KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
donosy z prasy, telewizji, itd...
Autor Wiadomość
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 7:31 am   donosy z prasy, telewizji, itd...

http://www.polskatimes.pl/33,19493.htm
_________________
Ostatnio zmieniony przez ania_kielce Pon Lip 05, 2010 5:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 8:41 am   

No cóz, Czesi zawsze byli mądrzejsi od nas, mają Skodę, autostrady, trochę wyższy standart życia, mniejsza przestępczość, mniej afer... długo by wyliczać, cos mi sie zdaje ze i ja przy następnym doborze szkieł dam zarobić Czeskim lekarzom, a może dobrze by było zeby wszyscy (lub zdecydowana wiekszość) stożkowców olała naszych drogich (cenowo!!!) "fachowców" i zaczęła się leczyć w Czechach, może w końcu spusciliby trochę z tonu.
 
 
argun 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 113
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 9:42 am   

uhu "Nasz" forumowicz jest az tak slawny :P
 
 
gabi 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączyła: 08 Lut 2007
Posty: 59
Skąd: Dębica
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 10:49 am   

Czesc
Czy to przypadkiem nie jest artykuł o naszym koledze z forum Witoldzie, który nam własnie o tej klinice tak duzo napisał? :mrgreen:
_________________
gabi
 
 
 
irek-28- 

Rok wykrycia SR: 1992
Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 62
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 7:32 pm   

Dokładnie też tak podejrzewam. Ale ja też odwiedziłem ta klinikę w Ostravie mam podobne zdanie , napiszę tak nikt mi jeszcze w naszym kraju nie zrobił mi tylu badań co tam to jest jak dla mnie inny świat. Ja co prawda jeszcze nie trafiłem do Pragi, jak na razie czeka mnie jeszcze jedno badanie i tu uwaga za darmo a u nas było by dla idei stówka. Ja w każdym bądź razie każdemu polecam tam wizytę.
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 8:16 pm   

Tak, to jest dokładnie "TEN" nasz forumowicz :) )
Już to chyba wcześniej czytałam...
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
Witold 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 160
Skąd: Ustroń, Katowice
Wysłany: Sob Lut 09, 2008 6:19 pm   Forumowicz z Artykułu

Kilka słów wyjasnienia. Od 1991 roku byłem czynnym zawodowo dziennikarzem i fakt mojego wzroku około 2003 roku był wśród moich znajomych znany. Więc miałem i mam grono kibiców, którzy mi pomagali jak mogli. Czynem, słowem i radą.
Co prawda od 2003 roku zajmuje się PR, cyzli przeszedłem na drugą strone biurka, ale...
Zatem, jak mawia doświadczenie - warto mieć znajomych.
Uważam, że nie warto tracić czasu - na szukanie - gdy rozwiązanie jest blisko. I nie dotyczy to tylko Lexum. Gdyby ktoś miał kłopoty z immunologią - powiedziałbym :
Kochani tylko Profesor Mamert Milewski. z Krakowa.
Gdyby ktos miał wypadek i kłopty z kończynami - powiem polecam Dr. Wiesława Jnausza.
Jestem pismak. Taka jest prawda, że szuakm najlepszych rozwiązań, a że moje kontakty, mają swoje kontakty - docieramy do punktu "G". Każdej sprawy.

Dziś chciałbym znaleźc coś co pomogło by nam wszystkim na spokojne finansowanie wszczepienia pierścini.
Ja mam orzeczony stopień niepełnosprawności, więc odlicze to od podatku...ale dopiero za rok.
A jak wiecie, trudno to kredytować, o płaceniu z bieżących dochodów nie wspomnę.
Służe pomocą, tam gdzie mogę. Pozdrawiam
Witek

[ Dodano: Sob Lut 09, 2008 6:22 pm ]
Słuchajcie, wiecie, że prowadząc działalnośc gospodarczą z orzeczonym stopniem niepełnosprawności - możecie się starać o refinansowanie składek ZUS?
_________________
Uwierzyć że pacjent to nie petent.
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Pon Lip 05, 2010 5:19 pm   

w miesięczniku "ZDROWIE" Nr 8 sierpień 2010 który można nabyć w kioskach na stronach 30-31 można poczytać o stożku rogówki :)

niestety w sieci nie znalazłam za to kupuje papierowe wydanie, przeglądam i ot miła niespodzianka...
_________________
 
 
Maria70 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 41
Skąd: OPOLE
Wysłany: Pon Lip 05, 2010 9:36 pm   

Też czytałam , pierwszy raz coś o tym piszą , ale nic nowego pozdrawiAM
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Wto Lip 06, 2010 8:03 am   

no nic nowego ale za to prawda :)
_________________
 
 
Marq 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 18
Wysłany: Śro Paź 31, 2012 2:32 pm   

http://www.gornicki.pl/pr...istyczny_2_2012
fachowy tytuł, ale rozważam kupno ze względu na ten tekst: POSTĘPY W CHIRURGII STOŻKA ROGÓWKI. O swoich doświadczeniach w leczeniu tego achorzenia mówią dr James J. Reidy z Cornea Service w State University of New York i School of Medicine & Biomedical Science w Buffalo oraz David J. Schanzlin z University of California w San Diego i Cornea & Refractive Surgery, Shiley Eye Center w San Diego.

Czytaliście go może?
 
 
Kazik 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 98
Wysłany: Wto Lis 06, 2012 9:14 pm   

Marq,
Dotarłeś finalnie do tego artykułu? Znalazłem wersje elektroniczą tego tytułu - cały numer za niecałe 8zł.
http://www.biblioteka.gor...9&prid=0&wid=46
_________________
OL: stożek I-II stopnia; Mini A.S.R.K. + SACL
OP: po przeszczepie warstwowym; Mini A.S.R.K.
 
 
Marq 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 18
Wysłany: Czw Lut 21, 2013 3:25 pm   

Znalazłem info o V Międzynarodowym Sympozjum dot. postępów w diagnostyce i terapii schorzeń rogówki. Jest kilka zagranicznych profesorów. Ciekawe, czy będą mieli jakieś newsy dotyczące stożka
http://cornea2013.pl/uplo...stron%C4%99.pdf
 
 
damdam 
składak


Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 143
Skąd: 50°91' N, 15°73' E
Wysłany: Wto Paź 15, 2013 10:30 am   

Lexum obniża ceny zabiegów i spotyka się z szykanami ze strony środowiska lekarzy...
http://wyborcza.pl/1,75478,14778388.html
_________________
pozdrowionka Damian
 
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Wto Paź 15, 2013 10:51 am   

damdam napisał/a:
Lexum obniża ceny zabiegów i spotyka się z szykanami ze strony środowiska lekarzy...
http://wyborcza.pl/1,75478,14778388.html

Lekarze daja tutaj piekny przyklad i dowod dzialania w zmowie cenowej, Urzad Ochrony Konkurencji i Konsumenta dobral by sie im do tylka, tylko musie sie znalezc ktos kto skarge napisze.

Swoja droga ciekawe ze nikt nie pisze o skandalicznych wycenach uslug w oko laser.
Dlaczego zabieg z EBK jest drozszy o 800 PLN? Inne kliniki robia EBK w takiej samej cenie jak inne uslugi bo tak naprawde EBK to po prostu specyficzne zdjecie nablonka. Koszty szkolenia sa zadne a narzedzie do EBK na pewno nie kosztuje 800PLN od pacjenta.
Jesli jednej z klinik oplacalo sie zdejmowanie nablonka przez EBK w przypadku crossa (przy normalnej cenie) to jakim cudem nagle w oko laser jest to takie drogie?
Wiem ze kazdy musi zarabiac ale to jest przekroczenie pewnych zasad i robienie z ludzi idiotow
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: