KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
problem z refundacja..
Autor Wiadomość
mattipoz 

Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 6:41 pm   problem z refundacja..

Witam. MAm soczewki twarde i chciałbym uzyskać na nie refundacje. Czy jest ktoś z Poznania, kto dostał taką pomoc i może mi powiedzieć gdzie mam sie udać? Przeczytałem wcześniej na forum kroki jakie powinienem podjąć ale już 2 okulistka z podpisaną umową z NFZ-tem, nie chce mi wypisać tego zaświadczenia...pomocy:)

pozdrawam
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 7:15 pm   

A czym uzasadniaja odmowę? Jeśli masz wyniki badań potwierdzające posiadanie stożka to nie bardzo rozumiem odmowę. Chyba,że sytuacja jest podobna do mojej http://forum.keratoconus.pl/viewtopic.php?t=255 :mrgreen:
 
 
mattipoz 

Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 7:25 pm   

andriu napisał/a:
A czym uzasadniaja odmowę? Jeśli masz wyniki badań potwierdzające posiadanie stożka to nie bardzo rozumiem odmowę. Chyba,że sytuacja jest podobna do mojej http://forum.keratoconus.pl/viewtopic.php?t=255 :mrgreen:


Mi natomiast powiedziała ze nei słyszała w ogóle o refundacji na soczewki twarde:) powiedziała ze jedynie na okulary mógłbym dostać...Kompletna niekompetencja tej okulistki. Kazała mi zadzwonić do NFZ i sie zapytać. Jest ktoś z poznania i może mi pomóc?:)
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 8:14 pm   

mattipoz napisał/a:
Mi natomiast powiedziała ze nei słyszała w ogóle o refundacji na soczewki twarde:)


to niech sobie [piiiiiii] zajrzy na strony Ministerstwa Zdrowia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Niech poczyta Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 10 maja 2003 r., wydanym na podstawie art. 68, ust. 5 ustawy, w sprawie limitu cen dla przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych o takim samym zastosowaniu, ale różnych cenach – w zakresie którego Fundusz finansuje to świadczenie oraz limitu cen dla napraw przedmiotów ortopedycznych (Dz.U. Nr 85, poz. 786) - został określony limit cen dla przedmiotów ortopedycznych, środków pomocniczych o takim samym zastosowaniu, ale różnych cenach!
załącznik nr 2!!!!!!!!!!!

kod na soczewki twarde to 9222.01

przykro mi ale trafił Ci się kolejny konował nie lekarz, niestety jest ich pełno :evil:
_________________
Ostatnio zmieniony przez ania_kielce Pon Lis 12, 2007 9:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mattipoz 

Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 8:29 pm   

i tak okulistka musi wypisać ten głupi świstek...
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 8:52 pm   

Cytat:
i tak okulistka musi wypisać ten głupi świstek...


ale możesz jej pokazać rozporządzenie jak chce Ci udowodnić że jesteś wielbłądem

a rozporządzenie znajdziesz http://www.mz.gov.pl/wwwm...t=&my=0&ma=1368
na dole masz załącznik rozporządzenia, wydrukuj i pokaż "lekarce"
_________________
 
 
mattipoz 

Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 9:07 pm   

dzięki Aniu :)
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 11:10 pm   

ania_kielce napisał/a:

to niech sobie [piiiiiii] zajrzy na strony Ministerstwa Zdrowia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wszyscy mamy prawo być [piiiiiii] :mrgreen:
 
 
DEDAL 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 191
Wysłany: Wto Lis 13, 2007 3:08 pm   

mattipoz, masz prawo do refundacji z NFZ raz na dwa lata bodajrze.Poczytaj forum jest tam tez mowa o dofinasowaniu z PCPR
 
 
mattipoz 

Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Lis 13, 2007 5:19 pm   

a refundacja przysługuje na soczewki twarde czy na SR? Nie wiem czy mam SR ale wiem że mam astygmatyzm to to samo?

Chciałbym sie jeszcze zapytać, czy okulistka do której idę na początku po wypisanie tego dokumentu z kodem na soczewki robi jakieś badania? Jak mam jej po prostu udowodnić, że muszę nosić soczewki twarde?One przecież maja zwykłą tablice z literkami..Pani okulistka w prywatnym gabinecie w którym kupiłem soczewki wydrukowała mi topografie rogówki.W razie czego podsunę jej to:) Ahaa i jeszcze jedno czy NFZ wypłada te pieniążki w jakimś oddziale czy musze sie zgłosić do tego zakładu gdzie skąd mam soczewki? pozdrawiam
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Wto Lis 13, 2007 7:09 pm   

Może jej "niewiedza" spowodowana jest zbliżaniem się końca roku. Chociaż z tego co mi wiadomo NFZ zostawił wszystkie dotychczasowe rofundacje do marca. Później ma nastąpić rewolucja.
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
damdam 
składak


Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 143
Skąd: 50°91' N, 15°73' E
Wysłany: Czw Lis 15, 2007 2:05 pm   

ania_kielce napisał/a:
wydrukuj i pokaż "lekarce"
czekamy na nagranie dyktafonem odpowiedzi lekarki :mrgreen:
_________________
pozdrowionka Damian
 
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Czw Lis 15, 2007 6:06 pm   

mattipoz napisał/a:
Chciałbym sie jeszcze zapytać, czy okulistka do której idę na początku po wypisanie tego dokumentu z kodem na soczewki robi jakieś badania?


mi nie robili żadnych badań, popatrzyli na oczy i stwierdzili że mam SR :mrgreen:

mattipoz napisał/a:
czy NFZ wypłada te pieniążki w jakimś oddziale czy musze sie zgłosić do tego zakładu gdzie skąd mam soczewki?


pieniędzy na oczy nie zobaczysz. Są wypłacane lekarzowi u ktrego zamawiasz soczewki twarde. Ty lekarzowi wpłacasz różnicę między kosztem zakupu a kwotą refundacji.
_________________
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Pią Lis 16, 2007 2:26 pm   

A jaka jest gwarancja, że lekarz nie zrobi nas w jajo i nie zarząda większych pieniędzy? Czy dostajemy jakiś papier ile kosztowała soczewka, a ile zwrócił NFZ?
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
mastel 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 124
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: Pią Lis 16, 2007 4:19 pm   

Dlatego pytasz się ile kosztuje normalnie soczewka, a później pytasz o możliwość refundacji. Nie pamiętam, ale na fakturze mam chyba cenę po odjęciu refundacji (refundacja nie widnieje na FVAT).
_________________
Nie jest źle, a dobrze wcale...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: