KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Nużeniec rzęs i stożek rogówki
Autor Wiadomość
malek 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 51
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 08, 2018 4:16 pm   Nużeniec rzęs i stożek rogówki

Czy ktoś z Was leczył nużeńca rzęs? Od dłuższego czasu walczę z zasychającymi na twardych szkłach łzach (mgła) i wyszło, ze mam nużeńce i prawdopodobnie to jest przyczyną.

Skończy się pewnie na smarowaniu brzegów powiek jakąś maścią, ale chciałbym, żeby leczenie prowadził lekarz okulista, który wie co to nużeniec i wie co to stożek. Póki co takiego nie znalazłem - czy znacie kogoś takiego w Warszawie?
 
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Gru 08, 2018 10:11 pm   

Kiedyś wklejałam już tutaj ten link. Będzie Ci bardzo trudno znaleźć lekarza, który ogarnie temat. A nużeniec jest przyczyną zatkania gruczołów Meiboma i nietolerancji soczewek kontaktowych.
https://zdrowie.wprost.pl/zdrowie/10003642/nuzeniec-a-zespol-suchego-oka.html
 
 
malek 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 51
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 09, 2018 1:45 pm   

Jestem zapisany do specjalisty od nużeńca na piątek, ale szukam kogoś kto miałby przynajmniej podstawowe pojęcie o stożku - nie chcialbym żeby leczenie wpłyneło negatywnie na progresję stożka.
 
 
 
alicarter 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 48
Skąd: Przemyśl
Wysłany: Pią Sty 11, 2019 8:10 pm   

malek napisał/a:
Jestem zapisany do specjalisty od nużeńca na piątek, ale szukam kogoś kto miałby przynajmniej podstawowe pojęcie o stożku - nie chcialbym żeby leczenie wpłyneło negatywnie na progresję stożka.



Miałem to gówno kiedyś . Piekły mnie mocno oczy i poszedłem do okulisty. Okazało się, że to nie oczy pieką a powieki . Przemywałem powieki chusteczkami blephaclean i płynem blephasol . Po dwóch tygodniach objawy o dziwo ustąpiły, bo naczytałem się , że to raczej przewlekła sprawa.
Na 99,9 % nie powoduje to progresu stożka a już na pewno nie ma na to dowodów. Poważniejsze mogą być skutki ewentualnych zakażeń struktur oka. Jak będziesz niezadowolony z piątkowej wizyty to zapisz się do dr Justyny Izdebskiej .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: