KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Crosss
Autor Wiadomość
MedzikOch 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączyła: 07 Paź 2019
Posty: 2
Wysłany: Wto Lis 05, 2019 11:50 pm   Crosss

Za dwa dni mam konsultacja z lekarzem co do zabiegu cross linking i tak czytam tutaj opinie i się zastanawiam czy myśleć o jakimś innym zabiegu żeby zlikwidować ten posrany stożek. Mam OL między 3/4 stopniem
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Lis 06, 2019 6:12 pm   

Zabieg cross linking nie zlikwiduje stożka tylko ma celu zatrzymać postęp choroby. Lekarz powinien to wytłumaczyć!
Oko między 3 a 4 stopniem to blisko przeszczepu, dlaczego lekarz nie zrobił crossa wcześniej?
Ja bym sie nie wahała, to prosty zabieg, a jeśli bez ściagania nabłonka to całkowicie bezbolesny. U mnie lekarze też czekali nie wiadomo na co i z 60% spadło mi widzenie do 15%. Przy diagnozie stożka, crossa trzeba zrobić jak najszybciej a nie czekać aż będzie gorzej.
 
 
MedzikOch 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączyła: 07 Paź 2019
Posty: 2
Wysłany: Czw Lis 07, 2019 6:45 am   

Ciągle trzymał mi się 3 stopień i lekarz tylko soczewki kazał nosić. Zmieniłam lekarza i odrazu kazał robić zabieg i to jak najszybciej chociaż na jedną oko. Drugie trzyma mi się od lat 2 stopień. Dzisiaj jadę do lekarza zobaczę co mi powie
 
 
adam001 

Rok wykrycia SR: 1996
Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 71
Wysłany: Czw Lis 07, 2019 1:58 pm   

Istotą crossa jest powstrzymanie stożka
Nie da się o tak zlikwidować stożka medycznie, nie wytniesz kawałka rogówki, to jest patologiczna degeneracja rogówki wybrzuszenie,
jedynie medycznie może chirurg wyciąć i wszyć nową.
jak jest zdiagnowowany stożek we wczesnym stadium, to do lekarzy na crossa. Inaczej można się zdziwić jak podstępna jest choroba
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: