KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Gabinet dr Piotra Szymanka ACL-Vision
Autor Wiadomość
leon 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 170
Skąd: Toruń/Gdańsk
Wysłany: Pon Maj 05, 2008 4:15 pm   

hej! chciałem zapytać, czy refundacja w gabinecie dr Szymanaka objęta jest jakimiś limitami? inczej mówiąc czy przy refundacji trzeba czekać na wizytę?
 
 
Kopiernik 


Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 134
Wysłany: Pon Maj 05, 2008 6:34 pm   

Ztego co wiem, refunduje koszty soczewek NFZ, nie okulista. Ten ostatni ma tylko umowę z NFZ-em. Limit to dwie (?) soczewki na 2 lata. Kwestia odpłatności za wizytę to sprawa lekarza, i limitów raczej nie ma. Ale może się mylę...
 
 
sreberko 


Rok wykrycia SR: 2008
Dołączyła: 08 Mar 2008
Posty: 57
Wysłany: Pon Maj 05, 2008 6:56 pm   

Ja na wizytę czekałam 2 tygodnie...czyli w sumie nie tak długo ...refundacja ja mam max 500zł na soczewkę ..a przysługuje Ci 2 na 2 lata :D

[ Dodano: Sro Maj 07, 2008 7:02 pm ]
Wczoraj byłam w Wawie...u dr.Szymanka niestety soczewki obuocznie a miało być tylko jedno;-/ poza tym dowiedizałam sie że już stożek mam zaawansowany ...i wyszły znowu zmiany w sitkaówce...ale pocieszeniem jest to że tym gorszym okiem udało się przeczytalć 60% tym niby lepszym 80;-) moze wkoncu będę widzieć :) teraz tylko..czekać na soczewi zostaje ....
A co do smeisznych sytuacji ja już w gabinecie zgubiłam soczewkę probną :P nałozyli mi ją wstałm i wypadła już chciaal być moja wpadła do torebki a ile szukania było i tak byłoz kolejnymi dwiema :P
_________________
Każdy ma w sobie coś dobrego...nawet bardzo małego lecz wartościowego
 
 
 
maxx 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 142
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Maj 20, 2008 9:02 pm   

sreberko napisał/a:
refundacja ja mam max 500zł na soczewkę


Sorki za offtopa, ale czy zwiększyli refundację? :O pzdr;)
 
 
 
Klaudiusz


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 50
Wysłany: Śro Maj 21, 2008 6:59 pm   

z tego to wiem to nie, ja za soczewki z polepszonym komfortem( gazoprzepuszczalne) zaplacilem wraz z wizitą jakieś 700zl

pozdro
 
 
maxx 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 142
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Maj 21, 2008 7:23 pm   

700 zł + refundacja? czy 700 zł za obie soczewki? :P

wydaje mi się, ze wszystkie soczewki tware (teraz) sa gazoprzepuszczalne... myle sie?:)
 
 
 
sreberko 


Rok wykrycia SR: 2008
Dołączyła: 08 Mar 2008
Posty: 57
Wysłany: Śro Maj 21, 2008 8:17 pm   

Tak zgadza się 700 zł :) max refundacji .
_________________
Każdy ma w sobie coś dobrego...nawet bardzo małego lecz wartościowego
 
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Czw Maj 22, 2008 1:58 am   

maxx napisał/a:


wydaje mi się, ze wszystkie soczewki tware (teraz) sa gazoprzepuszczalne... myle sie?:)


Nie mylisz się wszystkie sa gazoprzepuszczalne
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
Klaudiusz


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 50
Wysłany: Czw Maj 22, 2008 11:02 am   

700zl zapłaciłem za wszystko po odliczeniu refundacji chyba 2x500 czyli 1000zl

co do tych moich soczewek są one ponoć bardziej gazo przepuszczalne niż te standardowe które daje dr Szymanek i dlatego zapłaciłem 70 zl więcej za każdą

nie wiem czy to mi w czymś pomoże ale chyba trzeci raz podchodzę do noszenia soczewek i chce się do nich przyzwyczaić tak żeby chodzić cały dzień

pozdrawiam
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 8:04 pm   

właśnie jestem po kontroli oczu u dr Szymanka.
I tak cała wizyta zajęła mi ponad 2 godziny ale w tym była przymiarka nowych miękkich soczewek do SR ale to tym w innym temacie.

Otóż zrobiono mi badanie komputerowe wzroku czy się dioptrie nie powiększyły, następnie zrobiono mi topografię rogówki (nic się nie zmienia od ponad 3 lat) a następnie zbadano mi grubość rogówki (406 gorsze oko, 464 lepsze oko) i zbadano gęstość komórek śródbłonka rogówki (mam ją bardzo dobra jak u zdrowego człowieka).

Koszt wizyty 90 zł (chyba dlatego że mierzyłam miękkie soczewki).


Badanie grubości rogówki i gęstości komórek śródbłonka rogówki można zrobić od ok. miesiąca. Jaki jest koszt samego badania tego nie wiem.
_________________
 
 
krismartin 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 236
Skąd: BIAŁYSTOK
Wysłany: Pon Gru 01, 2008 12:43 pm   

ania_kielce napisał/a:
właśnie jestem po kontroli oczu u dr Szymanka.
I tak cała wizyta zajęła mi ponad 2 godziny ale w tym była przymiarka nowych miękkich soczewek do SR ale to tym w innym temacie.

Otóż zrobiono mi badanie komputerowe wzroku czy się dioptrie nie powiększyły, następnie zrobiono mi topografię rogówki (nic się nie zmienia od ponad 3 lat) a następnie zbadano mi grubość rogówki (406 gorsze oko, 464 lepsze oko) i zbadano gęstość komórek śródbłonka rogówki (mam ją bardzo dobra jak u zdrowego człowieka).

Koszt wizyty 90 zł (chyba dlatego że mierzyłam miękkie soczewki).


Badanie grubości rogówki i gęstości komórek śródbłonka rogówki można zrobić od ok. miesiąca. Jaki jest koszt samego badania tego nie wiem.

Ja ostatni raz byłem u Szymanka rok temu i za wizytę kontrolną zapłaciłem 70 zł , więc cena nie znacznie się zwiększyła .
Aniu napisz na czym polega badanie gęstości komórek śródbłonka rogówki . Myślę że ma to wiele wspólnego z kwalifikacją do xlinkingu , a jeśli nie to przynajmniej daje ogólne pojęcie o stanie rogówek .
 
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Wto Gru 02, 2008 7:55 am   

krismartin napisał/a:
na czym polega badanie gęstości komórek śródbłonka rogówki


właściwie to nie wiem na czym polega ale wygląda tak, że urządzenie które bada grubość rogówki takim zielonym "laserem" jednocześnie bada gęstość tych komórek. Wszystkie wyniki drukują się i finito.

Tutaj do czego m.in. służy to badanie: http://www.okulistyka.kat...tent&Itemid=116
_________________
 
 
maxx 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 142
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Gru 02, 2008 9:27 am   

ania_kielce napisał/a:
Koszt wizyty 90 zł (chyba dlatego że mierzyłam miękkie soczewki)


Hej:) Koszt wizyty kontrolnej wynosi teraz 90 zł... ostatnio dzwoniłem :) Tragedia. Ja tam nie byłem od momentu pierwszej kontrolki... także już prawie 1,5 roku : ) Troche za drogo mnie to wszaystko wychodzi :)
 
 
 
kamgru
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 02, 2008 6:29 pm   

Wydaje mi się, że 90 zł to nie jest dużo. Swojego czasu w Rzeszowie zapłaciłem za samą topografię bez opisu i konsultacji 70 zł:) A tutaj szereg badań etc.
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Wto Gru 02, 2008 7:29 pm   

Tak, wszystkie gabinety każą sobie teraz płacic od 150 wzwyż, tak że te 9 dych to niezła cena.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: