KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Jestem po wszczepieniu Intrastromal Corneal Ring Segment
Autor Wiadomość
Witold 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 160
Skąd: Ustroń, Katowice
Wysłany: Śro Kwi 16, 2008 8:05 pm   ano jest to tak...

wizyty sa bezpłatne. Nie wiem, czy przez dwa lata. Ponieważ jestem dopiero 3 miesiące od operacji.
Leki też dostję za darmo.
Na dodatek, - jak raz miałem - jak się okazało nie uzasadnione podejrzenia, że coś się dzieje - praktyczni emiałem konsultację telefoniczną w ciagu kilku minut.
Okularów nie zakładałem. Ponieważ nie mam nawyku - pocierania. Ale był ze mną na zabiegu w Pradze pacjent, który na wyraźną prośbę nie tylko dostał okulary, to jeszcze zaklejono mu oko.
Przy czym Pan profesor, mówił, że oko powinno być "na powierzchni".
Pozdrawiam
_________________
Uwierzyć że pacjent to nie petent.
 
 
krismartin 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 236
Skąd: BIAŁYSTOK
Wysłany: Śro Kwi 23, 2008 10:19 am   

Ciekawa stronka o zabiegach. http://www.keratoconusinserts.com/
Filmiki o intacsach i przeszczepach rogówki i wiele innych http://www.youtube.com/watch?v=b_fE4mKj1h0
 
 
 
antonim51 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 1
Wysłany: Sob Lut 14, 2009 2:31 pm   

Witam
Wybieram się na operację wszczepienia pierścieni do Ostrawy.
Jestem po badaniach.
Bardzo proszę o poradę, na co mam zwrócić uwagę udając się na tę operację, czy są jakieś zagrożenia oraz o efekty.
 
 
krismartin 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 236
Skąd: BIAŁYSTOK
Wysłany: Nie Lut 15, 2009 6:48 pm   

Jeżeli masz daleko do domu to na pewno powinieneś zorganizować sobie jakiś hotelik . Ważną sprawą jest powrót do domku , lepiej żebyś wracał z kimś bliskim . No i trzeba zorganizować kilka dni wolnego od swoich codziennych obowiązków . Trochę lenistwa nie zaszkodzi . Żadnego wysiłku fizycznego i unikać schylania , ale o tym tobie powinni powiedzieć .
Na efekty trzeba poczekać kilka miesięcy . Po samym zabiegu widać sporą poprawę , ale po kilku dniach jest pogorszenie . I żebyś się nie przestraszył , będziesz miał przez około 2 tygodnie spore zamglenie . Na ile ten zabieg poprawi widzenie to już jest bardzo indywidualna sprawa . Trochę cierpliwości się przyda .
Sam zabieg jest bezbolesny , po zabiegu sam będziesz zdziwiony jak ten zabieg jest prosty .
Zdaj relację jak już będziesz po zabiegu .
Powodzenia !!!!!!!!
 
 
 
JestemMichal 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 119
Skąd: London, UK
Wysłany: Wto Mar 03, 2009 1:27 am   

antonim51 napisał/a:
Bardzo proszę o poradę, na co mam zwrócić uwagę udając się na tę operację, czy są jakieś zagrożenia oraz o efekty.

Moje kilka groszy znajdziesz w tym wątku.
_________________
Intacs subiektywnie | Stożek wg Dr Lombardi
 
 
legre 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 109
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob Maj 28, 2011 9:14 pm   

Cześć Wszystkim,

Już dość dawno nikt nie wypowiadał się na temat rezultatów po wszczepianiu pierścieni.
Na pewno wielu z nas szuka alternatywy na poprawę widzenia. Jak możecie po podzielcie się swoimi nowymi doświadczeniami. Z góry dzięki.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: