KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: damdam
Pon Sie 13, 2007 10:47 am
Intacs juz w POLSCE
Autor Wiadomość
changer 

Rok wykrycia SR: 2002
Dołączył: 09 Lis 2005
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 12, 2005 1:26 pm   Intacs juz w POLSCE

kwalifikacje odbera sie w OKO LASER w Warszawie 16 grudnia

koszt kwalifikacji 500 złoty

koszt zabiegu 6800 za oko




dowód

"Witam.
Koszt kwalifikacji to 500 zł,cena zabiegu 6800 za oko.Pozdrawiam dr Mariusz Rowiński"
 
 
 
satriani

Dołączył: 29 Paź 2005
Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 12, 2005 8:17 pm   

Zgadza się

pierwsze badania juz w ten piątek o godz 16.20
dzwoniłem dzisiaj do nich, juz zbieraja chętnych

prawde mowiąc to spodziewałem sie nieco na niższe ceny

czy ktos jest chetny na ten zabieg?

pozdrawiam
wojtek
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Wto Gru 13, 2005 8:39 am   

dodam tylko, ze to sa INTACSy ktore roznia sie troszke od FR, ale chodzi o to samo by widziec bez tego gowna w oczach.

Jak dla mnie to za drogo, przeszczep tańszy szczegolnie jak sie ma na niego kwalifikacje czyli wszystko inne odpada :( , ale powodzenia wszystkim udajacym sie na zabieg
_________________
 
 
Gość

Wysłany: Sob Sty 28, 2006 12:50 am   

satriani napisał/a:
Zgadza się

pierwsze badania juz w ten piątek o godz 16.20
dzwoniłem dzisiaj do nich, juz zbieraja chętnych

prawde mowiąc to spodziewałem sie nieco na niższe ceny

czy ktos jest chetny na ten zabieg?

pozdrawiam
wojtek



Witaj Wojtek czy mógł byś mi podesłać jakieś namiary na tą klinikę (adres, nr. telefonu), bo bym był chętny. Mój adres email piratted_pl@yahoo.pl
Pozd Patryk
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Wto Sty 31, 2006 8:25 pm   

Anonymous napisał/a:
Witaj Wojtek czy mógł byś mi podesłać jakieś namiary na tą klinikę (adres, nr. telefonu), bo bym był chętny. Mój adres email piratted_pl@yahoo.pl
Pozd Patryk


oto namiary na te klinikie:
LASER Centrum Mikrochirurgii Oka
00-131 Warszawa, ul. Grzybowska 6/10 tel./fax: 022 654 68 06 www.okolaser.com.pl
info@okolaser.com.pl
_________________
 
 
kubek 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 28
Wysłany: Śro Lut 01, 2006 2:12 pm   

A nie wiecie może czy NFZ planuje albo czy refunduje zabieg wszczepienia tych pierścieni ?? 6 tys to katastrofa ! Tym bardziej że może wystąpić konieczność wymiany pierścienia w oku - kolejne 6 tys ? Paranoja !
 
 
 
Zen 
Administrator

Rok wykrycia SR: 2003
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 18
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pią Lut 10, 2006 5:17 pm   

Z tego co mi moja pani doktor powiedziała że po takiej operacji nadal trzeba nosić soczewki. Dla mnie to bez sensu biorac pod uwage koszty operacji. Mnie teraz pojawiła sie blizna na oku i bede miał zmiane soczewki w ciągu tygodnia maja mi przysłać poczta nową. Jak ją przymiezałem to nawet dobra była :D

Pozdrawiam
 
 
dasefx 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 9
Skąd: Koluszki
Wysłany: Nie Paź 15, 2006 11:35 am   

czesc

mam 19 lat, wykryto u mnie stożek w te wakacje, dużo o tym czytałem o stożku i sposobach leczenia, najlepszą wydaje mi sie metoda Intacs

czy ktoś z Was jest po tej operacji i co o niej myślicie?


Pozdrawiam
Jarek
 
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Nie Paź 15, 2006 9:19 pm   

Intacs to wszczepienie pierścienie i jest to tylko poprawienie wizji. To nie jest metoda leczenia :cry: . Z tego co się oriewntuje to nie jest to obiecująca metoda gdy stożek jest zaawansowany. W Twoim przypadku gdy stożek został dopiero zdiagnozowany i jest w pierwszej lub drugiej fazie być może intacs byłby dobrym rozwiązaniem. Możesz jechać na badania i ewentualne rozpoznanie co do intacs ale jest to koszt około 500 pln o ile mnie pamięć nie zawodzi.
Pozdrawiam
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
gabi 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączyła: 08 Lut 2007
Posty: 59
Skąd: Dębica
Wysłany: Nie Lut 25, 2007 8:57 pm   

Z tymi Iintacs’ami nie jest do końca tak. Chodzi właśnie o to że zabieg wykonają jeśli stożek jest bardzo zaawansowany i nie można już nosić soczewek. Byłam w tym tygodniu w oko laser przebadać się i właściwie byłam zdecydowana zapisać się na zabieg. Niestety mimo tak dużej kwoty za zabieg nie robią tego każdemu kto chce. Poinformowano mnie, że to metoda dla ludzi nietolerujących już soczewek, czyli przy bardzo zaawansowanym stożku. No cóż chciałam sobie odżałować tą kasę ale okazuje się że czasem i to nie wystarcza :???:
_________________
gabi
 
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Nie Lut 25, 2007 10:09 pm   

No ja uzyskałem inne informacje. Ja miałem za cienką rogówkę i zabardzo zaawansowany stożek na intacsy :cry: a co do tolerancji na soczeweki to też jej nie miałem ( w lewym oku - nie dało się już korygować i stożek był zbyt rozległy). Na stronach anglojęzycznych podawane są informacje, ze intacsy mają powodzenie przy pierwszych fazach stożka rogówki :roll:
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
gabi 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączyła: 08 Lut 2007
Posty: 59
Skąd: Dębica
Wysłany: Nie Lut 25, 2007 10:16 pm   

Widać rozbieżne są zdania lekarzy. Ja mam zbyt słabo rozwinięty stożek i dobrze ponoć toleruję soczewki więc intacs nie wchodzi w grę. Trudno pojąć w końcu jakie są kwalifikacje
_________________
gabi
 
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Nie Lut 25, 2007 10:22 pm   

http://www.naukapolska.pa...=1849&page=text


"Cały zabieg trwa zaledwie pół godziny" - powiedział Szaflik. Podkreślił jednak, że nie każdy pacjent może skorzystać z tej metody - zalecana jest osobom, u których schorzenie nie jest jeszcze zbyt zaawansowane. Ograniczeniem może być też cena zabiegu - ok. 6 tys. zł."
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
Maria69

Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 10
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 12:07 am   

co mi z zabiegu jak i tak trzeba nosic soczewki a moje oczy ich nie toleruja
mam 42 lata mecze sie z tym juz 26 lat stac mnie na intacsy ale co mi z tego
 
 
natalia 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 31
Skąd: wiocha pod Krakowem
Wysłany: Śro Paź 03, 2007 10:42 am   

czy ktoś z was wie coś więcej na temat metody INTACT ? jak to jest i czy pierścienie są dla bardziej zaawansowanych stożkowców, czy stosuje się je w początkującym stadim choroby? z tego co tutaj czytałam to wasze opinie były różne, ale może ktoś z was wie już coś więcej ? i jeszcze jedno, maria69 napisała,że i tak po tym zabiegu trzeba nosić soczewki, a z tego co wyczytałam to gdy założą pierścienie to soczewki już nie trzeba, chyba ,że pogorszy się wzrok to wtedy zmieniają pierścień, jak to wkońcu wygląda? to rozwiązanie wydaje się naprawdę ciekawe.. :roll:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: