KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: damdam
Czw Kwi 02, 2009 2:45 pm
Płyn do szkieł Concare
Autor Wiadomość
argun 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 113
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Kwi 07, 2008 3:56 pm   

hey

dzisiaj odebralem nowego twardziela i dostalem nowy plyn mam jeszcze Bostony wiec troche potrwa zanim zaczne go uzywac nazywa sie EYEYE b5 active , czy ktos mial z nim do czynienia? ma dbac o rogowke... brzmi swietnie.
Pojemniczek jest fajny - taki z jakich wyjmuja twardziele do przymiarek ale mi go wymieniono na tradycyjny.
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 7:36 am   

jak dla mnie EYEYE b5 active jest zbyt gęsty i taki lepki, po 2-3 użyciach wyrzuciłam go i wróciłam do poprzedniego, moje oczy go nie tolerowały, soczewki obcierały oko, po 2-3 godz miałam dość ich noszenia, po powrocie do staroci problem zniknął
_________________
 
 
justyna.bien1

Rok wykrycia SR: 1989
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 5:07 pm   

znalazłam taką stronę ze wszystkimi płynami concare

http://alejahandlowa.pl/sprzedawca/hecht

wychodzi 79,70 za komplet 3 płynów
 
 
tomekurt 


Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 02, 2008 11:15 am   

ja używam dwa płyny concare, jeden do mycia soczewki i ten drugi plyn do przechowywania soczewek, dodatkowo Pani doktor zaleciła mi abym po myciu przepłukał ja sola fizjologiczna, koszt 2 plynow okolo 60zl, dlatego zabrałem sie za szukanie innych odpowiedników, ale z tego co widzę po opiniach to concare sa najlepsze
 
 
sympatyk

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 3
Wysłany: Pon Paź 27, 2008 2:42 pm   płyny do pielęgnacji soczewek

Max napisał/a:
Dzięki Damian za propozycję. Co do płynu poszukam jakieś alternatywy, cenowej w swoich okolicach lub będę szukała przy okazji ...zaczynam dużo podrówzować po Pl więc może coś znajdę;). Póki co mam narazie zapas ...szkoda,że za niego przepłaciłem ale cóż :cry:


Poza Concare w PL są dostępne w oficjalnej sprzedaży następujące płyny do soczewek twardych: PIILOSET 02, BOSTON SIMPLUS, EYEYE B5 ACTIVE. Co ciekawe pod marką EYEYE dostępne są też: Crystal cleaner (preparat czyszczący) i Perfect polisher do polerowania soczewek. Zobacz TUTAJ

[ Dodano: Pią Sty 09, 2009 9:08 pm ]
tomekurt napisał/a:
ja używam dwa płyny concare, jeden do mycia soczewki i ten drugi plyn do przechowywania soczewek, dodatkowo Pani doktor zaleciła mi abym po myciu przepłukał ja sola fizjologiczna, koszt 2 plynow okolo 60zl, dlatego zabrałem sie za szukanie innych odpowiedników, ale z tego co widzę po opiniach to concare sa najlepsze


:!: Wszystkie płyny do twardych BOSTON, PIILOSET EYEYE I CONCARE w jednym miejscu.
Jeżeli ktokolwiek szuka ..... to znajdzie TUTAJTUTAJ
 
 
Ruff 

Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lut 16, 2009 2:29 pm   

A ja dziś zakupiłem pierwszy zestaw Concare (do przechowywania, mydełko i ten trzeci - odbiałczajacy ??)
Wcześniej używałem na początku B&L dwuskładnikowe (mydełko i do przechowywania), potem te znikły z rynku więc jedyna opcja był Boston SIMPLUS.
I tu takie spostrzeżenie, że Na bank dwuskładnikowe płyny maja zdecydowaną przewagę jeśli chodzi o problem z zabiałczaniem. U mnie wyglądało to tak, że po około roku użytkowania soczewek na SIMPLUSIE soczewki zabiałczały sie po ok. 2-3 godzinach noszenia. Mój optyk wytłumaczył mi, że on po prostu nie doczyszczał ich wystarczająco. Po powrocie na rynek mydełka B&L wszystko wróciło do normy i spokojnie dopiero po całodziennym używaniu soczewki się wieczorem zabiałczały tak, że zaczynało to przeszkadzać.
Jakiś czas temu mój optyk pokazał mi nowy zestaw: wohlk.perfect (mydełko i płyn do przechowywania) i tez jest fajnie.
Aktualnie więc uzywam tego systemu wohlk.perfect na przemian z simplusem (jak mi sie nie chce wieczorem myć soczewek mydełkiem, albo jak jestem na wyjeździe gdzieś, np. pod namiotem i mycie dwuskładnikowym systemem byłoby uciążliwe).
Dziś testowo kupiłem ten system Concare trzyskładnikowy tylko nie mam tam polskich instrukcji ani angielskich a językami w których instrukcja jest niestety nie władam :)
I troszkę nie rozumiem, bo pani, która mi sprzedawała poradziła, zeby uzywac na codzień zielony + niebieski a raz na tydzień czerwony, ale czy nbie powinno byc odwrotnie czyli czerwony + niebieski na codzień a zielony raz na tydzień ??
_________________
Pozdr
------
Ruff
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Pon Lut 16, 2009 10:48 pm   

Na codzień używasz mydełka (czerwony - reinigungslosung) czyścisz nim soczewke potem używasz tego niebieskiego (duża buteleczka-aufbewahrungdlosung -płyn dezynfekujący i do przechowywania). Natomiast płyn z zieloną etykietką lipoclean - odtłuszczający używac możesz raz w tygodniu po umyciu soczekwki wyżej wymienionym myjesz ją w tym zielonym i wrzucasz do pudełeczka np na noc z płynem niebieskim (dezynfekującym). Pamiętaj by nie włożyć sobie do oka soczewki umytej w tym płynie odtłuszczającym zielonym (raz tak zrobiłem i myślałem, że mi oka wyjdzie z orbit jest niesamowicie piekący). Mam nadzieje, że w miare czytelnie napisałem co i jak używać :) . Pzdr
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
Ruff 

Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lut 16, 2009 11:11 pm   

Dzięki!
Potwierdziłeś moje przypuszczenia, że pani się czerwony z zielonym pomyliły.
A z płynu do mycia sobie do oka nie wsadzę ;)
Soczewek używam od 2002 , więc już kumam co i jak ;)
Jeśli myje soczewki to na wieczór i po myciu płucze wodą (wiem, że tu się tego nie poleca, ale stosuje od samego początku i jakoś wszystko jest cacy, więc nie będę zdziwiał z jakimis solami fizjologicznymi itp.
Po umyciu soczewki mydełkiem i wypłukaniu wkładam do "kondyszynera" i dopiero rano zakładam również używając "kondyszynera", więc obawy nie ma ;) ;)
_________________
Pozdr
------
Ruff
 
 
mastel 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 124
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 11:46 pm   

No to pięknie!!! Ja od roku jadę tak:
-Czyszczę rano zielonym i płuczę solą albo woda
-Przechowuję w niebieskim
-Czerwonym myje od wielkiego dzwonu - raz na miesiąc

Na razie jest OK jutro wyczyszczę czerwonym i zobaczę
_________________
Nie jest źle, a dobrze wcale...
 
 
sasorizanoko 


Rok wykrycia SR: 2009
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 1
Wysłany: Wto Sty 04, 2011 12:51 pm   

Hej, mam do Was pytanie. :)
Używam twardych soczewek zaledwie od tygodnia i wiem, że powinnam sobie dać jeszcze przynajmniej tydzień na przyzwyczajenie się, ale czasami zdarza mi się, że w dopiero co założonych soczewkach źle widzę. A dokładniej: obraz się zamazuje, zwłaszcza gdy jest jaśniej w pomieszczeniu, w którym przebywam. (czuję się tak, jakbym patrzyła przez brudne szkło :P) Czy to normalne?
Dodam, że lekarz, który mi je przepisał zalecił mi używanie płynów concere. Mam czyścić codziennie czerwonym, przechowywać w niebieskim. Dodatkowo po umyciu w czerwonym zalecił, żebym płukała soczewki płynem Re-Nu. Czy powinnam jeszcze czymś płukać soczewki po wyciągnięciu z pojemnika a przed założeniem? Czy możliwe jest, że to płyn do przechowywania powoduje, że gorzej widzę?
Dziękuję z góry za odpowiedź!
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 12:17 pm   

raczej masz zle dobrane te soczewki lub je pomyliłaś i zakładasz nie na to oko, ja w niektórych tez gorzej widze w pełnym swietle, nie jest to na pewno wina czystości.
_________________
Istnieją trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, okropne kłamstwa, statystyki.

Benjamin Disraeli
 
 
Margo 


Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 60
Wysłany: Śro Lis 09, 2011 10:06 pm   

:mrgreen: Witam, noszę soczewki 3 miesiąc na oboje oczu i muszę się wypowiedzieć na temat płynów.

Do tego czasu stosowałam mydełko i płyn do dezynfekcji i przechowywania Concare i nie specjalnie jestem do nich przekonana.

-nie nawilżają mi soczewki jak trzeba i zakładam prawie suchą na oko
-zdarza się, że soczewka ześlizgnie mi się z palca kiedy to co ma byc na soczewce jest na placu
-podczas noszenie czuję dyskomfort, po prostu mi soczewka przykleja się do oka i myślę, że to "wina" płynu
-żyję szybko, jestem stale zajęta i nie mam czasu na zabawę z myciem soczewek, bardzo mnie to denerwuje, na dodatek część płynu wylewam na spłukiwanie mydełka!

Widzę, że każdy używa mydełka jak chce :lol: :lol: Mi powiedział pan okulista, że codziennie tym płyn do soczewki to wiadomo, natomiast co 2 dzień mydełkiem. Dla mnie to mydło to zmora i po prostu co 3 dzień myję.

Dziś zakupiłam dwa płyny do przetestowania: Bostana Simplus i Eyeye B5 Active, zobaczymy co to będzie.

[ Dodano: Pon Sty 30, 2012 11:49 pm ]
Zdecydowanie BOSTON :mrgreen:
 
 
olensza 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączyła: 13 Sty 2011
Posty: 2
Skąd: Belgia Antwerpia
Wysłany: Pią Maj 26, 2017 8:23 pm   

gdzie mozna kupic plyn concare w poznaniu albo olsztynie
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: