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 19
Wysłany: Pon Maj 29, 2017 5:43 pm   Czy stożek może wystąpić nagle?

Jakieś 4 miesiące temu miałem badaną ostrość wzroku i wszytko było w porządku, jednakże około 3 tygodni temu przypadkiem zauważyłem, że wzrok w moim lewym oku znacznie się pogorszył (myślę że przeczytam max 7 linijkę podczas badania ostrości wzroku u okulisty). Z tego co przeczytałem w internecie moje objawy wskazują na astygmatyzm, od którego jednak tylko krok do stożka. Czy to możliwe, że w ciągu trzech miesięcy, w wieku 20 lat dostałbym aż takiej wady, czy może jest to wina stożka, który rozwija się bezboleśnie. Dodam, że nigdy wcześniej nie miałem najmniejszego problemu ze wzrokiem, a wizytę u okulisty mam dopiero za tydzień i boję się, że to może być to dziadostwo. Miał ktoś podobne objawy?
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Pon Maj 29, 2017 10:08 pm   

Ja mialem tak, ze drapalem oczy... strasznie drapałem, wrecz wgniatalen. Uczulenie mialem. I rano chujnia.
Tak to sie zaczelo u mnie.
 
 
Daniel777 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 22 Sty 2014
Posty: 24
Wysłany: Wto Maj 30, 2017 12:10 am   

nie martw się, na zapas. rozmazywanie to co innego.. spójrz na światło latarni na ciemnym tle lub pojedynczy punkt świetlny- nie jaskrawy na ciemny tle ( księżyc jest idealny do testów) i przyjrzyj się krawędziom. jeżeli pojawiają się jakieś powidoki, nierówne krawędzie, kontury rozmazują się to astygmatyzm, pytanie tylko od czego. Astygmatyzm może być spowodowanym stanami nieregularnego napięcia mięśni wokół oczu, spróbuj się zrelaksować i testuj. Łyknij też 1 banie czystej i zobacz czy Ci się widzenie nie poprawia, mówię poważnie!
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Maj 30, 2017 2:58 pm   

Rambo, miałam badania okulistyczne w sierpniu, wszystko ok, tablica 100%, wada wzroku 0,5 dioptrii w jednym oku, w drugim bez wad. We wrześniu wypadek, a w październiku było -15 dioptrii i nie potrafiłam przeczytać największej litery na tablicy. Moim zdaniem stożek może zaatakować nagle.
Pamiętaj jednak że każdy przypadek stożka jest inny.
 
 
rambo5323 

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 19
Wysłany: Wto Maj 30, 2017 3:13 pm   

Dynia, Ale to chyba efekt wypadku? Daniel777, jak patrze na jekies jasne punkty na ciemnym tle to widze tak jakby dwia punty, krewedzie sa rowne ale rozmyte, nie widze tez roznicy miedzy widzeniem w nocy a w dzien. Martwi mnie jedynie to, ze ta wady wystapila tak nagle, a przy astygmatyzmie to chyba nienormalne?
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Maj 30, 2017 3:18 pm   

Tak, właśnie dlatego o tym napisałam. U mnie było coś co mogło być powodem pogorszenia. Istnieje coś takiego jak ostry stożek ale to by cię bolało bo wtedy pęka błona Bowmana (czy jak go tam zwą) i oko zmienia wyglad, jest pokryte jakby mlekiem. Nosisz soczewki? Używasz jakichś kropli? Krople mogą dawać naprawde kiepskie odczucia wizualne.
 
 
rambo5323 

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 19
Wysłany: Wto Maj 30, 2017 3:47 pm   

Nie, nic nie nosze, bo do tej pory zadnej wady nie bylo. Krople tez uzywam od czasu do czasu, gdy duzo czasu spedzam przy komputerze.
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Maj 30, 2017 3:58 pm   

To może o to chodzi wlaśnie, może czas na soczewki. Oprócz tego kontrola u okulisty, co jakiś czas żebyś miał pewność czy choroba postępuje. Czasem mimo że nie postępuje możesz mieć odczucia że gorzej widzisz. Przy tym dziadostwie niestety tak jest.
 
 
rambo5323 

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 19
Wysłany: Wto Maj 30, 2017 8:24 pm   

Mam jeszcze jedno pytanie, bo w internecie nie moge znalezc informacji na ten temat, czy astygmatyzm regularny wyklucza stozek ?
 
 
Daniel777 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 22 Sty 2014
Posty: 24
Wysłany: Czw Cze 01, 2017 12:06 am   

Mysle ze nie ma jednoznacznej odpowiedzi na twoje pytanie. W poczatkowej fazie stozka astygmatyzm moze sie wydawac regularny.. im bardziej sie rozwinie tym wieksza nieregularnosc. Opisz jeszcze raz xokladnie co widzisz w nocy. Czy jak widzisz np. Swiatlo czerwone w nocy na ciemnym tle to widzisz dwa czerwone dyski stykajace sie ze soba czy nachodzace na siebie? W tym okresie gdy nagle Ci cos wyskoczylo na oczach z wlasnego doswiadczenia powiem ci ze .nie dotykalbym oczu. Rece jaknajdalej. Zadnych soczewek. Tarcia oczu. Najwazniejsze jezeli to stozek to abys zwolnil w kazdym aspekcie. Cos sie dzieje w organizmie czego efektem jest schorzenie. Sprobuj od 1dniowej glodowki. Wstan rano i przetrzymaj caly dzien do poznego wieczora tylko na wodzie mineralnej. Obserwuj co widzisz i jak sie zmienia twoje widzenie w ciagu dnia. Zastanow sie czy nie masz teraz jakiejs alergii. Niedopusc do suchych oczu. Jezeli odczuwasz taki dyskomfort to tylko zimna woda na zamkniete powieki. Zadnych kropel!! Najlepiej lec do lidla po awokado i olej lniany.. temat rzeka
 
 
rambo5323 

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 19
Wysłany: Czw Cze 01, 2017 11:43 am   

Zadnych czerwonych dyskow nie widze, ja patrze na jekies punktowe swiatlo w nocy to widze tak jakby dwa swiatla jedno na swoim miejscu, a drugie toche przesuniete po skosie w lewy dol. Jesli chodzi o jakies alergie, to nie zauwazylem niczego szczegolnego w ostatnim czasie, to ze slabiej widze na jedno oko zobaczylem ok 3, 4 tygodni temu i nic od tamtego czasu sie nie zmienilo, chociaz byly dni gdy sie zupelnie nie oszcedzalel i byly takie dni kiedy caly dzien praktycznie przelezalem.
 
 
zyx

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 38
Wysłany: Pon Cze 05, 2017 7:09 pm   

rambo5323,
nie chcę Cię martwić, ale u mnie też się tak zaczęło podobnie. Pewnego dnia zauważyłem światło podwójne. Okazało się, że mam stożek w obu oczach 1/2 stopień. A tak przez dwadzieścia kilka lat miałem 100% widzenia, nigdy okularów nie nosiłem. Dopiero jak już się dowiedziałem, że mam stożek, analizowałem wstecz i okazało się, że miałem czasem sytuacje, że gorzej widziałem światło w nocy, ale przypisywałem wtedy to zmęczeniu.
Także alergia i tarcie oczu były obecne.
 
 
rambo5323 

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 19
Wysłany: Pon Cze 05, 2017 9:54 pm   

Bylem u okulisty i wykryl astygmatyzm 0,5D w lewym oku. Badajac moje oczy w lampie szczelinowej powiedzial ze zadnych objawow stozka nie widzi, ale moze sie mylic. Troche mnie uspokoil ale tylko troche, dlatego ide na topografie rogowki ze w koncu to wyjasnic. Jak myslicie topografia wykrywa poczatkowe postacie stozka?
 
 
zyx

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 38
Wysłany: Śro Cze 07, 2017 5:37 pm   

Topografia jest aktualnie najlepszym badaniem do potwierdzenia stożka. Jak Cię wynik nie będzie upewniał, możesz topografię wykonywać co jakiś czas. Jak będzie postęp, ona go wykryje.
 
 
Daniel777 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 22 Sty 2014
Posty: 24
Wysłany: Czw Cze 08, 2017 6:07 am   

Idz na topografie jak najszybciej. Jezeli bedziesz mial stozek to pamietaj ze od tego momentu musisz zrobic diametralna zmiane diety i sposob zycia zeby to wyhamowac na maxa do 30tki. Ja pierwsze co uslyszalem od lekarza po topografii “ze nic sie z tym nie da zrobic“ -on mial na mysli ze nie zarobi zadnej kasy,a ja widzac wtedy bardzo dobrze olalem temat- to byl wielki błąd. Mialem tak jak zyx. Widzialem przez 22 lata idealnie,zadnych okularow itp...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: