KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ania_kielce
Pon Sty 18, 2010 8:50 am
Poznajmy się
Autor Wiadomość
Inez 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączyła: 24 Maj 2012
Posty: 1
  Wysłany: Czw Maj 24, 2012 2:48 pm   

Imię: Agnieszka
Rok urodzenia: 1972
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Zainteresowania: sztuka, witraże, podróże
Czym się zajmujesz? projektuje i wykonuje witraże , własna pracownia
Kiedy wykryto SR? początek 2012
Co zmieniło SR w Twoim życiu?
Na razie ...niewiele , bo soczewki mam od paru tygodni , ale ...nie jest dobrze . Do tej pory nosiłam soczewki miękkie , bo wadę wzroku miałam od "zawsze" (-4,5). Od jakiegoś czasu zaczęłam "czuć" prawą soczewkę i się zaczęło....wizyta u KOLEJNEGO okulisty niestety potwierdziła moje najgorsze obawy- stożek. Teraz to dopiero CZUJĘ , że mam soczewki.... nie mogę się do tego dziadostwa przyzwyczaić :cry: ....a z tego co tu czytam to dużo łatwiej nie będzie. Przede wszystkim na dziś cholernie mi to w pracy przeszkadza , nie widzę co rysuję !
Czekam co będzie dalej....ale po lekturze różnych wypowiedzi na forum to jestem pełna najgorszych obaw...
 
 
maddalena 


Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 25 Maj 2012
Posty: 31
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Maj 25, 2012 10:45 pm   

Imię: Magdalena
Nazwisko:....
Rok urodzenia 04.04.1987
Skąd: Lublin
Rok wykrycia Sr: maj 2011
Zainteresowania: wypoczynek i spacery na łonie natury. muzyka klasyczna, czytanie.
Czym Się zajmuję: Księgowością, jeszcze referent :wink:
Co chciałabym robić: Pomagać ludziom.. być pielęgniarką...
Co się zmieniło: Jak do tej pory, to na lepsze, bo widzę wszystkie cyferki :lol: poza uwieraniem w oku i innymi bolączkami z tym związanymi.
 
 
 
bugarian 


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 6
Wysłany: Pią Cze 29, 2012 2:12 pm   

imię Michał
rok urodzenia 1989
skąd Grudziądz
wykrycie stożka czerwiec 2012
czym się zajmuję studiuję na Akademii Muzycznej, fascynuje mnie muzyka eksperymentalna, oraz szeroko pojęta kinematografia.
co się zmieniło ? jeszcze nic, od pół roku zacząłem gorzej widzieć na lewe oko, przedwczoraj wizyta u okulisty i wynik: stożek rogówki.
17 lipca jadę do bydgoskiej kliniki dowiedzieć się co dalej z tym fantem..


pozdrowienia !
 
 
michall 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 29, 2012 3:04 pm   

Imię: Michał
Rok urodzenia: 1985
Kiedy wykryto SR? połowa 2011
Co zmieniło SR w Twoim życiu?
Kilka tysięcy wydanych na diagnostyke, crossa i soczewki, sprawdzanie forum co 2 dni
_________________
cross linking pod koniec 2011.
 
 
mrcobra 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 26 Lip 2012
Posty: 1
Wysłany: Pią Lip 27, 2012 12:01 am   

Imię: Rafał
Rok urodzenia: 1984
Skąd: Ząbki
Zainteresowania: elektronika,informatyka,grafika komputerowa, i takie tam różności
Czym się zajmujesz: obecnie osoba niepełnosprawna oraz dokształcam się we własnym zakresie.
jak tylko mogę
Co chciałabym robić: tworzyć :)
Kiedy wykryto SR? Sierpień 2011
co zmieniło SR w Twoim życiu: wiele. Do tej pory żyłem w nieświadomości o
posiadaniu stożka oraz zmiany okularów na soczewki twarde. SR posiadam na obu oczach, z tym że lewe zaliczone do przeszczepu a prawe jeszcze nie najgorsze od kwietnia br. posiadam soczewki na obu jakoś za bardzo ich nie przyswajam mimo wszystko nie jest łatwo raz gorzej raz lepiej. Poza kiepskim widzeniem
obecnie oczekuje na przeszczep.
No ale co tam trzeba żyć w świadomości dalej z myślą, że będzie lepiej.
Pozdrawiam!
 
 
kubek 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 28
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 10:28 am   

To może w końcu i ja się przedstawię :)

Imię: Rafał
Rok urodzenia: 1976
Skąd: Warszawa
Zainteresowania: sport, kino, muzyka rockowa
Czym się zajmujesz: programista java
Co chciałbym robić: Zwiedzać świat, znów dobrze widzieć
Kiedy wykryto SR: 2003/2004
co zmieniło SR w Twoim życiu? Na całe szczęście i dzięki Bogu, jeszcze mam prawe oko dosyć sprawne. Kilka dni temu dr Szymanek porównał mi moje badania topografii sprzed 4 lat i okazało się że w obu oczach mam progresję SR. W prawym małą, ale jest. Soczewkę nosiłem tylko na lewym i po 3-4 godzinach noszenia gryzłem biurko. Od 2008 roku czekam w kolejce na przeszczep w lewym oku, zastanawiam się nad cross linkingiem w obu oczach żeby ten postęp zatrzymać. Szczególnie w prawym oku. Żyję nadzieją że mi się to uda. Czytałem że SR rozwija się głównie u ludzi młodych (20-40 r zycia), Ponieważ zbliżam się do 40-stki to może sam się stożek zatrzyma.
Pozdrawiam wszystkich
 
 
 
missdot 

Rok wykrycia SR: 2003
Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 4:25 pm   

Imię: Justyna
Rok urodzenia: 1987
Skąd: Uć
Zainteresowania: wszystko mnie interesuje jeśli jest zachęcająco podane
Czym się zajmujesz? kończę studia, robię podyplomówkę i mam nadzieję znaleźć pracę w zawodzie ;)
Co innego chcielibyście robić? nic, nie zamieniłabym mojego życia na niczyje inne
Kiedy wykryto SR? 2003
Co zmieniło SR w Twoim życiu? noszę soczewki twarde, które muszę rano zakładać a wieczorem zdejmować. Zawsze mam przy sobie okulary słoneczne i sól fizjologiczną na ewentualność szybkiej przepierki soczewek :P Poza tym nie musiałam chyba nic zmieniać. Skończyłam studia, uprawiam sporty, chodzę na siłownię (pakernia odpada ale zumba czy aerobic dlaczegóż by nie?), pływam, maluję oczy, pracuję dorywczo gdzie się da. Gdy ktoś mnie pyta o czas wolny odpowiadam "a co to?" :)
 
 
Kazik 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 98
Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 9:18 pm   

Imię: Piotr
Pseudonim: Kazik
Rok urodzenia: 1991r.
Skąd: Wrocław
Zainteresowania: motocykle, geocaching, outdoor, sprzęt taktyczny
Czym się zajmujesz: studiuję
Co innego chcielibyście robić: bardziej studiować a mniej się uczyć
Kiedy wykryto SR: 2004r
Co zmieniło SR w Twoim życiu: Na szczęście póki co choroba nie ma wpływu na życie (patrząc ogólnie), ale mocno przeszkadza w nocnej jeździe i innych pomniejszych rzeczach. Kiepsko byłoby bez widzenia przestrzennego, póki co mam nieźle zachowane. Przeszczep zmusił mnie do zakrapiania oczu ad mortem defecatem, ale da się z tym żyć (szczególnie jak się o tym zapomina :mrgreen: ). Byle nie było gorzej...

Info pozakonkursowe :mrgreen:
Jestem 3 lata po przeszczepie warstwowym rogówki na OP (Kolejowy Katowice)
Po korekcji:
OL 90-100% lekkie halo
OP 50-60% (po przeszczepie) + dość dokuczliwe halo i efekt ducha (głównie w nocy)
Korekcja: Zwykle okulary, czasem dla wygody soczewki miękkie (a zwykle jedna na mocniejsze oko). Twardziela mam tylko na słabsze, ale widzę w nim tylko linijkę lepiej niż w soczewce miękkiej-> pogard. :twisted:
 
 
Marq 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 18
Wysłany: Wto Paź 30, 2012 9:20 am   

Imię: Marek
Nazwisko: ***
Pseudonim: Marq
Rok urodzenia: 1987
Skąd: Śląsk
Zainteresowania: chodzenie po górach, pływanie, jazda na rowerze
Czym się zajmujesz? praca, praca, praca...
Kiedy wykryto SR? - 2005
Co zmieniło SR w Twoim życiu? zacząłem częściej widywać się z okulistą :neutral: a tak serio: przestałem jeździć samochodem wieczorami, zacząłem zwracać uwagę na to, ile czasu spędzam przed ekranem komputera, a okulary zamieniłem na soczewki (dobrze dobrał mi je mój lekarz - dr Jaworski). Niestety z powodu pracy w zapyleniu soczewki mogłem nosić tylko po pracy, dlatego zdecydowałem się na operację wszczepienia INTACSÓW. INTACSY nie poprawiają tak dobrze widzenia, jak soczewki, ale znacznie lepiej się w nich czuję, mam mniejsze podwojenie. Potem na jednym oku był cross-linking. Teraz drugie oko też czeka. Choroba jest uciążliwa, ale teraz widzę lepiej i optymistycznie patrzę w przyszłość!
 
 
krzys0628 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 24 Gru 2011
Posty: 18
Skąd: Dębica
Wysłany: Wto Paź 30, 2012 12:24 pm   

Imię: Krzysiek
Rok urodzenia: 1988
Skąd: Dębica
Zainteresowania: sport (siłownia), muzyka, podróże
Czym się zajmujesz: pracuje, ćwiczę, studiuję
Kiedy wykryto SR: 2011
co zmieniło SR w Twoim życiu? Jak na razie stożek rogówki nie zmienił za wiele w moim życiu, może więcej czytam na ten temat i częściej jestem u okulistów. Robię wszystko to co do tej pory pracuję studiuję ćwiczę cieszę się życiem.
Stożek rogówki mam na jednym lewym oku w stopniu zaawansowanym(i chciał bym żeby tak zostało), drugie oko całkowicie zdrowe. Choroba jak na razie nie przeszkadza mi w codziennym funkcjonowaniu, widzę wszystko normalnie. Ale obawy są że w przyszłości gdy choroba przeżuci się na drugi oko, wykonywanie dotychczasowych zajęć będzie stwarzało trudności.Czasami mam obawy że będę miał problemy ze znalezieniem pracy takiej o której marzyłem gdyż jakiś lekarz stwierdzi że z moim schorzeniem nie nadaję się do tego mimo że stożek mi nie przeszkadza. Po za tym myślę pozytywnie.

Pozdrawiam
 
 
 
kulinka 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączyła: 12 Paź 2012
Posty: 15
Wysłany: Wto Paź 30, 2012 1:47 pm   

Imię:Dominika
Rok urodzenia: 1984
Skąd:
Zainteresowania: Z każdej dziedziny po troszku
Czym się zajmujesz? Praca zawodowa -"papierki"
Co innego chcielibyście robić? Mam wszystko czego mi potrzeba (nie licząc SR), robię co lubię, styl życia taki jak przed diagnozą.
Kiedy wykryto SR? Październik, 2012 r.
Co zmieniło SR w Twoim życiu? Jestem na etapie wyboru lekarza, metody leczenia, konsultacji, wzrok na lewym oku mam gorszy tj -4 , i stożek na nim w stopniu 2-3, prawe oko stopień 2, dioptrii - 1.75. Korekcja okularowa póki co jest dla mnie wystarczająca. Prócz bolącego czasem oka nie odczuwam innych dolegliwości związanych z SR.
 
 
aniesia 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączyła: 03 Lis 2012
Posty: 2
Wysłany: Pon Lis 05, 2012 6:04 pm   

Imię: Agnieszka
Rok urodzenia: 1977
Skąd: Kielce
Zainteresowania: literatura kryminalno - przygodowa
Czym się zajmujesz? kadry, płace, bhp i.in.
Co innego chcielibyście robić? właściwie jestem zadowolona i nie chciałabym zmieniać
Kiedy wykryto SR? 1998
Co zmieniło SR w Twoim życiu? stożek prawie nic nie zmienił, może dlatego że mało czytałam na ten temat, a moja okulistka zapewniała mnie że mogę "normalnie" żyć. Na początku próbowałam soczewek twardych ale słabo je tolerowałam, wadę koryguję okularami. Po drodze urodziłam syna i pracuję cały czas z komputerem. Obecnie muszę podjąć decyzję o wszczepieniu INTACSÓW na oko "słabo widzące".
 
 
Bata15 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączyła: 28 Paź 2012
Posty: 11
Skąd: MM
Wysłany: Czw Gru 20, 2012 10:13 am   

Imię: Beata
Rok urodzenia: 1986
Skąd: M Maz.
Zainteresowania: rowery MTB, literatura biograficzna, dokumentalna
Czym się zajmujesz: pracuję
Co innego chcielibyście robić: mieć więcej czasu i pieniędzy na podróże :)
Kiedy wykryto SR: 2012
Co zmieniło SR w Twoim życiu: dał poczucie, że będzie gorzej ze wzrokiem (stożek ujawnił się już w drugim oku więc już nie będę mogła :nadrabiać" lepszym okiem). Na razie moje życie bardziej zmienił cross linking - czuję ciągły dyskomfort w oku.
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 9:39 pm   

Imię: Darek
Rok urodzenia: 1982
Skąd: Kraków / Northampton UK
Zainteresowania: Motoryzacja, silniki, mechanika, historia
Czym się zajmujesz? wszystkim tym na co pozwala wzrok,
Co innego chcielibyście robić? patrzyć w oczy żony i je widzieć,

Co zmieniło SR w Twoim życiu? WSZYSTKO niby zamknał mi oczy na to co widziałem do tej pory ale otworzył na to czego nie dostrzegałem.
 
 
Aszi 


Rok wykrycia SR: 2013
Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 9
Skąd: Warszawa
  Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 2:33 pm   Witajcie wszyscy!

Jestem tu "Nowa" i chciałabym się z Wami wszystkimi przywitać :)
Imię: Asia
Nazwisko: G.
Rok urodzenia:1985
Skąd: Warszawa
Zainteresowania: Geografia, Meteorologia
Czym się zajmujesz? Tymczasem wychowuję synka
Co innego chcielibyście robić? Mieć własną firmę ;P
Kiedy wykryto SR? 2013
Co zmieniło SR w Twoim życiu? Nic nie zmieniło, póki co...
_________________
Asia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: