KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
porod
Autor Wiadomość
muree

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 2
Wysłany: Sob Paź 01, 2011 9:35 am   porod

jakie zalecenia co do porodu (silami natury czy cc) po przeszczepie rogowki?
 
 
legre 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 109
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon Paź 03, 2011 10:01 am   

Zależy kiedy robiony był przeszczep. Na pewno poród siłami natury jest bardzo wyczerpujący, o wiele bardziej niż jakikolwiek sport czy podnoszenie ciężarów co jest odradzane po przeszczepie. Jak masz ściągnięte szwy to nie powinno być problemu. Dopytaj jeszcze swojego lekarza, ale okulistę nie ginekologa :wink: . A przy okazji jakie masz widzenie po przeszczepie a jakie było przed? Trzymamy kciuki.
 
 
 
senai 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 12
Skąd: gdańsk
Wysłany: Śro Paź 05, 2011 8:57 am   

mi w czasie ciąży bardzo pogłębił sie stożek... miałam dwie cesarki rok po roku, wie nie wiem jak byłoby gdybym naturalnie rodziła, ale dla mnie sama ciąża mocno zniszczyła mi wzrok. przed miałam tylko połówki i -1,5 i -0,5 po porodach duzy astygmatyz i wieksze minusy dopiero po 4 latach wykryto stożek wczesniej nie wiedzieli dlaczego tak mocno pogorszył mi sie wzrok.
oko słabsze było 10 lat wczesniej operowane na zacme

[ Dodano: Sro Paź 05, 2011 10:02 am ]
oczywiscie ja na Twoim miejscu poprosiłabym okulistę o zaswiadczenie o wskazanej cesarce... powodzenia (bezpieczniejsza dla dziecka, mniej bolesna dla ciebie}
 
 
muree

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 2
Wysłany: Pią Paź 07, 2011 10:49 am   

przeszczep mialam 7 i 8 lat temu. Po konsultacji ginekologa z okulista wydali opinie,ze nie ma potrzeby cc. Moje widzenie przed bylo prawie zadne , bo stozek wykonczyl najpierw jedno oko, a potem drugie tez podniszczyl. Teraz oczywiscie mam okulary, dosc mocne (nie moge sie przyzwyczaic do szkiel twardych) ale radze sobie :)

dzieki za odpowiedzi!!!
 
 
andzia93 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączyła: 27 Wrz 2018
Posty: 7
Wysłany: Czw Wrz 27, 2018 1:13 pm   

Witam po jakim czasie po przeszczepie staraliście się o dziecko ?
Czy jest to bezpieczne zaraz po ?
jaki czas trzeba odczekać ?
Pozdrawiam
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 02, 2018 9:05 pm   

Miesiąc po przeszczepie nici z seksu a potem ostrożnie....
 
 
andzia93 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączyła: 27 Wrz 2018
Posty: 7
Wysłany: Pią Paź 05, 2018 10:10 am   

Nie , chodzi mi o ciążę oraz poród nie seks. Seks ostrożnie to zrozumiałe to jednak ciśnienie się podnosi ;)
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Paź 06, 2018 3:13 pm   

Jak dla mnie pytanie było ewidentnie o seks :lol: . Też tak je odczytałam jak Glub. Dodam tylko, że przed ciążą warto zrobić badania genetyczne nie tylko na dziedziczenie stożka ale na choroby genetyczne tkanki łącznej które towarzyszą stożkowi i są bardzo niefajne. Jest to najważniejszy powód dla którego nie decyduję się na potomstwo.
 
 
andzia93 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączyła: 27 Wrz 2018
Posty: 7
Wysłany: Nie Paź 07, 2018 9:58 am   

Mój przypadek nie jest genetyczny , niestety przez błąd lekarzy po zapaleniu rogówki miałam podawane złe leki na tym powstało zapalenie spojówki i wdała sie reakcja leki które nie powinny być podawane razem były w ten sposób zyskałam bliznę środkowo rogówkowa na 25 mm w głąb oka straciłam wzrok praktycznie na 9 lat. Widzenie było w 8 procentach co nie dawało mi nic z widzenia żadne leczenie nie pomagało . Dopiero teraz po przeszczepie widzę więcej chociaż nie mogę zbyt wiele powiedzieć bo dopiero jestem miesiąc po ale czekam na rozwój sytuacji
 
 
Margo 


Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 60
Wysłany: Pią Paź 26, 2018 10:09 pm   

No i lekarze twierdzą, że nie jest potwierdzone podłoże genetyczna ale fakt faktem swoje dzieci (mam 3 ) badań od kilku lat czy nie ma zmian.
 
 
Crustas

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 30 Mar 2018
Posty: 9
Wysłany: Wto Paź 30, 2018 5:41 pm   

Witam mam takie pytanko odnośnie ciąży i leków bo aktualnie jestem na terapii immunosupresyjnej po przeszczepach przez dłuższy czas i lekarze odradzają podczas brania tych specyfików staranie się o dzieci. Czy też mieliście podobne zalecenia po przeszczepach i czy byliście na takich kuracjach.
Pozdrawiam :D
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Śro Paź 31, 2018 1:03 pm   

jak radza nie robic teraz dzieci to sie zastosuj, bo nie daj Bog cos z plodem bedzie nie tak i juz tego nie wyprostujesz ani soczewka ani lekami. Jakiej odpowiedzi oczekujesz? nie sluchaj lekarzy?
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Paź 31, 2018 8:21 pm   

Ja bym też nie ryzykowała. Immunopresanty i sterydy robią z naszymi organizmami totalny bajzel. Mają ogromny wpływ na gospodarkę hormonalną. Lepiej poczekać niż potem płakać że dziecko się urodziło chore albo jeszcze gorzej.
Ja akurat nie posłuchałam lekarzy. Tylko że oni mi radzili jak najszybciej zajśc w ciąże to mi wszystkie choroby przejdą. Bogu dziękuję, że nie jestem głupia i ich nie posłuchałam.
 
 
Crustas

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 30 Mar 2018
Posty: 9
Wysłany: Czw Sty 10, 2019 5:54 pm   

Dziękuje za informacje byłem też w klinice która pomaga własnie takim ludziom któż sa po kuracjach lekowych itp. tam powiedzieli aby po odstawieniu leków tak po 3 miesiącach rozpocząć kuracje oczyszczającą organizm po czym zrobić badania zastosować kuracje taka wspomagającą znowu badania i moze wtedy coś działać
 
 
andzia93 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączyła: 27 Wrz 2018
Posty: 7
Wysłany: Nie Paź 20, 2019 2:03 pm   

witam
jestem 13 msc po przeszczepie rogówki , szwy w ciągu dalszym mam na oku lekarz po odstawieniu leków pól roku pozwolił o spokojne staranie się o dziecko . Na oku nosze soczewkę hybrydę twardo -żelową .
Z planowaniem ciąży poczekałam rok aby nie było komplikacji obecnie jestem w pierwszym tremestrzę . Na ostatniej konsultacji lekarz powiedział że może minąć wiele lat zanim podejmą decyzję o zdjęciu mi szwów więc poród na 100 procen będzię przez cc
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: