KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ktoś posiada rente z tytułu SR?
Autor Wiadomość
dymeczka24 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 20
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Sob Mar 21, 2015 1:43 pm   

Witam czy ktos z was majcych stozek rogowki staral sie o rente w ostatnim czasie z tego powodu czy ciezko jest dostac rente jak dlugo czekaliscie na komisje po zlozeniu dokumentow czy posiadanie umiarkowanego stopnia ma jakis wplyw na ta sprawe i czy okazywaliscie na komisji dokument potwierdzajacy stopien niepelnosprawnosci Pozdrawiam

[ Dodano: Sob Mar 21, 2015 1:47 pm ]
dodam iz stozek mam zaawansowany w obu oczach w styczniu mialem crosslinking na prawe oko nie dostalem zdolnosci w pracy wlasnie z tego powodu iz kiepsko widze wiec jestem niezdolny do pracy obecnie jestem na wypowiedzeniu i zamierzam sie starac o rente z zus stopien niepelnosprawnosci juz posiadam
 
 
62krzych 

Rok wykrycia SR: 1979
Dołączył: 27 Maj 2013
Posty: 15
Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 1:27 am   

dymeczka24 napisał/a:
Witam czy ktos z was majcych stozek rogowki staral sie o rente w ostatnim czasie z tego powodu czy ciezko jest dostac rente jak dlugo czekaliscie na komisje po zlozeniu dokumentow czy posiadanie umiarkowanego stopnia ma jakis wplyw na ta sprawe i czy okazywaliscie na komisji dokument potwierdzajacy stopien niepelnosprawnosci Pozdrawiam

[ Dodano: Sob Mar 21, 2015 1:47 pm ]
dodam iz stozek mam zaawansowany w obu oczach w styczniu mialem crosslinking na prawe oko nie dostalem zdolnosci w pracy wlasnie z tego powodu iz kiepsko widze wiec jestem niezdolny do pracy obecnie jestem na wypowiedzeniu i zamierzam sie starac o rente z zus stopien niepelnosprawnosci juz posiadam

Tak ja podobnie miałem i mam. Od 1998 jestem na rencie z powodu niedowidzenia. Oczywiście spowodowanego stożkiem rogówki.
_________________
Pozdrawiam
 
 
dymeczka24 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 20
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 9:46 am   

Witam a czy bedac na komisji musiales jakos szczegolnie udowadniac ze niedowidzenie jest spowodowane wlasnie przez stozek ja tez mam niedowidzenie oka lewego w duzym stopniu do tego oczywiscie stozek i cienka rogowke w tym oku Mam pytanie na dlugo miales przyznan rente i czy jakos sczczegolowo badaja na komisji
 
 
62krzych 

Rok wykrycia SR: 1979
Dołączył: 27 Maj 2013
Posty: 15
Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 10:51 am   

Mnie wszystko okulista wypisał. Pierwszy raz jak stawałem to jeszcze czekałem w kolejce do przeszczepu.
Opis okulisty, w przeciągu tego czasu raz byłem u ZUSowskiego okulisty...po ośmiu latach. No teraz to jeszcze tą mapkę czy jak to się nazywa oka dołączam
_________________
Pozdrawiam
 
 
dymeczka24 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 20
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Śro Kwi 08, 2015 9:55 am   

Ok dziekuje za informacje Pozdrawiam
 
 
62krzych 

Rok wykrycia SR: 1979
Dołączył: 27 Maj 2013
Posty: 15
Wysłany: Śro Kwi 08, 2015 10:50 am   

dymeczka24 napisał/a:
Ok dziekuje za informacje Pozdrawiam

Proszę bardzo i powodzenia.
W razie jakiś pytań nie ma sprawy.
Ale ogólnie to według opisu okulisty i w zasadzie tyle. Pytania czy raczej sugestię odnośnie przeszczepu ze strony orzeczników były owszem, ale obecnie już nie.
Tym bardziej że ZUS nie może nikogo zmusić do tego,
Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
 
 
dymeczka24 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 20
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Śro Kwi 08, 2015 12:02 pm   

A czy w papierach nie miales napisane cos o korekcji i uzywaniu twardych soczewek ktore przeciez koryguja nasz stozek czy stawaes na komisji zupelnie bez zadnej korekcji Przeszczep na ktore oko miales długo oczekiwales na komisje po zlozeniu wszystkich dokumentow?

[ Dodano: Śro Kwi 08, 2015 12:04 pm ]
i jak dlugo potem oczekiwales na decyzje Zusu w sprawie przyznania renty
 
 
62krzych 

Rok wykrycia SR: 1979
Dołączył: 27 Maj 2013
Posty: 15
Wysłany: Śro Kwi 08, 2015 1:06 pm   

dymeczka24 napisał/a:
A czy w papierach nie miales napisane cos o korekcji i uzywaniu twardych soczewek ktore przeciez koryguja nasz stozek czy stawaes na komisji zupelnie bez zadnej korekcji Przeszczep na ktore oko miales długo oczekiwales na komisje po zlozeniu wszystkich dokumentow?

[ Dodano: Śro Kwi 08, 2015 12:04 pm ]
i jak dlugo potem oczekiwales na decyzje Zusu w sprawie przyznania renty

Mnie w czasie noszenia soczewek tworzyły się stany zapalne i po prostu lekarz odradzał stałe noszenie. Czyli praca...to jaka??? Dwa czy trzy razy chorowałem na zapalenie rogówki po kilka miesięcy i w końcu mi sam zaproponował że tak dalej to sobie tylko pogarszam. Na lewym oku którym bez soczewki praktycznie nie widzę a i w soczewce kiepsko. Zmętnienia, blizny od wieloletniego noszenia(1985r) ijakaś słaba tolerancja. Zmieniałem, hybrydy ostatnio nosiłem.
W końcu zakwalifikowali mnie w Warszawie na przeszczep lewego oka(rogówki) ale wyszły sprawy kardiologiczne i to odłożyłem, a obecnie raczej zrezygnowałem bo i z innych powodów nie mam szans. Na komisję to chyba około trzech miesięcy. Tzn na pewno krócej tyle że dokładnie już nie powiem. Ja byłem w okularach, bo wtedy to nawet jak bym chciał to oko czerwone i szans na soczewkę żadna.
Teraz to od rau informują o decyzji a oficjalnie to trochę to trwa. Z miesiąć jak przyjdzie decyzja. Jakoś tak.
_________________
Pozdrawiam
 
 
dymeczka24 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 20
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Czw Maj 14, 2015 3:26 pm   

Dzisiaj zlozylem wlasnie dokumenty na rente mam pytanko czy idac na pierwsza komisje tez dolaczales topografie czy jest to tak az konieczne? Pozdrawiam
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Czw Maj 14, 2015 5:08 pm   

dołączysz na odwołaniu :) )))
 
 
62krzych 

Rok wykrycia SR: 1979
Dołączył: 27 Maj 2013
Posty: 15
Wysłany: Czw Maj 14, 2015 9:40 pm   

dymeczka24 napisał/a:
Dzisiaj zlozylem wlasnie dokumenty na rente mam pytanko czy idac na pierwsza komisje tez dolaczales topografie czy jest to tak az konieczne? Pozdrawiam

Na pierwszą nie. Ale dwie komisję wstecz tak. Dołączyłem. Ostatnio nie, nawet lekarz okulista twierdził że już nie jest to konieczne. Jeśli nie dołączyłaś a masz zamiar to zrób sobie i weź na komisję.
Możesz jeszcze jakieś dodatkowe zaświadczenia lekarskie jak masz o stanie zdrowia zabrać.
_________________
Pozdrawiam
 
 
dymeczka24 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 20
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Sob Cze 13, 2015 3:30 pm   

Witam wczoraj bylem w zusie na komisji otrzymalem calkowita niezdolnosc do pracy na 3 lata Mam pytanie czy majac orzeczenie z takim zapisem moge podjac wogole jaks prace jeszcze np w zakladzie pracy chronionej posiadam rowniez umiarkowany stopien niepelnosprawnosci tez na 3 lata wlasnie przez oczy Pozdrawiam
 
 
62krzych 

Rok wykrycia SR: 1979
Dołączył: 27 Maj 2013
Posty: 15
Wysłany: Wto Cze 16, 2015 1:45 am   

Ja nie umiem odpowiedzieć . Mam częściową niezdolność to pracowałem. Obecnie z innych powodów mam przerwę.
_________________
Pozdrawiam
 
 
arti 

Rok wykrycia SR: 1992
Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 17
Skąd: lublin
Wysłany: Pią Lip 03, 2015 6:51 pm   

Witam.Jestem tu nowy stożek rogówki wykryto u mnie w 1992r. Od 1995r. stale noszę soczewki kontaktowe twarde.W oku prawym lepszym 3 stopień (w 4 stopniowej skali)
w oku lewym ostra deformacja rogówki po urazie szczytu stożka.
V.OP=2/50 bez korekcji-0,5 po korekcji soczewką RGP
V.OL=1,5/50 bez korekcji-0,3 po korekcji soczewką RGP (centralne widzenie osłabione poprzez zmętnienie szczytu rogówki.W 2004r.uraz oka lewego ciałem obcym co spowodowało trwałe zmętnienie i blizny.W dniu 24 czerwca 2015r.stawałem na komisje lekarską o przyznanie renty.Lekarz orzecznik po konsultacji z lekarzem okulistą orzekł,że ,,nie jestem niezdolny do pracy"Mój lekarz prowadzący jak i jego konsultat z Kliniki Okulistycznej w Lublinie orzekli całkiem odwrotnie. Nie wiem co mam dalej robić.Może ktoś mi coś podpowie.Proszę o kontakt.
_________________
arti
 
 
pokens


Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 29 Mar 2012
Posty: 35
Wysłany: Pią Lip 03, 2015 6:58 pm   

Stozek wykryty przed 16 rokiem życia??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: