KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Cross-linking Lublin opinie
Autor Wiadomość
jasio94

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 16 Lis 2017
Posty: 2
  Wysłany: Czw Lis 16, 2017 2:53 pm   Cross-linking Lublin opinie

Byłem w poradni okulistycznej prof Z.Zagórskiego na u Spokojnej 17 w Lublinie. Wykryto u mnie stożek rogówki i wskazano mi wykonanie zabiegu cross-linking. Zabieg byłby wykonany w Nałęczowie. Czy może ktoś ma informację na temat tamtejszej kliniki? Czy może lepiej pojechać mi np do Warszawy?
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Lis 16, 2017 9:27 pm   

Jedź tam gdzie taniej. Nie wiem jak teraz z cenami ale w zeszlym roku w maju za cross bez ściągania nabłonka płaciłam 1500 zeta.
 
 
jasio94

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 16 Lis 2017
Posty: 2
Wysłany: Pon Sty 21, 2019 7:30 pm   

Zgodziłem się na wykonanie zabiegu jednego oka (drugie nie wymaga jeszcze ingerencji). Zabieg prowadziła dr. Beata S-W. Pani Beata profesjonalnie podeszła do zadania. Dokładnie wytłumaczyła co i jak będzie robić oraz na bieżąco w trakcie zabiegu mówiła co robi oraz starała się "rozluźnić atmosferę". Co najważniejsze zabieg zakończył się pomyślnie. Przez kolejne dni musiałem stawiać się do niej w celu sprawdzenia, czy wszystko jest w porządku (oczywiście były to już darmowe wizyty). Po około 6 miesiącach stożek nie zmienił swoich rozmiarów, co można było już uznać za sukces. Teraz czyli już ponad rok od zabiegu wzrok nieznacznie się poprawił. Jest to bardzo mała różnica praktycznie dla mnie nieodczuwalna jednak potwierdza to efekt tego zabiegu. Podsumowując szczerze polecam klinikę prof. Zagórskiego oraz Panią Beatę za swój profesjonalizm i miłe podejście do pacjenta.
Teraz rozważam soczewki hybrydowe dla tego oka, gdyż zwykłe miękkie nie dawały zadowalających rezultatów. Niestety dzisiaj zakładałem próbne soczewki hybrydowe i bardzo mi przeszkadzały (kłucie z zewnętrznej strony), więc nie wiem czy dam radę się do tego bólu przyzwyczaić. Mam nadzieję że moje informacje się komuś przydadzą :smile:
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Sty 21, 2019 11:23 pm   

Widocznie miałeś je źle dobrane. hybryd praktycznie się nie czuje na oku. Sam często zapominam, że mam coś na oczach,
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Śro Sty 23, 2019 9:36 am   

Wojciech Sz. napisał/a:
Widocznie miałeś je źle dobrane. hybryd praktycznie się nie czuje na oku. Sam często zapominam, że mam coś na oczach,

Wojtek, powiedz mi taka rzecz:) po hybrydach oko jest zmeczone? czasem sie zastanawiam, czy nie sprobowac, moj dzien pracy jest dosc dlugi i jak w jego trakcie bym je zdjal i czy moglbym funkcjonowac bez niej.
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro Sty 23, 2019 11:56 am   

Generalnie to funkcjonuje w nich około 10-12h dziennie. Nie odczuwam utraty ostrości po zdjęciu, wręcz przeciwnie. Po ściągnięciu soczewek przez kilka godzin mam ostrość lepszą aniżeli po samym obudzeniu się. Mam wrażenie, że soczewka trochę spłaszcza stożek poprzez wytwarzane ciśnienie soczewka-oko, i dlatego po ściągnięciu mam lepsze widzenie, niż przed nałożeniem.
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Śro Sty 23, 2019 4:56 pm   

ok, dziekuje CI bardzo za odpowiedz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: