KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
krople systane
Autor Wiadomość
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 10:56 am   krople systane

czy ktoś z Was używa tych kropli do nawilżania oczu?
i czy używa ich zakrapiając na soczewki?
_________________
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 2:56 pm   

Zalecił mi je Jaworski, były ok. (on je sprzedaje). Stosowałem na soczewkę, ale nie czytałem ulotki więc nie wiem czy postępowałem właściwie, Jaworski nic nie wspomniał jak się je powinno stosować.Teraz używam Hylo-Care, też ok i do kupienia w aptece.
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 7:55 pm   

Mi również polecał te kropelki dr Jaworski ...wg ulotki nie stosować na soczewkę. Przeczytałem to po fakcie, stosowałem na soczewkę, mi nie podchodziły absolutnie "brudziły" mi niesamowicie soczewki i jedyne wyjście to mycie soczewek.
Aktualnie korzystam z hylo comod na przemian z LACRIMAL i mi one służą.
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 8:09 pm   

Byłem pare dni temu u okulistki w centrum medycznym które obsługuje firme w której pracuję, u tej, która jako pierwsza podejrzewała u mnie stożek, ona odradziła mi stosowanie lacrimalu na soczewkę gdyz zawierają konserwanty i poleciła Hylo-Comod lub Hylo-Care, twierdząc że te pierwsze są lepsze, ale córka wykupiła m te drugie bo coś się jej pomyliło ale jestem nawet zadowolony. jak się skończą przetestuję sobie Hylo-comod. Co do Systane to nie przypominam sobie żeby mi jakoś szczególnie dokuczały, ale bardzo szybko sie skończyły i już do nich nie powróciłem, głównie przez wysoką cenę. natomiast dziwi mnie że jaworski zaleca nam krople których nie można stosować na soczewkę, coraz bardziej nie ufam temu gościowi.
 
 
edyta 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączyła: 17 Mar 2006
Posty: 87
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 11:56 pm   

ja tez używałam chwile systane, ale powodowały mi mgle, bo one maja takie działanie, ze w suchych miejscach oka zamieniają się w coś w rodzaju żelu, a ja miałam dużo takich miejsc i się funkcjonować nie dało po zakropleniu, bo widziałam przez mgłę tak mi to mniej więcej wytłumaczył lekarz i kazał zmienić na inne. Z powodu, że musiałam je zmienić to dałam je przyjaciółce i ona używała ich na miękkie soczewki i bardzo sobie np chwaliła. więc nie wiem jak to jest z tymi kroplami, chyba każdy musi sobie trafić na odpowiednie dla siebie:)
Ostatnio zmieniony przez edyta Pon Mar 16, 2009 8:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
yjukk 

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 35
Skąd: Kędzierzyn Koźle
Wysłany: Wto Maj 13, 2008 8:26 pm   

przeczytałem ulotkę z tych kropli "Systane" i nic tam nie pisze że nie można stosować na soczewki :neutral: zalecił mi je też dr Jaworski
 
 
 
mastel 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 124
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: Wto Maj 13, 2008 9:21 pm   

Jaworski chyba każdemu zaleca krople Systane jako pierwsze, w ramach indywidualnego podejścia do pacjenta
_________________
Nie jest źle, a dobrze wcale...
 
 
yjukk 

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 35
Skąd: Kędzierzyn Koźle
Wysłany: Pon Cze 02, 2008 9:30 pm   

ano bo to jedyne krople jakie ma na składzie do twardych soczewek ... więc chcąc nie chcąc nic innego polecić nie może ;p ...

[ Dodano: Pon Cze 02, 2008 9:32 pm ]
Max napisał/a:
wg ulotki nie stosować na soczewkę


hmm czytałem ulotkę i nie nie znalazłem :?:
chyba że ulotkę zmienili :razz:
 
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Wto Cze 03, 2008 8:27 am   

yjukk napisał/a:
ano bo to jedyne krople jakie ma na składzie do twardych soczewek ... więc chcąc nie chcąc nic innego polecić nie może ;p ...



Polecić jak najbardziej może, sprzedać nic innego nie może... :mrgreen:
 
 
nameless 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 58
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 5:58 pm   

a mnie kiedyś Jaworski sam pytał o zdanie bez sugerowania ktore sa lesze systane czy hylo comod - odpowiedzialem ze systane jednak chyba lepsze
i potwierdzil ze wiekszosc tak mowi ale stwierdzil ze hylo comod sa rownie dobre

a co do używania na soczewkę to można jedne i drugie
kiedyś w klinice na ceglanej polecili mi keratostill, gdzie w ulotce jest napisanie nie stosować na soczewki, a dr Wyględowska stwierdziła, że to nic ze tak jest napisane i że na twarde można
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: