KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Gabinet w Poznaniu.
Autor Wiadomość
Boczkobok 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Sie 07, 2007 7:15 pm   Gabinet w Poznaniu.

Witajcie.

Mój problem zbytnio nie różni się od opisywanych tu wcześniej, ale ma swoją specyfikę, dlatego zdecydowałem się zacząć nowy wątek. Sprowadza się do trzech pytań:

1. Czy jest jakiś godzien polecenia, sprawdzony specjalista od stożka (który dobrze zdiagnozuje i dobrze dobierze soczewki) w Poznaniu?

2. Czy dobrze zrobiłem rezygnując z wizyty u dr Wyględowskiej-Promieńskiej w Częstochowie? Zrobiłem to, bo:
a) obawiałem się kosztów - prawdopodobnie nie wchodziłaby w grę refundacja, bo to prywatny gabinet.
c) nie znalazłem na żadnym forum, ani tu, ani nigdzie indziej, opinii na temat p. dr, co mnie trochę zaniepokoiło (jedna osoba o niej wspominała, ale dość zdawkowo).

3. Korzystając z Waszych sugestii zapisałem się na wizytę do doc. Wylęgały, ale dopiero na połowę października, a w dodatku usłyszałem, że "jeśli pan doktor będzie nieobecny, przyjmie pana któryś z jego asystentów". No właśnie: czy jest sens czekać ponad dwa miesiące i tłuc się nocnym pociągiem do Katowic, żeby zostać przyjętym przez asystenta (nie ujmując niczego asystentom)? Trochę mi się ta perspektywa nie podoba. Czy spotkaliście się z taką sytuacją?

Aha, jeszcze krótki rys mojej sytuacji: na razie bardzo niewiele wiem, mam tylko mapy rogówek, z których jednoznacznie wynika stożek na lewym oku. Lekkie pogorszenie wzroku zauważam mniej więcej od roku - na razie noszę okulary i ogólnie dobrze sobie radzę, ale w komputerze już musiałem zwiększyć czcionkę i autobusów już nie rozpoznaję z daleka, jak kiedyś. Na podstawie zdobytej samodzielnie wiedzy (niestety, lekarka, która wykonała mi topografię rogówek, nie powiedziała mi NIC na ten temat); było to ledwie parę tygodni temu. Zależy mi więc na konsultacji u naprawdę dobrego specjalisty, żebym wiedział, z czym żyję i jak to może się dalej rozwinąć.
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Wto Sie 07, 2007 8:20 pm   

http://www.keratoconus.pl...id=33&Itemid=59

to gabinety, których dane przysłali nam ich pacjenci... więcej nic nie napisali...

ja szukając doktora dzwoniłam i pytałam od jak dawna specjalizuje się w doborze soczewek twardych i od jak dawna specjalizuje się w SR. Zawsze to jakiś trop jak się nie zna lekarza.
_________________
 
 
Tomasz Drożdż 

Rok wykrycia SR: 1984
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 114
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Sie 07, 2007 8:26 pm   

Hej, witaj w klubie!
No to masz mały problem - ja jestem z Poznania, ale od lat jeżdżę do Gdańska i aktualnie słono płacę ( z powodu likwidacji b. Ośrodka Soczewek Kontaktowych przy AM w Gdańsku) :cry:
Sytuacja w Poznaniu jest -moim zdaniem - nieciekawa. Gdzieś tu na stronie przewijały sie poznańskie adresy okulistów. Ja jednak nigdy w praktyce nie trafiłem w Poznaniu na okulistę, który potrafiłby dobrze dobrać szkła. No to jeżdżę sobie 350 km, bo tam od ponad 20 lat dobierają mi szkła bez zarzutu i nie wmawiają, że jak oko łzawi po założeniu nowego szkła - to wina oka, a nie źle dobranej soczewki.
Może ktoś z Poznania ma więcej szczęścia , ale ja nie. :mrgreen:
pozdrawiam serdecznie
 
 
michal 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 165
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto Sie 07, 2007 8:44 pm   

Witaj
Ja jestem z Częstochowy szkła dobieram od 12 lat i nic o tej Pani nie słyszałem.
Jeżdżę do Katowic do dr Kozła.
Rozumie ze Masz wizytę u Wylegały w szpitalu, jeśli tak to on przyjmuje tylko we wtorki jeśli oczywiście jest i ma czas.
Pozdrawiam
_________________
Moje wypowiedzi na forum są opisami własnych doświadczeń z SR.
Biorąc pod uwagę różnorodność rozwoju SR nie można ich bezpośrednio odnosić do siebie.
 
 
Boczkobok 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Sie 08, 2007 7:31 am   

Do Wylęgały (tak, na wizytę w szpitalu) zostałem zapisany na czwartek (18 X), nie na wtorek - więc teraz mam jeszcze większą zagwozdkę. Szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się liczenie na to, że a nuż akurat lekarz będzie na miejscu - chyba juz wolę udać się gdzie indziej. Chyba że ktoś z Was ma jakieś doświadczenia, informacje itp. - które pozwolą mi się zorientować, czy warto się tam pchać. Chodzi mi nie tyle o potwierdzenie kompetencji Wylęgały, ile tego, jaka jest szansa, że umawiając się na wizytę rzeczywiście się do niego dostanę.

Dziękuję za namiary na poznańskich lekarzy - widziałem te adresy, ale - co jest dla Was wszystkich zrozumiałe - szukam jakiejś rekomendacji. Jeśli jest tak, jak pisze Tomek, że w Poznaniu nikt nie jest wart polecenia, będę szukał gdzie indziej.[/quote]

[ Dodano: Sro Sie 08, 2007 8:34 am ]
Aha, jest w Poznaniu gabinet Visus (prywatny, ale chyba z refundacją, widziałem logo NFZ), w którym dobierają soczewki - czy ktoś słyszał o takowym? Lekarka nazywa się Staręga, nic więcej nie wiem.
 
 
michal 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 165
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Śro Sie 08, 2007 9:49 am   

Witam
Raczej będziesz miał problem ze znalezieniem lekarza, który dobierze Ci szkła w ramach NFZ-tu, niektórzy maja podpisane umowy i wtedy dostajesz dopłatę do szkła w maksymalnej wysokości 350zł na dwa lat (kpina :twisted: ) jednak wizyty i badania są płatne w 100%. Przynajmniej ja nie spotkałem z całkowita refundacją.
Poza tym proponuje Ci się udać do dobrego specjalisty nawet w Gdańsku czy innym odległym mieście na pewno będzie Ci się to opłacało. Doświadczony lekarz dobierze szkła od ręki a nie przez kilka wizyt, za które musisz płacić.
Jeśli chodzi o Wylęgałe to zadzwoń sobie do rejestracji i spytaj czy przyjmuje osobiście w czwartki czy tylko w wtorki. Ja jeżdżę do przychodni w poniedziałki i nigdy wtedy osobiście nie przyjmował. A Wylegała zajmuje się dobieraniem szkieł :?:
Pozdrawiam
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Śro Sie 08, 2007 10:06 am   

Nie przejmuj się tym, że Wylęgały może nie być w szpitalu. Lekarz często wylatuje do Bostonu. Jednak słyszłam, że Ci jego asystenci są świetni. Zadzwoń i zapytaj czy jest szansa, że w ten dzień będzie przyjmował doktor Dobrowolski, to prawa ręka Wylęgały i jest podobno tak dobry jak on.
Co do samego dr Wylęgały... odniosłam wrażenie, że traktuje on stożek w taki sposób, ajkby dziwił się, że wszyscy ludzie go nie mają. Podczas mojej wizyty w Bielsku Białej [prywatnie] rozczarowałam się bardzo. Niby najlepszy spec w kraju, a jakoś tak mi nie przpadł do gustu. Olał moj problem na calej linii. :evil:
Tak więc nie przejmuj się, ze go tam nie będzie, bo oni wsyzscy sa tam dobrzy :wink:
Pozdrawiam
Ola :grin:
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
michal 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 165
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Śro Sie 08, 2007 11:51 am   

Dobrowolski przyjmuje w poniedziałki, dlatego ja jeżdżę w poniedziałki
W mojej ocenie Wylegała jest tak oblegany, że niema czasu zajmować się stożkiem, który jednoznacznie nie jest do przeszczepu. Zrobił mi przeszczep na prawe a o lewym, które jeszcze się nie kwalifikuje nie chce nawet gadać i ma racje, bo inaczej ci którzy potrzebują przeszczepu by się do niego nie dopchali.
_________________
Moje wypowiedzi na forum są opisami własnych doświadczeń z SR.
Biorąc pod uwagę różnorodność rozwoju SR nie można ich bezpośrednio odnosić do siebie.
 
 
maciejfx 

Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 19 Lip 2006
Posty: 39
Skąd: Hrubieszów okolice
Wysłany: Czw Sie 09, 2007 7:04 am   

witaj ja pochodzę z okolic Poznania
zgłoś sie do dr Dominiak Rybarczyk ona oddała mi wzrok przed laty.
nie pamiętam ulicy chyba plac Marcinkowskiego okrąglak był jakiś kilometr zleweju niedaleko NFZ soczewki sa refundowane co 2 lata
_________________
jest takie rosyjskie przysłowie ;
nadzieja umiera ostatnia...
 
 
 
Boczkobok 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Sie 09, 2007 7:51 am   

Dziękuję Wam za rady :)

Przychylam się do tego, żeby mimo wszystko pojechać do Katowic, ewentualnie przeprowadziwszy rozpoznanie pod kątem Dobrowolskiego. Może jeszcze znajdzie się ktoś z dobrymi doświadczeniami poznańskimi? Sprawdziłem p. Dominiak-Rybarczyk, to firma Optico, ma swoją stronę www, ale o stożku nic tam nie ma, tylko lakoniczna wzmianka o dobieraniu twardych soczewek. Maciejfx, domyślam się, że soczewki miałeś dobierane do stożka? Czy ona specjalizuje się w stożku? Jeśli masz tak dobre doświadczenia, to może warto się tam udać.

Ciekaw jestem tajemniczej dr Wyględowskiej-Promieńskiej z Częstochowy - kiedy pokazałem moje skierowanie do niej pewnej dobrej okulistce z Poznania (niestety, nie zajmującej się stożkiem), stwierdziła, że no tak, dobrze, to jest specjalistka itp. Dziwne, że nie spotkałem tu prawie nikogo, kto by miał z nią kontakt.
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Czw Sie 09, 2007 10:10 am   

tą całą Panią doktor z Częstochowy polecała mi raz koleżanka która mieszka w Rybniku, że to niby jakaś specjalistka jest, ale czy od stożka to nie wiem....
_________________
 
 
maciejfx 

Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 19 Lip 2006
Posty: 39
Skąd: Hrubieszów okolice
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 8:17 am   

ja w 1999 roku zacząłem mieć problemy z oczami błąkałem sie 2 lata po okulistach . nikt nie potrafił mi powiedzieć co sie dzieje. Mieszkałem w Śremie i tam okuliści nie mieli zielonego pojęcia co mi jest . chorobę określiła dopiero dr Pawlak z Puszczykowa. to ona skierowała mnie do dr Rybarczyk. dzięki nieej zacząłem wracać do w miarę normalnego zycia .tam kupuję soczewki od 6 lat. polecam. jest to strasznie upierdliwa starsza pani :mrgreen: :mrgreen: ale mozna to zniesc.
_________________
jest takie rosyjskie przysłowie ;
nadzieja umiera ostatnia...
 
 
 
Tomasz Drożdż 

Rok wykrycia SR: 1984
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 114
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 9:40 pm   

Co do p. dr Rybarczyk się nie wypowiadam. O ile rozumiem - zasada jest taka, że polecamy specjalistów, do których mamy zaufanie.
Ja absolutnie nic złego nie mogę powiedzieć na temat tej Pani, aczkolwiek próbowała mi kiedyś dobrać szkła. Z fatalnym skutkiem. Ale to było dwadzieścia lat temu, a jak jest dzisiaj, tego po prostu nie wiem. A opowieści poznańskich pacjentów, których spotykam w Gdańsku nie są możliwe do zweryfikowania.
Ja w każdym razie będę jeździć do Gdańska. No i nad morzem mozna zjeść rybkę i powąchać morze. Nawet w zimie. :mrgreen:
 
 
Boczkobok 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 8:40 pm   

Serdecznie dziękuję Wam wszystkim za rady i sugestie. Mało mamy tych specjalistów - ale tym cenniejsza jest taka pomoc. Cóż, ja teraz mam dylemat, ale sto razy lepszy taki dylemat niż zupełna niewiedza. W każdym razie na pewno podzielę się z Wami swoimi doświadczeniami.

Jeśli cokolwiek przyjdzie Wam jeszcze do głowy, cokolwiek usłyszycie - dajcie znać :)

Pozdrawiam wszystkich!
 
 
schenk 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 1
Skąd: Poznań
  Wysłany: Czw Gru 06, 2007 6:52 pm   Poznań-gdzie po soczewki? dr Staręga, dr Mańczak?

Szalom, w poniedziałek rozpoznano u mnie stożek, klinika w której wykonywałem badanie nie posiada specjalisty potrafiącego dobrać soczewki. Polecono mi gabinet dr Staręgi, "Visus" lub drugiego lekarza: dr Halinę Mańczak, czy ktoś z Was korzystał z porad tych lekarzy?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: