KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Keratoproteza
Autor Wiadomość
Valar

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 5
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 9:55 am   Keratoproteza

Witam, nie mam zamiaru się szczególnie udzielać na tym forum, pomyślałem jednak że komuś mogę pomóc. Chodzi o keratoprotezę. Moja siostra w maju tego roku ( 2014 ) przeszła 1 etap a w sierpniu drugi. Obecnie jest na etapie powolnego powracania wzroku. Kilka operacji keratoprotezy kiedyś zostało w Polsce wykonane przez prof. Wylęgałę na Śląsku. Jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami można się ze mną skontaktować przez e-mail: kdziob@o2.pl. Pozdrawiam.
_________________
www.vippodroze.pl
https://www.facebook.com/vippodroze
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 1:17 pm   

Od tego jest forum więc o szczegolach pisz tu.
 
 
Valar

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 5
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 2:36 pm   

Nie jestem kolego lwem forumowym i bynajmniej nie chodzi mi o nabijanie postów. Jest to bardzo wąska dziedzina i interesowała będzie nielicznych - lektura więc mało ciekawa. Ci którzy będą zainteresowani na pewno się odezwą gdyż w Polsce temat jest w zasadzie niedostępny. Ogólnie napiszę tylko że siostra przeszła 4 nieudane przeszczepy rogówki i była osobą zupełnie nie widzącą ( drugie oko miała usunięte wiele lat temu ), teraz wzrok jej w oku gdzie miała przeprowadzoną keratoprotezę wraca. Temat zainteresuje osoby w podobnej sytuacji lub też z wiadomych przyczyn ich rodziny czy przyjaciół którzy chcieliby pomóc w sytuacji gdzie jak wydawać by się mogło wyjścia już nie ma. Pozdrawiam.
_________________
www.vippodroze.pl
https://www.facebook.com/vippodroze
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 11:55 pm   

dlatego zostaw slad na forum...
 
 
Valar

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 5
Wysłany: Wto Lis 18, 2014 2:23 pm   

Dziś wróciliśmy z wizyty kontrolnej. Wzrok w jedynym oku wrócił do poziomu -6,5 dioptrii. Podczas wizyty siostra przymierzała szkła i widziała dość dokładnie twarze, kolory i ogólnie wszystko co przez ostatnich 7 lat było dla niej niedostępne. Profesor powiedział że proces przywracania wzroku będzie jeszcze trwał przez kilka miesięcy czyli może być jeszcze lepiej :mrgreen:

Troszkę szczegółów dla zainteresowanych:
Operacje przeprowadzone były w Niemczech, łączny koszt to około 12 500 euro plus dojazdy i ewentualne koszty noclegów osoby towarzyszącej czy jej wyżywienia. W klinice jest Polska pielęgniarka która może także pomóc we wszystkich formalnościach ( tego nie gwarantuję gdyż osobiście należy z nią porozmawiać ).

Teraz zaczynamy "boksować się" z NFZ-em o zwrot kosztów, ciekawe co nam z tego wyjdzie ... :???:
_________________
www.vippodroze.pl
https://www.facebook.com/vippodroze
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 18, 2014 3:57 pm   

trzymam kciuki za boje z nfzetem.
 
 
MEG

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 77
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Czw Lis 20, 2014 8:03 pm   

Po walce proszę napisz, na ile walka się powiodła i jak taki proces należy rozpocząć aby starać się po wszczepieniu keratoprotezy o choć częściową refundację, trzymam kciuki
 
 
 
Loki

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 09 Maj 2015
Posty: 1
Wysłany: Sob Maj 09, 2015 9:48 pm   

Witam,
czytając wypowiedzi użytkownika Valar, mam wrażenie a właściwie to doskonale wiem, że ta osoba próbuje wykorzystać nieszczęście drugiego człowieka. Znam dziewczynę o której mowa w poście i historia po części jest prawdziwa, niestety Pan który wypowiada się na tym forum w żaden sposób nie jest dla niej wsparciem. Jest wręcz przeciwnie.

Mam nadzieję Panie VALAR, że nie próbuje Pan uzyskać korzyści materialnych z tego tytułu.


"Trzeba być uczciwym, mimo iż nie zawsze się to opłaca. NIE WOLNO!!! być nieuczciwym, mimo iż czasem się to opłaca."
 
 
MEG

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 77
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Czw Maj 14, 2015 9:15 pm   

Co Loki masz na mysli?naciagacz?
 
 
 
jula

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 5
Wysłany: Sob Maj 23, 2015 8:05 pm   

Kochani,
Jestem po keratoprotezie. Nic nie wiedziałam, że mój brat pisał do Was cokolwiek odnośnie tej operacji.
Proszę dzwońcie do mnie, na nr 607-840-383 , bo mnie jest ciężko do Was pisać - a odnoszę wrażenie że mój brat chciał osiągnąć korzyści majątkowe tego tytułu.
Pod tym nr udzielę Wam wszelkich informacji na temat keratoprotezy.
Jeśli nie będę odbierać, próbujcie do skutku.

Głowa do góry!!
Pozdrawiam i jestem z Wami :-)
 
 
Valar

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 5
Wysłany: Czw Mar 17, 2016 6:10 pm   

Nie zaglądałem tu jakiś czas i widzę że ktoś tu próbuje ze mnie naciągacza zrobić, żeby nie było żadnych insynuacji podaję namiary na klinikę:

Standort Offenburg
St. Josefsklinik
Weingartenstraße 70
77654 Offenburg
Tel. 0781 472-0
Fax 0781 472-1002
E-Mail: info@og.ortenau-klinikum.de

Kontakt z profesorem K. Hille ( język niemiecki ).

P.s.
Starałem się odpowiadać z poczty prywatnej ale z czasem u mnie krucho i może nie wszystkim odpowiedziałem, proszę jeśli jest któraś z tych osób którym odpowiedziałem o napisanie czy chciałem jakiejś gratyfikacji za pomoc.
Nawet w takich tematach tyle nienawiści ...
_________________
www.vippodroze.pl
https://www.facebook.com/vippodroze
 
 
zyx

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 38
Wysłany: Czw Mar 17, 2016 9:48 pm   

Ale sytuacje dziwna, trzeba przyznać, ciężko określić już kto jest kim i co jest prawdą - tak tylko obiektywnie stwierdzając :)
 
 
Yo87 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 41
Skąd: Bobrowniki/Braintree
Wysłany: Pią Mar 18, 2016 12:15 am   

Trochę jak w "Modzie na sukces". Ktoś z forumowiczów kontaktował się z kimś z tego posta? Ciekawi mnie jak wyglądała rozmowa...
_________________
Zycie jest jak transwestyta. Wszystko pięknie, ładnie a tu c%&!...
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Pią Mar 18, 2016 7:43 am   

Nie ciagnij tematu
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Pią Mar 18, 2016 10:46 am   

Tak czy inaczej dzisiejsze keratoprotezy nie zapewniają ani dobrego widzenia, ani komfortu także dla stożkowców mało interesujący to jest temat.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: