KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Cross-Linking w Lexum w Ostravie ,czy w Polsce????
Autor Wiadomość
Jas19

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 18 Sty 2018
Posty: 1
Wysłany: Czw Sty 18, 2018 8:04 pm   Cross-Linking w Lexum w Ostravie ,czy w Polsce????

Witam
Byłem w Lexum w Ostravie z myślą na przeszczep na prawe oko, jednak odradzili mi to na ten moment.
Na lewo oko jednak zaproponowano mi Cross-Linking .

Ze względu na odległość i cenę zacząłem kalkulować ponieważ Cross w Czechach kosztuje ok. 3000 tyś. zł. Przejrzałem forum i zauważyłem że wiele osób crossa zrobiło w Polsce. W Eyelaser we Wrocławiu czy Optegra w Poznaniu taki zabieg kosztuje około 2000 tyś.zł.

O specjalistach Czeskich nasłuchałem się bardzo wiele pozytywnych opini, byłem tam i rzeczywiście wszystko stoi na wysokim poziomie.

Tylko czy warto przepłacać ? I czy sposób zabiegu i sam zabieg się czymś różni w Czechach od tych w Polsce.?Czy to tylko kwestia ceny i prestiżu?
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Sty 19, 2018 5:38 pm   

Nie wszędzie w Czechach jest drogo. W Karlowych Warach płaciłam 1500zł w klinice Somich. Robią tam crossa bez ściągania nabłonka.
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob Sty 20, 2018 12:08 pm   

Cross jest jednym z prostszych zabiegów. Myślę, żę nie warto fatygować się specjalnie do Czech na jego wykonanie. Ja swój robiłem w Eyelaser we Wrocku za jakieś 1.5k. Polecam dr Borissovą, która wykonywała mi ten zabieg. Jest jedną z pierwszych osób w Polce wykonujących cross linking. Jest bardzo rzeczowa i serdeczna.
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Sty 20, 2018 12:39 pm   

Jest tylko jeden problem. Z postu wynika, że to Czesi zaproponowali cross. Nie wiadomo jak się zachowają polscy lekarze skoro chłopak pojechał z zamiarem przeszczepu. W PL różnie z tym bywa. Ja 2 lata jeździłam po całej Polsce i nikt nie chciał się podjąć zabiegu.
 
 
Margo 


Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 60
Wysłany: Pią Maj 18, 2018 6:21 pm   

31.1.2018 miałam zrobiony cross linking na oku lewym w Ostrawie. Jestem zadowolona.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: