KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Ponowne podejście do soczewek twardych
Autor Wiadomość
learner9753

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 9
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Czw Sie 17, 2017 6:06 pm   Ponowne podejście do soczewek twardych

Siedem lat temu dobierałem soczewki twarde. Nosiłem może z 1,5 miesiąca i dłużej nie dałem rady. Teraz chciałem jeszcze raz spróbować. Czy jakość produkowanych soczewek się od tego czasu na tyle zmieniła, że warto? Co o tym myślicie?
 
 
nikolas2008 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 117
Wysłany: Pią Sie 18, 2017 2:31 pm   

Twardych sie nie zmienila ale masz inne opcje soczewek do stozka,poczytaj na forum,cos dla siebie znajdziesz
 
 
adam001 

Rok wykrycia SR: 1996
Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 71
Wysłany: Sob Sie 19, 2017 12:33 pm   

są różne soczewki do stożka, często sprawa indywidualna, inaczej to nie znaczy lepiej co do noszenia różnych soczewek, jakość może trochę się zmieniła, jeśli chodzi o gazoprzepuszczalność, rodzaj materiału wykonania, najlepiej pytać optyków, ogólnie soczewki twarde ciężko się nosi, myślę, że warto spróbować, jeśli jakość widzenia się zmienia w korekcji w szoczewkach, soczewki stopniowo trzeba też przyzwyczajać do oka,może warto np zakładać na kilka godzin dziennie
 
 
martini 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 1
Wysłany: Sob Sie 19, 2017 7:44 pm   

4 lata temu dobierałem w Katowicach pierwsze soczewki twarde, 3 razy były wymieniane, raz za małe i wypadały, potem znowu coś nie tak, aż niby było ok za trzecim razem, ale wg mnie nie do końca, owszem widzenie się poprawiło znacznie, ale soczewka dawała efekt "lusterka" z jednej strony przez to ze były większe. Nie ponosiłem długo, max miesiąc, oczy się nie przyzwyczaiły.

2 dni temu odebrałem soczewki hybrydowe w Krakowie u pana Adama Grabowskiego.
Nie chcę zapeszać, ale na razie widzę super, przed badaniem oko prawe 20% prawe 40%, w hybrydach po ok 80%, a obuocznie widzę 10 rzędów, włączyło mi się HD, teraz wiem jak bardzo źle widziałem. Soczewki są amerykańskie, bardziej delikatne, nie czuję że je mam, jak przymierzałem szwajcarskie było czuć w oczach, nie tak jak twarde, ale jednak komfort mniejszy. Mam nadzieje, że jakość widzenia się utrzyma
 
 
adam001 

Rok wykrycia SR: 1996
Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 71
Wysłany: Sob Sie 19, 2017 11:58 pm   

To fajnie, że udało Ci się dobrać soczewki, zwłaszcza hybrydy, wiele osób przy większym stożku co z tego, że komfort ma w nich ok lecz niezadowalającą jakość widzenia, , fajnie, że widzenie obuocznie - stereo się włączyło. W ocenie szkieł tego typu to jesteśmy tutaj laikami, aby porównywać różnych producentów, medycyna cały czas idzie do przodu,nie znamy materiału z jakiego zostały wykonane, gazoprzepuszczalności itd, pamiętam pierwsze twardziele jakie nosiłem to była tragedia, trochę żle dobrane, uciskały oczy, po kilka godzin dziennie nosiłem, ale trzeba było jakoś funkcjonowac w codzienności, oczy rysowały, blizny, ostre krawędzie, teraz są twardziele bardziej delikatne i na obręczach muszą mieć jakieś poduszeczki, delikatne wykończenia że nie rysują oczów
ten amerykański kierunek jest dobry ...
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 20, 2017 9:57 pm   

martini napisał/a:

2 dni temu odebrałem soczewki hybrydowe w Krakowie u pana Adama Grabowskiego.
Nie chcę zapeszać, ale na razie widzę super, przed badaniem oko prawe 20% prawe 40%, w hybrydach po ok 80%, a obuocznie widzę 10 rzędów, włączyło mi się HD, teraz wiem jak bardzo źle widziałem. Soczewki są amerykańskie, bardziej delikatne, nie czuję że je mam, jak przymierzałem szwajcarskie było czuć w oczach, nie tak jak twarde, ale jednak komfort mniejszy. Mam nadzieje, że jakość widzenia się utrzyma


Te amerykanskie to jakiego typu i jakiej firmy?
 
 
PanStozek 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 11
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Czw Sie 24, 2017 7:15 pm   

glub napisał/a:
martini napisał/a:

2 dni temu odebrałem soczewki hybrydowe w Krakowie u pana Adama Grabowskiego.
Nie chcę zapeszać, ale na razie widzę super, przed badaniem oko prawe 20% prawe 40%, w hybrydach po ok 80%, a obuocznie widzę 10 rzędów, włączyło mi się HD, teraz wiem jak bardzo źle widziałem. Soczewki są amerykańskie, bardziej delikatne, nie czuję że je mam, jak przymierzałem szwajcarskie było czuć w oczach, nie tak jak twarde, ale jednak komfort mniejszy. Mam nadzieje, że jakość widzenia się utrzyma


Te amerykanskie to jakiego typu i jakiej firmy?


Prawdopodobnie mowa o hybrydach SynergEyes A lub KC z USA, ja osobiście nosze ale AirFlex https://www.swisslens.ch/pl/ - zupełnie inny komfort widzenia niż standardowa hybryda z USA

adam001 napisał/a:
To fajnie, że udało Ci się dobrać soczewki, zwłaszcza hybrydy, wiele osób przy większym stożku co z tego, że komfort ma w nich ok lecz niezadowalającą jakość widzenia

Zależy czego oczekujesz.
Mogę powiedzieć tak, na prawym oku mam krzywiznę 6,8 stożek jest duży w centrum (chyba 4 stadium), a grubość rogówki mniej niż 270. V bez soczewki to 1/20 (nie policzę palców z 1 m, zupełna mgła i masakryczne klony). W soczewce widzę ~0.5 czasem nawet 0.6 - zależy od dnia i pory i mimo, że 2 razy miałem tel w sprawie drążącego to odmówiłem.
Na lewym po przeszczepie nie ma żadnej poprawy bez soczewki (0.1/0.2) ale soczewka AirFlex daje mi 0.6/0.7, korekcja szkłem cylindrycznym na poziomie -1 lub -0,75 daje widzenie 12 rzędów.
 
 
learner9753

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 9
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Śro Sie 30, 2017 5:33 pm   

A jak to jest z tymi hybrydami? Mi doktor u którego się leczę powiedział, że noszenie hybryd max. 2 lata, bo ich działanie polega na zasysaniu rogówki.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 30, 2017 5:39 pm   

pierdzieli głupoty... żadne zasysanie.. soczewka hybrydowa ma leżeć na oku bez zasysania, nie może być ani za ciasna ani za luźna...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: