KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Metoda na światłowstręt
Autor Wiadomość
emercelhh 

Rok wykrycia SR: 1985
Dołączyła: 03 Gru 2011
Posty: 18
Wysłany: Wto Mar 27, 2012 7:19 pm   

Informacje o tych witaminach znalazłem własnie w internecie. Co więcej sprawdziłem to na własnej skórze. W zimie będąc kilka miesięcy po xlinkingu miałem ciężki okres(dużo nauki, stres, niezdrowe jedzenie). Miałem tak ostry światłowstręt że mogłem patrzeć stę tylko w ziemie gdyż wszystko inne mnie raziło, a moje oczy były cały czas czerwone i załzawione. Ciągle mrużył oczy i nie mogłem się na nic patrzeć dłużej niż kilka sekund. Mrugałem powiekami chyba co sekundę. (Myślałem że to jakiś skutek uboczny po xlinkingu, albo obrzęk który minie po kilku miesiącach, lekarz powiedział że to może oko wysychać a światłowstręt to normalka przy SR). Wtedy znalazłem w sieci że światłowstręt to może być niedobór tych dwóch witamin. Od razu kupiłem je w aptece i zacząłem zażywać. Juz po 48h mogłem normalnie otworzyć oczy w południe. A po 1-2 tygodniach widziałem idealnie, nic mnie nie raziło. Obecnie w słoneczny dzień nic mnie nie razi, juz zapomniałem jakie piekło wtedy przeżywałem. (nadal stosuje 2 kapsułki tranu dziennie i 1 witaminę B2 profilaktycznie)

pozdrawiam
 
 
MEG

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 77
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 9:51 pm   

http://www.medindia.net/n...n-B-92569-1.htm nie wiem czy po ACTA powinnam,ale coś dla Was stożkowców-art z października 2011 o crosslinkingu i vit B-dla znających angielski,ale mi na klawiaturze cieżko pisać więc nie napisze choć nawet z przyblizenia tłumaczenia ponoc da sie wpisać tłumacz w google zaznaczyc z ang na polski i wkleić taki art,pozdrawiam
 
 
 
maxwell 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 29
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob Mar 31, 2012 5:54 pm   

Vitamina B2 to nic innego jak ryboflawina stosowana w crosslinkingu. Pokrywa się nią rogówkę, a następnie traktuje promieniami ultrafioletowymi tak aby wywołać tworzenie się nowych wiązań w strukturze kolagenowej rogówki wzmacniając ją mechanicznie.

Ten artykuł generalnie zachwala crossa, który dopiero od tego roku ma być robiony Stanach Zjednoczonych. Powołują się na badania jakiejś kliniki w Mediolanie, według której cross poprawił jakość widzenia w 70% przypadków u 250 pacjentów poddanych temu zabiegowi.
Czytałem dużo na temat crossa i inne źródła mówią raczej o crossie jako metodzie mającej na celu zatrzymanie rozwoju stożka, a przypadki kiedy zaobserwowano regresje stożka były sporadyczne, a jeżeli była regresja to w bardzo niewielkim stopniu "significant" to bardzo mocne słowo, jak ktoś zna angielski.
Nie wiem skąd ten hura optimizm w tym artykule, chyba dlatego, że amerykański :roll:

Jak sam nie miałem crossa. Czy wy zauważyliście aby poprawił się wam wzrok po crossie bo jestem ciekaw ?
 
 
minikluska27 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączyła: 06 Kwi 2012
Posty: 1
Wysłany: Pią Kwi 06, 2012 3:32 pm   

Ja też mam światlowstręt mam 20 lat i chcę iść na prawo jazdy ale jak jestem w samochodzie i jade pod światlo to glowa na dól albo zamykam oczy okularów przeciwsłonecznych nie noszę gdyż noszę okulary z fotochromem bo mam wadę wzroku ale te okulary z fotochromem dużo mi nie dają w samochodzię proszę o jakieś rady, proszę coś napisać o okularach Palaroida bardzo proszę pisać na kasia_k027@wp.pl lub na gg 35122975. Światłowstręt jest okropny
 
 
 
user20 

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 11
Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 10:23 am   

Co do pytania czy poprawil sie wzrok po crossie, u mnie tak wyrazna poprawa na badaniach a w zyciu mniej to odczuc mi sie daje bo na drugie oko mialem przeszczep i w porownaniu do tego co widzialem zanim stracilem tyle wzroku to chyba nigdy tego nie odczuje :) a cross jest jak najbardziej na + . A co do kolezanki wyzej to nie wiedzialas ze prawko sie robi zanim przestanie sie widziec :D tak na serio to z tym swiatlem lipa jak sie jezdzi szczegolnie w nocy auta strasznie oslepiaja, u mnie jazda wyglada w ten sposob ze po miescie i okolicach jezdze sam gdzies dalej to prowadzi dziewczyna albo ktos inny. Ciezko byc kierowca ze stozkiem :(
 
 
maxwell 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 29
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 9:55 pm   

Czyli na tym crossowanym oku widać poprawe?, fajnie:). Ale nie do końca chyba zrozumiałem. Po topografii widać, że się spłaszczył twój stożek? lepiej widzisz ? A po przeszczepie widzisz lepiej niż przed? Bo ty chyba opisujesz sytuacje kiedy super widziałeś zanim jeszcze dostałeś tego cholernego stożka.
 
 
user20 

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 11
Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 8:42 pm   

Tak splaszczyl sie chyba tak to sie nazywa widac znacznie roznice kolorow na mapie jak mi lekarka robi, widze lepiej powiedzmy jak przed crossem widzialem 70% to po widze 85% w okularach widze 100% takze nie jest zle, ogolnie mi lekarka powiedziala ze jak ogarne przeszczep tego drugiego i bedzie juz z nim dobrze tak ze bedzie cos tam widzialo to moze jakos poprawic tego cross ze bede bez okularow iwdzial 100% :) Teraz drugie oko przed przeszczepem nie widzialem juz doslownie nic po przeczepie jest mozna powiedziec bardzo fajnie widze juz obrazy i wogole z bardzo bardzo lekkim rozmazaniem gorzej jest z czytaniem z tablicy czytam ta najwieksza litere i jak bardzo mocno wyteze wzrok to ten drugi rzad od gory
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: