KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ktoś posiada rente z tytułu SR?
Autor Wiadomość
arti 

Rok wykrycia SR: 1992
Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 17
Skąd: lublin
Wysłany: Pią Lip 03, 2015 6:51 pm   

Przepraszam do kogo to pytanie o te 16 lat?
_________________
arti
 
 
pokens


Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 29 Mar 2012
Posty: 35
Wysłany: Pią Lip 03, 2015 7:32 pm   

Do Ciebie!

[ Dodano: Pią Lip 03, 2015 8:43 pm ]
O jaka konkretnie rentę sie starasz i ile masz lat pracy, ile lat miałeś jak wykryto chorobę ?
 
 
62krzych 

Rok wykrycia SR: 1979
Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 15
Wysłany: Pią Lip 03, 2015 8:35 pm   

arti napisał/a:
Witam.Jestem tu nowy stożek rogówki wykryto u mnie w 1992r. Od 1995r. stale noszę soczewki kontaktowe twarde.W oku prawym lepszym 3 stopień (w 4 stopniowej skali)
w oku lewym ostra deformacja rogówki po urazie szczytu stożka.
V.OP=2/50 bez korekcji-0,5 po korekcji soczewką RGP
V.OL=1,5/50 bez korekcji-0,3 po korekcji soczewką RGP (centralne widzenie osłabione poprzez zmętnienie szczytu rogówki.W 2004r.uraz oka lewego ciałem obcym co spowodowało trwałe zmętnienie i blizny.W dniu 24 czerwca 2015r.stawałem na komisje lekarską o przyznanie renty.Lekarz orzecznik po konsultacji z lekarzem okulistą orzekł,że ,,nie jestem niezdolny do pracy"Mój lekarz prowadzący jak i jego konsultat z Kliniki Okulistycznej w Lublinie orzekli całkiem odwrotnie. Nie wiem co mam dalej robić.Może ktoś mi coś podpowie.Proszę o kontakt.

Oczywiście że się odwołuj.
Masz do tego prawo i pewnie renta zostanie Ci przyznana.
Lekarze kierujący znają przepisy i kryteria, bezpodstawnie by Ciebie nie skierowali.
Powodzenia :!:
_________________
Pozdrawiam
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Pią Lip 03, 2015 9:31 pm   

Witam, mam pytanie odnosnie renty a w zasadzie kwoty jaka moze zostac przyznana, z czego ona wynika, pytam, bo nie wiem czy warto w ogole ruszac temat.
 
 
arti 

Rok wykrycia SR: 1992
Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 17
Skąd: lublin
Wysłany: Sob Lip 04, 2015 11:51 am   

Witam.Mam 48 lat.Stożek wykryto u mnie oficjalnie w 1992 roku.Kontakty zaczołem nosić od 1995 roku do tej pory.Lekarze w klinice okulistycznej jak i mój lekarz dr.Pałysewicz twierdzą że w obecnej chwili nie kwalifikuję się na żaden z zabiegów.Obecnie mam przepracowane 25 lat bez paru miesięcy.Lekarze z kliniki jak również dr.Pałysewicz kierują mnie na rentę,natomiast zus twierdzi że mam przewlekłe naruszenie sprawności organizmu i narządu wzroku i wymagam leczenia,ale renta mi się nie należy.Nie wiem jak mam to rozumieć?Proszę o pomoc i kontakt.Oto mój mail kysuk@wp.pl.Z góry dziękuję.

[ Dodano: Sob Lip 04, 2015 12:54 pm ]
Przepraszam ale skąd wniosk że stożek wykryto mi przed 16 rokiem?
_________________
arti
 
 
MEG

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 77
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Nie Lip 05, 2015 8:32 am   

Arti to nie był wniosek,tylko zapytanie,uwarunkowane tym,że przed 16stym r.ż. stwierdzone schorzenie uznaje się za trwałe (dożywotnie).Ja stawając na komisji *ale z tytułu aniridii), otrzymałam stały nieumarkowany st.niepełnosprawnosci,co za tym idzie rentę socjalną przy częśc.niezdolności
 
 
 
arti 

Rok wykrycia SR: 1992
Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 17
Skąd: lublin
Wysłany: Nie Lip 05, 2015 11:11 am   

Witam.Nie wiem co robić z tym sprzeciwem.Z tego co się orjętuję to komisja podtrzyma decyzję orzecznika i aby mieć jakieś szanse trzeba będzie zakładać sprawę w sądzie.Czy może ktoś coś doradzić w tej kwestji?Pozdrawiam.
_________________
arti
 
 
pokens


Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 29 Mar 2012
Posty: 35
Wysłany: Pon Lip 06, 2015 8:00 am   

arti odwołać zawsze się możesz nic nie tracisz, czy Ty aktualnie pracujesz? Bo jeżeli jesteś czynny zawodowo i ubiegasz sie o całkowita niezdolność do pracy To raczej jej nie dostaniesz bo sam sobie zaprzeczasz, musiałbyś pochorowalć pare miesięcy i wtedy stawać na rentę zwolnić sie (przynajmniej oficjalnie) i dopiero jak ja dostaniesz pracować nadal.

Jeżeli nie pracujesz to myśle ze masz duża szanse i koniecznie musisz sie odwołać.
.
Kolejne pytanie czy posiadasz stopień niepelnostprawnosci wydany przez powiatowy/miejski zarząd ds. orzekania i jeżeli tak to jaki stopnień i od kiedy?

Na podstawie jakie Ty soczewki nosisz nikt Ci nie jest wstanie odpowiedzieć czy Ci sie coś należy czy nie ZUS ma swoje przepisy i według ich kryteriów jest rozpatrywany wniosek.

Jeszcze kwestia taka jeżeli choroba została wykryta w 1992 i dopiero teraz strasz sie o rentę to czy lekarz wypełniający wniosek zaznaczył wyraźne pogorszenie wzroku i czy masz odpowiednia dokumentacje medyczna która tez wyraźnie sugeruje pogorszenie sie wzroku?

Skro twierdzą ze jakie kolewiek leczenie jest w stanie Ci pomóc to zasugeruj im żeby wysłali Cię na jakaś rehabilitacje czy sanatorium Ty z miła chęcią skorzystasz bo chcesz widzieć!
 
 
arti 

Rok wykrycia SR: 1992
Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 17
Skąd: lublin
Wysłany: Pon Lip 06, 2015 8:48 am   

Witam.Tak pokrótce to jesem już 18 miesięcy na chorobowym.Najpierw 6 miesiecy zwolnienia i 12 miesięcy świadczenia rehabilitacyjnego które skończyło mi się 27.06.2015.W dniu 03.11.2014.stawałem na komisję o przyznanie renty a przyznali mi drugie świadczenie rehabilitacyjne na okres 7 miesięcy właśnie do 27.06.2015.W dniu 24.06.2015. stawałem na drugą komisję o przyznanie renty i mnie uzdrowili.Mam wszelkie dokumenty i zaświadczenia również od innych lekarzy niż tylko okuliści.Mam wnioski od neurologa,lekarza chorób wewnętrznych, zaświadczenia od psychiatry,psychologa z indywidalnych terapii gdzie mam wyznaczony kolejny termin następnej terapi na 03.09.2015. zaświadczenie od ortopedy,dermatologa.Oprócz oczu leczę się jeszcze na nadciśnienie,zwyrodnienie gręgów szyjnych,depresję lękową,zespół cieśni nadgarstka,łuszczycę,zwyrodnienie stawów łokciowych.Na te wszystkie choroby zaczołem się leczyć w latach dziewiędziesiątych co jest udokumentowane w zaświadczeniach i kartami choroby.To tak pokrótce.
_________________
arti
 
 
pokens


Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 29 Mar 2012
Posty: 35
Wysłany: Pon Lip 06, 2015 11:08 am   

To w takim przypadku jak najbardziej odwoływać sie bo skoro po świadczeniu rehabilitacyjnym nie porawił sie stan zdrowa a raczej nie miał szans to jak najbardziej renta sie należy tyko trzeba walczyć o swoje!!

BTW większość wymienionych chorób przez Ciebie nie sa jako jednostki chorobowe kwalifikujące Cię do otrzymania całkowitej niezdolności do pracy, skup sie na oczach i depresji pozostałe choroby współistniejące nie sa tak ważne.
 
 
arti 

Rok wykrycia SR: 1992
Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 17
Skąd: lublin
Wysłany: Pon Lip 06, 2015 3:20 pm   

witam.Dzisiaj byłem w zusie i skserowałem całosciową opinie konsultanta okulisty jak i całe orzeczenie orzecznika.Są tam tak duze sprzeczności ze muszę to wszystko ogarnąć i poskładać.Pierwsza moja wątpliwość pojawia się przy badaniu refrekcji komputerowej.Dlaczego wydruku z tego badania nie dołączyła do opini a wiem że był taki bo położyła go na biurku po badaniu klnąc coś pod nosem a wynik wpisała ręcznie.A co z tym wydrukiem?Przecież to jest faktyczny dowód badania i jego wynik.Nie wiem na razie jak się do tego orzeczenia zabrać.Jest w nim bardzo dużo sprzeczności i nieścisłości.

[ Dodano: Pon Lip 06, 2015 4:58 pm ]
Ta konsultantka oceniając sprawność napisała jedynie że jestem zdolny do pracy.Juz dalej nie uzupełniła tej części opinii czy możliwa jest poprawa widzenia,czy są przeciwwskazania do prac a jeżeli są a napewno są bo mówił mi nich mój okulista(dżwiganie.praca przy komputerze,nadmierny wysiłek).Jak jeszcze pracowałem lekarz okulista medycyny pracy nigdy nie chciał mi podpisać dopuszczenia jak dokładnie nie wiedział gdzie będę pracował a tu nagle takie uzdrowienie.Jeszcze mnie zastanawia dlaczego nie miałem topografi i tomografi rogówki.Wydaje mi się że są to dość istotne badania w naszym schorzeniu.Jeżeli się mylę może ktoś mnie poprawi.Dzięki.
_________________
arti
 
 
dymeczka24 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 20
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Sob Lip 18, 2015 8:05 am   

Walcz o swoje ja niedawno wlasnie otrzymalem rente calkowita niezdolnosc do pracy pop 10 latach pracy nie bylo wyjscia. Rente otzrymalem na 3 lata bezproblemowo widocznie w kazdym miescie inny zus i rozni orzecznicy. Powodzenia
 
 
arti 

Rok wykrycia SR: 1992
Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 17
Skąd: lublin
Wysłany: Sob Lip 18, 2015 12:07 pm   

Dzięki.Będę walczył nie mam wyjścia.Mam problemy z lekarzami okulistami aby dopuścili mnie do najprostszych prac a w zusie mnie całkowicie uzdrawiają.Nie wiem o co tu chodzi.Pozdrawiam.Do dymeczka24:czy zus wysyłał Cię do swojego okulisty na badanie?
_________________
arti
 
 
dymeczka24 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 20
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Sob Lip 18, 2015 1:57 pm   

Nie nie zus nie wysylal mnie na zadne badanie wystarczyla kartoteka z calego leczenia a takze zaswiadczenie od lekarza okulisty leczacego mnie. Mysle ze tez to zalezy troche od szczescia na jakiego orzecznika sie trafi i jak on interpretuje nasze oczne problemy. Nie martw sie ja tez mialem problemy ze zdolnoscia do pracy odkad dopadl mnie stozek gdyby mi nie przyznali to tez bym sie odwolal bo co pozostaje jesli sie niema zdolnosci do pracy to renta sie jak najbardziej nalezy wiec zawsze jest mozliwosc odwolania sie byc moze prawo bedzie po twojej stronie nie jestes jedyny ktory ma z nimi problemy takze glowa do gory.Dodam tylko iz mam obuoczny stozek zaawansowane stadium niedowidzenie i cienka rogowke w oku lewym a na prawe mialem w styczniu tego roku crossa ze sciagnieciem nablonka aby stozek nie pogorszyl mi jedynego oka do reszty. Tez mialem obawy i stracha przed komisja i potem to oczekiwanie na decyzje ale jakos poszlo. W razie pytan sluze pomoca Pozdrawiam

[ Dodano: Sob Lip 18, 2015 3:08 pm ]
moze widza ze tak dlugo juz choruszej to moze po leczeniu wkoncu calkowicie wyzdrowiejesz i bedziesz zdolny do pracy paranoja. Nie tylko od decyzji orzecznika mozesz sie odwolac ale rowniez od decyzji komisji lekarskiej zus i wtedy sprawa prawdopodobnie trafia do sadu pracy i ubezpieczen spolecznych mozna powolac bieglego z danej dziedziny ktory oceni sprawe i wtedy to oni orzekna czy ci sie nalezy czy nie a jesli wygrasz z nimi w sadzie no to musza ci przyznac nie maja wyjscia wiem ze jest troche zachodu z tym ale warto powalczyc
 
 
arti 

Rok wykrycia SR: 1992
Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 17
Skąd: lublin
Wysłany: Sob Lip 18, 2015 2:27 pm   

Dzięki za wsparcie.Wydaje mi się że skończy się na sądzie.04.08. mam komisję zus.Nie wiem po co tam idę,przecież ta komisja to nic innego jak koledzy orzecznika.No nic muszę to przejść a potem tylko sąd.
_________________
arti
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: