KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: damdam
Czw Kwi 02, 2009 2:45 pm
Ultrasonic Contact Lens Cleaner
Autor Wiadomość
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Wto Lut 19, 2008 1:33 am   Ultrasonic Contact Lens Cleaner

Czy korzystał ktoś z forumowiczów z tego typu urządzonka ?
Z tego co zdążyłem się zorientować głównie z opini lekrzy okulistów to czyszczenie soczewek w ten sposób jest szybkie, ekonomiczne a przede wszystkim bardzo skuteczne.

http://www.globalsourcesd...Cleaner/Detail#
ewentualnie
http://www.amazon.com/o/A...T9AP29X0E3X4XG2

Pozdrawiam Konrad
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
mezzotinto 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie Lut 08, 2015 10:50 pm   

Korzystam z ultradźwiękowej myjki do soczewek kontaktowych od kilku lat. Jestem zadowolony z niej ponieważ umożliwia doczyszczenie i wypłukanie z soczewek pozostałości wszelakich drażniących płynów i mydełek. Mam swoja własna metodę i do wymywania pozostałości i złogów po czyszczeniu mydełkiem używam czystej wody do wstrzyknięć (aqua pro injecione) w ampułkach po 5 ml (wystarczy na wypełnienie zbiorniczka z koszyczkiem z soczewkami) lecz po czyszczeniu w myjce koniecznie należy soczewki włożyć do izotonicznego płynu (może być któryś ulubiony płyn do przechowywania lub sterylny roztwór soli fizjologicznej, może być taki z ampułek jeśli jego ilość pozwoli zanurzyć soczewki. Mycie w wodzie destylowanej pozbawia soczewki jonów soli i jeśli nie włożymy ich do płynu noszenie będzie bardzo nieprzyjemne i szkodliwe dla oczu. Okazuje się bowiem, że nawet twarde soczewki w pewnym stopniu absorbują wodę i sól. Podsumowując polecam posiadanie myjki, nawet awaryjnie do regularnego czyszczenia soczewek co jakiś czas!
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 641
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 09, 2015 10:18 am   

poka tą myjkę
 
 
mezzotinto 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Lut 13, 2015 8:25 pm   

No właśnie próbuje znaleźć dokładnie takie urządzenie jakie posiadam (oczywiście chińskie) ale w tej chwili są podobne, w każdym razie zasada działania jest za każdym razem taka sama, czyli soczewki są zanurzone w płynie (a najlepiej w soli fizjologicznej albo destylowanej - ja nie stosowałem do myjki lepkich płynów w stylu Boston bo mam wrażenie, że ta duża lepkość przeszkadza w czyszczeniu ultradźwiękami), czasem w myjce jest koszyczek (wtedy należy je przełożyć po czyszczeniu do pojemniczka z ulubionym płynem) a nowsze urządzenia pozwalają czyścić soczewki już w pojemniczku (ja bym i tak po takim czyszczeniu wylał zużyty płyn i wymienił go na nowy), no i na koniec koszyczek albo pudełeczko jest w mieszczone w wibrującej ultradźwiękowej wanience :) pod spodem poglądowe linki
http://www.aliexpress.com...2277244502.html

http://allegro.pl/myjka-u...5064668565.html

Ja moją kupiłem na alle*ro chyba w 2011 roku - i tutaj ciekawostka, sprzedawał takie myjki sklep z urządzeniami ultradźwiękowymi z Lublina, osiedle czuby, ale nazwy ani firmy już nie pamiętam, wtedy cena oscylowała około 100 zł. następnym razem napiszę jak używać dużej myjki myjki do czyszczenia okularów i biżuterii w tym celu.

[ Dodano: Pią Lut 13, 2015 10:44 pm ]
Jak używać dużej myjki ultradźwiękowej do czyszczenia soczewek kontaktowych?

Można w tym celu użyć domowej myjki przeznaczonej do czyszczenia okularów, elektroniki, biżuterii
myjki takie są niekiedy dostępne w elektromarketach w promocjach lub można je zakupić w Internecie
jeśli nie możemy dostać małej myjki dedykowanej do soczewek. Nie będzie ona co prawda tak wygodna
w użytkowaniu jak mała ale efekt jej zastosowania będzie podobny.

Ja proponuję użyć dużej myjki następująco:
- opcjonalnie wyczyścić soczewki mydełkiem (można użyć preparatu polerującego), odbiałczyć jeśli posiadamy tabletki a następnie wypłukać
- umieścić soczewki w standardowym pudełeczku i napełnić je ulubionym płynem lub solą fizjologiczną, ja osobiście rekomenduję sól fizjologiczną bo używanie gęstych lepkich płynów do czyszczenia ultradźwiękowego może według mnie utrudnić ten proces
- napełnić wannę dużej myjki czystą wodą (może być przegotowana ale nie gorąca!)
- umieścić dobrze zakręcone pudełeczko z soczewkami w wodzie w wanience, ważne aby woda z wanienki nie przedostała się do pudełeczka podczas czyszczenia
- uruchomić myjkę na eksperymentalnie dobrany czas (ja używam timera w myjce na 3 lub 5 minut)
- jeśli podejrzewamy, że soczewki są bardzo brudne albo chcemy je szczególnie dobrze wyczyścić to można powtórzyć czynność z nową porcją świeżego płynu lub soli fizjologicznej

WODA W DUŻEJ WANNIE MYJKI STANOWI OŚRODEK PRZENOSZĄCY WIBRACJE do pudełeczka z soczewkami
i NIE da się według mnie wyczyścić soczewek kładąc pudełeczko na suchym dnie wanienki

JEŻELI posiadamy jakiś okrągły przedmiot, np. ciężki ring, pusty niski walec, foremkę do świeczek tealightów to możemy unieruchomić pudełeczko z soczewkami w centralnej części wanienki, nad rezonatorem ultradźwiękowym aby pudełeczko nie podpływało do brzegu wanienki

Po czyszczeniu wyjąć pudełeczko i wymienić w nim płyn na świeżą porcję a wodę z wanienki wylać żeby nie łapała kurzu i bakterii i wysuszyć wanienkę.

Mnie osobiście takie ultradźwiękowe mycie uratowało przed podrażnieniami i bólem i kłuciem oczu
podczas noszenia soczewek, które prawdopodobnie były spowodowane przez drażniące konserwanty
w płynach i inne zanieczyszczenia, które odkładają się i kumulują w soczewkach podczas ich normalnego używania.
 
 
Mefiusz 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 13
Wysłany: Nie Lip 02, 2023 10:39 am   

Temat jest już dość wiekowy. Proszę o informację czy myjki ultradźwiękowe się sprawdzają i czy warto w tym kierunku iść? Nigdy ich nie stosowałem, od 2011 roku stosuje płyny oksydacyjne. Być może znacie lepsze medoy czyszczenia soczewek niż płyn oksydacyjny+tabletki odbialczajace ?
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 641
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 02, 2023 11:02 am   

jaka soczewka?
gdy hybryda to plyn oksy+tabsy jest ok ale dołożyłbym do tego lipocleaner-odtłuszczacz.

gdy miniskleralna czy twarda to do oksy+tabsy dołożyłbym mleczko do czyszczenia [taki cif troche] i Progent [taki domestos]
 
 
Mefiusz 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 13
Wysłany: Nie Lip 02, 2023 11:36 am   

Hybrydy SynergEyes, ten lipocleaner cos da w przypadku gdy wrzucam tabletke odbialczającą do aoseptu i po całej procedurze myje wszystko solą fizjologiczna i zelewam aoseptem na 6h jeszcze raz ? Dmyslam sie ze wtedy nie musiałbym tego robic tylko miglbym założyć soczewki od razu dobrze mysle ?. Zdarza mi się że pyły wejdą mi pod soczewkę płucze solą fizjologiczna ale to pomaga na bardzo krótko. Masz jakiś patent na to ?
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 641
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 01, 2023 9:54 pm   

lipocleanerem czyscisz zaraz po zdjeciu, przed tabletką. resztę procedury wyjasnij bo cos zbyt skomplikowales
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: