KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
jak jest z tym stożkiem
Autor Wiadomość
margo79

Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 8
Wysłany: Śro Sie 01, 2007 11:23 am   jak jest z tym stożkiem

Czy zwykłe badanie w lampie szczelinowej, ktore jest wykonywane przy w zasadzie kazdym badaniu u okulisty wykarze początki stożka rogówki? Ja sie zatsnawiam czy mnie ta doelgliwosc nie dopadla, chcoiaz okulista wykonal powzsze badanie i nic zlego nie stwierdzil poza zmianami na rogowkach wskutek noszenia szkiel kontaktowych. Jednakze w przeciagu 7 lat astygmatyzm powiekszyl mi sie o 1.5 D tak sie zastnawiam co jest wskanzikiem stozka rogowki natarstajacy astygmatyzm czy powiekszajaca sie sfera? Kiedys slyszalam ze atsygmatyzm jest staly ale jak widac mi sie powiekszyl, a sfera ciagle jest taka sama niemziennie od 7 lat.Czy ten astygmatyzm moze swiadczyc o stozku?
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 01, 2007 11:48 am   

mi stożek wykryli gdy astygmatyzm rósł i rósł w zastraszającym tempie.
 
 
margo79

Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 8
Wysłany: Śro Sie 01, 2007 12:02 pm   

co to znaczy w zastraszającym tempie?
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 01, 2007 12:21 pm   

u mnie w ciągu póltora roku z -1.5 na prawym oku do -9
 
 
margo79

Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 8
Wysłany: Śro Sie 01, 2007 12:27 pm   

no to faktycznie szybko, ja nie wiem kiedy mi skoczyl, ale przez 7 lat o 1,5 D. A czy wykryto ci to na poczatku w lampie szczelinowej?
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 01, 2007 12:30 pm   

nie. kobieta mi zaglądała do oka przez taki lizak z kółkami biało czarnymi.
 
 
margo79

Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 8
Wysłany: Śro Sie 01, 2007 12:38 pm   

hmm...lizakiem? :-) a mi mówili, ze to w lampie szczelinowej swiecac jakims swiatłem. Moze sa rozne metody...
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 01, 2007 1:07 pm   

mówiąc krótko to był taki lizak z dziurką w śroku przez ktorą kobita zaglądala.
taki ręczny orbskan :)
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Śro Sie 01, 2007 1:35 pm   

wiem, ze jezeli nie masz soczewek na oczach podczas komputerowego badania wzroku wówczas ten sprytny przyrzad nie moze zlapac ostrosci... znaczy ze cos z rogowkami nie gra.

Moze poprostu zrob mape rogowki i wtedy dowiesz sie wszystkiego.
_________________
 
 
margo79

Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 8
Wysłany: Śro Sie 01, 2007 2:23 pm   

piszac komputerowe badanie wzroku masz na mysli take badanie z wydrukiem wady wzroku? ja nie nosze soczewek i takie badanie mialam nie raz-mierzy bez problemu.
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Śro Sie 01, 2007 4:08 pm   

Ania ma rację zrób mapę rogówki. Okulista mi powiedział, że głównie tak wykrywa się stożek. I daj znać jak było. Może nie jest tak źle jak myślisz :wink:
Pozdrawiam
Ola :grin:
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
margo79

Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 8
Wysłany: Śro Sie 01, 2007 6:23 pm   

no ja mam nadzieje, ze nie jet zle i zdanego stozka nie mam. Jedna pani doktor wogole sie zdziwila ktos mogl mi zasugerowac to schorzenie. Stwierdzial, ze przy stozku rogowki to sie w cylindrach -0.5 nic nie widzi, a ja takie wlansie do tej pory nosilam...
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Śro Sie 01, 2007 6:40 pm   

nie chcę Cie martwić ale ja do tej pory także nosiłam takie cylindry i widziałam coś. W ogóle moje dioptrie nie są duże jak na stożkowca: lewe oko - -1 praw -1,5, ale cóż to chyba dopeiro początki... A mój astygmetyzm ma "rozpiętośc" 3 dioptrie [po atropinie wiekszy]. Lepiej idź zrób sobie topografię i nie będziesz się martwił...
Pozdrawiam :) )
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Śro Sie 01, 2007 10:25 pm   

margo79 napisał/a:
piszac komputerowe badanie wzroku masz na mysli take badanie z wydrukiem wady wzroku? ja nie nosze soczewek i takie badanie mialam nie raz-mierzy bez problemu.


tak takie cos z wydrukiem, patrzysz na drzewko i..... masz wydruk.... u mnie nigdy ostrosci nie lapie (czesto jak sie wkurze robie taki kawal tym ludzikom co to darmowe badania robia w centrach handlowych, zawsz stwierdzaja, ze sie sprzet popsul :D )
_________________
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Śro Sie 01, 2007 11:18 pm   

W moim przypadku nie chciało złapac ostrości bez soczewek ...powód zbyt "duży" stożek. W oku po przeszczepie też mimo badania refrakcji wychodzą jakieś dziwne parametry i nigdy nie widzę tego "drzewka" czy też "balonika" idealnie. Co do lapmpy szczelinowej to wg książek medycznych (tych, które powinni czytać okuliści) bardzo łatwo zdiagnozować SR. W sumie SR to też astygmayzm tylko, że nieregularny.
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: