KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ania_kielce
Wto Lut 26, 2008 2:14 pm
stożek a wojsko
Autor Wiadomość
mastel 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 124
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: Czw Kwi 10, 2008 12:14 am   

Odebrałeś bilecik?!To chyba znaczy, że masz już przydzieloną jednostkę i datę kiedy masz się tam stawić?
Co do samego badania, ja jeszcze wtedy nosiłem okulary, poszedłem na badanie - lekarz zapytał czy mam jakieś papiery, odpowiedziałem, że nie mam żadnych, ale za to mam obuoczny stożek. Popatrzył na oczy, kazał poczytać tablicę i dostałem D. Krótko i treściwie.
_________________
Nie jest źle, a dobrze wcale...
 
 
DEDAL 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 191
Wysłany: Czw Kwi 10, 2008 12:46 pm   

Ja tez bez szkieł w sumie to wtedy nie miałem pojecia ze mam stozek ale po czytaniu lekarz specjalista cos napisał i D
_________________
"Być nie mieć"
 
 
kbam

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 23
Wysłany: Czw Kwi 10, 2008 5:12 pm   

Zle napisalem, poki co nie bilecik ale wezwanie w celu powolania do sluzby wojskowej. Mam nadzieje ze stozkiem sie wymigam:)
 
 
toxim 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 39
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Maj 07, 2008 10:14 am   

Ja za stożek od razu dostałem kategorię E - wystarczyły odpowiednie papierki od lekarza ;)

Pozdr.
 
 
JestemMichal 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 119
Skąd: London, UK
Wysłany: Śro Maj 07, 2008 12:24 pm   

Mnie ciekawi co komisja powie na moje ringi w oku. Wszystko wskazuje na to, że nie wyrobią się z moim wnioskiem o powtórną komisję lekarską przed ich wszczepieniem. Spodziewać się można wszystkiego bo polskie wojsko to jakaś paranoja, w jednym rzędzie z urzędami skarbowymi zresztą i paroma innymi insytucjami zapewne.
 
 
irek-28- 

Rok wykrycia SR: 1992
Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 62
Wysłany: Śro Maj 07, 2008 1:28 pm   

Przeczytasz tylko górna literę a powiesz że więcej nie widzisz to sie nie da sprawdzić. Wiem dobrze mi sie gada bo mam Kat E ja bym się nie przejmował na twoim miejscu wojskiem.
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Śro Maj 07, 2008 2:15 pm   

JestemMichal napisał/a:
Mnie ciekawi co komisja powie na moje ringi w oku.


Pewnie będą myśleli żeś kosmita albo inny cyborg, bo napewno nigdy jeszcze nic takiego nie widzieli, ich lekarze znają tylko polopirynę, ale generalnie (moim zdaniem) lepiej żebyś na komisje stawał bez ringów, wtedy tak jak pisze mój przedmówca, widzisz ew. dwa pierwsze rzędy i finito, w połączeniu z papierami o stożku powinno załatwić sprawę. Chociaż ringi w oczach tez mogą Cię zdyskwalifikować, teraz nie chcą brać takich (sorry za wyrażenie) "niepewnych" bo się boją ew. odszkodowań, a zeby cię dokładnie przebadać to są koszty, więc wolą sobie dać spokój.
 
 
bartos

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 2
Wysłany: Pią Cze 13, 2008 8:17 pm   

Kategoria E to raczej problem... Najlepiej jest utrafic D, co w przypadku SR jest najczestsze chyba. Ja calkiem niedawno mialem komisje, dali mi skierowanie do swojego okulisty (pomimo ze mialem zaswiadczenie od mojego ze mam stozek i astygmatyzm itd) i ten "komisyjny" cos tam wypisal, donioslem dla komisji i D.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: