KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Po przeszczepie kiedy soczewki?
Autor Wiadomość
kwiatek143 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 17
Wysłany: Sob Sty 05, 2019 1:33 pm   Po przeszczepie kiedy soczewki?

Witam jak w temacie kiedy po przeszczepie moge dobrac sobie soczewke dopiero po zdjeciu szwow ? czy szybciej ?
Aktualnie mija 3 misieciac
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 05, 2019 5:26 pm   

Jak masz jeszcze szwy to odpuść. Ja dobieralem sobie kiekką toryczną tak ponad miesiac po zdjeciu ostatnich szwów
 
 
Anastasis 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 05 Mar 2016
Posty: 53
Wysłany: Nie Sty 06, 2019 11:10 am   

Można, szwy są śródrogówkowo, oczywiście jak tkanki się zagoją, zrosną, sugeruję za np za rok, oczywiście decyzję podejmuje lekarz, sprubuj też opcję za niedługi czas okulary aby drugie oko pracowało
 
 
kwiatek143 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 17
Wysłany: Nie Sty 06, 2019 11:51 am   

U mnie jest trochę inna sytuacja bo ja mam dystrofię rogówki lewe mi przeszczepili jestem 3 miechy po już nawet nie czuję że coś mi robili
Ale wzrok pozostawia do życzenia u mnie w dystrofię polega na tym że rogówka obrasta w złogi wapniowe i robi się mgła po przeszczepie odzyskałem kontrast i kolory widzę przejrzyście ale niestety nie ostro nie wiem czy to astygmatyzm ale tym okiem zawsze widziałem za dzieciaka słabo to było tak zwane oko niedowidzące i zastanawiam się czy soczewka mi coś da
 
 
rmrowka 

Rok wykrycia SR: 1997
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 35
Wysłany: Nie Sty 13, 2019 7:05 pm   

to jezeli przeszczep nie wiele pomoze i nie mozna dobrac soczewki to jak wtedy pracować ?
 
 
kwiatek143 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 17
Wysłany: Nie Sty 13, 2019 7:47 pm   

Nie czaje ?
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Sty 16, 2019 10:53 pm   

Rmrowka, a myślisz że kogoś w Polsce to obchodzi jak się żyje z kiepski wzrokiem? Prędzej instytucje państwowe pomogą pijakowi bo taki chory niż chorym nie ze swojej winy.
 
 
Skalar 


Rok wykrycia SR: 2018
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 4
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią Mar 01, 2019 11:49 am   

Chyba najlepiej będzie jeśli po prostu zapytasz o to specjalistów, myślę, że bez problemu odpowiedzieliby na Twoje pytanie. Zobacz sobie https://blikpol.pl/stozek-rogowki-leczenie bo jest tam nie tylko o bezpieczeństwie po zabiegu, ale i o samym zabiegu (ale to raczej dla osób, które się obecnie wahają i nie wiedzą, co robić).
_________________
Interesuje mnie laserowa korekcja wzroku. Jeśli znasz sprawdzone miejsce - daj znać!
 
 
andzia93 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączyła: 27 Wrz 2018
Posty: 7
Wysłany: Nie Paź 20, 2019 2:56 pm   

Witam w moim przypadku soczewkę założyłam na szwy po poł roku mam hybrydę sprowadzaną ze stanów środek jest sztywny a boki są żelowe . Sama doczeka twarda nie mogła utrzymać się na moim oku prez szwy mam duży promień soczewka praktycznie wygląda jak 2cm na 2 więc sztuka uczenia się w jej zakładaniu była katorgą ale Polecam bo warto :)
Oczywiście widzenie u mnie nigdy nie będzie doskonałe gdyż przed operacją widziałam tylko w 8 procentach ale w soczewce jestem już w stanie przeczytać 10 rzędów jak dla mnie to nielada osiągnięcie ;P
Pozdrawiam :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: