KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
gdzie się leczyć?
Autor Wiadomość
maxx 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 142
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Kwi 16, 2008 4:21 pm   

Tomasz Drożdż napisał/a:

Z pewnością pojadę kiedyś do Pragi, ale najpierw muszę dokończyć coś w Gdańsku Oliwie, bo nie popuszczę eksperymentu z samorozpadajacą się twardą soczewką za 700 złotych.
A pogoda faktycznie jakby robiła sie ładna


Nie wiem czy to Ty Tomku pisałem na temat materialistycznego podejścia Pani z Oliwy :P ale obojętnie kto to mówił, trzeba przyznać rację. Pani dr strasznie patrzy przez pryzmat pieniążków : ) Fakt faktem, ja jestem zmuszony też patrzeć na to (z innych względów) i stąd wybrałem się do Oliwy ;) Jakoś ponad 200km blizęj : )
 
 
 
Tomasz Drożdż 

Rok wykrycia SR: 1984
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 114
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Kwi 16, 2008 9:49 pm   

Tak ogólnie - to wizyty w Oliwie są świetne. Zwłaszcza, że staram się - w miarę możliwości - aby popołudniowe wizyty w gabinecie były w czwartek początkiem dłuższego weekendu w Sopocie.
Przy całym szacunku dla p. Doktor (finanse - to inny temat) chciałbym jednak, aby zajrzał mi w oczy ktoś inny, kto posiada inne zaplecze diagnostyczne. Jeżeli jeszcze da się to połączyć z wizytą w piwnicy z dobrym czeskim piwem... :lol:
 
 
maxx 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 142
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Kwi 16, 2008 10:54 pm   

Wiesz, zawsze można połączyć wizyty w Sopocie z dobrym piwkiem :P Dopuki mieszkam w Sopocie to wiesz :)
 
 
 
Tomasz Drożdż 

Rok wykrycia SR: 1984
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 114
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Kwi 16, 2008 11:39 pm   

Propozycja przyjęta! :wink:
Będzie to chyba pierwsze zrealizowane spotkanie stożkowców z tego forum :razz:
Pewno gdzieś w połowie maja, bo już się rozpoczęły imprezy garbusowe, a później w długi łykend 22 maja - Karkonosze ( w Boże Ciało raczej i tak gabinet w Oliwie nieczynny).

Jak sie coś skonkretyzuje - napiszę na priva.

Co nie wyklucza wyjazdu do Pragi (kiedyś tam).
 
 
rafalkk 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 24
Skąd: Krakow
Wysłany: Czw Wrz 03, 2015 7:03 pm   

Cześć

Nazywam się Rafał, jestem z Krakowa i w zeszłym tygodniu zdiagnozowano u mnie stożek rogówki (II stopień lewe oko, I/II prawe). Widzę jeszcze całkiem nieźle - bez ostatniego rzędu na tablicy Snellena (astygmatyzm -1.3 w lewym i -1.4 w prawym), choć nie noszę ani soczewek ani okularów.

Przeczytałem sporą część forum i innych źródeł na temat SR i zastanawiam się nad następnym krokiem.

Wiadomo, konsultacja lekarska. Chciałbym oczywiście jak z najlepszym specjalistą. Zadzwoniłem przed chwilą do prywatnej kliniki profesora Wylęgały i najbliższy wolny termin to grudzień 2017. Zarejestruje się tam, ale potrzebuję również sporo szybszej konsultacji w celu ustalenia dalszych kroków. Kolejna myśl - Ostrawa, będę się kontaktował w sprawie ustalenia terminu.

Jakie są alternatywy? W Krakowie jest doktor Słomska oraz pan Grabowski, ale słyszałem, że oboje raczej specjalizują się w dobrze soczewek. Ja chciałbym również rozważyć CXL w miarę możliwości.

Czy dobrym pomysłem jest w pierwszej kolejności dobrać soczewki (jako że posiadana wada zaczyna mi doukaczać np. poprzez zmęczenie wzroku) a później poczekać na termin w Ostrawie lub u prof. Wylędały?

Gdzie skierowalibyście się na moim miejscu?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Rafał
 
 
maxx 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 142
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Wrz 03, 2015 10:48 pm   

Cześć Rafalkk,

Może warto światłem UV potraktować oczy? Cięzko mi tu coś doradzić, bo raczej najlepszym doradcą byłby lekarz.

Bardziej mnie przeraża jedno... do dr Wylęgały terminy na grudzień 2017? Prywatnie?

Szok :)

P.S. Powodzenia ze stożkiem i pamiętaj, głowa do góry, są gorsze rzeczy :P
 
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 1:35 pm   

Też zszokowana jestem tym terminem. Rafał wszystko zależy od tego czego oczekujesz. Jeżeli chcesz jak najszybciej zareagować terminy w Czechach (Praga, Ostrawa, Karlovy Vary) są około miesięczne, czasem nawet krótsze. Ceny o 1/3 niższe niż w PL, poza tym mają o wiele większe doświadczenie niż polscy naciągacze. Od razu ci mówię że na NFZ niczego ci w PL nie zrobią oprócz przeszczepu, na który się czeka latami. W twoim przypadku stadium stożka nie kwalifikuje się jeszcze na przeszczep, więc będą ci kazali przyjeżdżać co chwilę na konsultacje, płatne 300zeta i będą metodą prób i błędów dobierać twarde soczewki za ogromną kasę. Nie piszę tego żeby cię straszyć. Uważam że lepiej od razu uderzyć do Czechów, mniej pieniędzy, nerwów i o wiele większe doświadczenie.
 
 
rafalkk 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 24
Skąd: Krakow
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 5:46 pm   

Też mnie zszokowała ta data prawdę mówiąc, ale zgadza się, nie ma tam żadnej pomyłki. Tak czy inaczej, zdecyduję się na nią.

Jest jedna rzecz która jest dla mnie bardzo dziwna. Czuję, że od zeszłego czwartku (kiedy się dowiedziałem, że mam stożek), pogorszył mi się wzrok.. nie wiem zupełnie jak to wytłumaczyć, czy sobie wmawiam i po prostu działa tak psychika? Z drugiej strony, wydaje mi się, że widzę serio gorzej :wink:
Czytałem na tym forum, że ktoś miał podobnie, czy ktoś jeszcze?

Prawdopodobnie zdecyduje się na Ostrawę w takim razie. Równolegle być może warszawskie Oko Laser, aby znać inny punkt widzenia. Ważne jest dla mnie ogarnąć teraz jakieś soczewki lub okulary żeby skorygować te niecałe 1,5 dioptrii, bo dość mocno już dokucza (o dziwo, od zeszłego czwartku najmocniej :) ).

Dzięki za dobre słowo maxx. Nie mam zamiaru się załamywać zupełnie :mrgreen: Są gorsze choroby oczu nie mówiąc już o chorobach w ogóle :)
 
 
maxx 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 142
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 9:11 pm   

rafalkk, to psychika :) ale rozejrzyj się i po ocenie sytuacji podejmij decyzje. Możesz tutaj popodawać stawki i propozycje różnych klinik :) Pozdrówki
 
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 9:15 pm   

W okolaser od razu propozycja Krosa,
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 10:17 pm   

Rafał może być że to psychika ale... Ja miałam robione jednego razu badania pod koniec sierpnia i było 0,5 dioptrii. W październiku było już -12. Ale gdy się skarżyłam że nie widzę twarzy rozmówcy też wszyscy mówili że psychika. Dopiero gdy zjechałam na tyłku ze schodów zrobili mi jeszcze raz badania i to był szok. Ale dodać muszę że w międzyczasie miałam we wrześniu uraz głowy, więc sądze że to była przyczyna nagłego drastycznego pogorszenia.
Nie ma co gdybać, idź do lekarza i będziesz wiedział czy jest gorzej.
Paradoksalnie od kilku miesięcy lepiej widzę prawym okiem, a ostatnio na wizycie dowiedziałam się że jest gorzej i doszły dwie dioptrie. Nie wiem jak to możliwe, ale czasem nasze odczucia są nieadekwatne do faktycznej sytuacji.
 
 
endriu1

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 65
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 11:58 pm   

mozg poprzez niedowidzenie naciska na resztę zmysłów byśmy mieli więcej informacji,dlatego możesz słabiej widzieć ale wyobraźnia robi swoje i widzisz obraz który jest coraz słabszy tak samo,tylko reszta zmysłów się wyostrza,teoria Darwina mówi ze każdy żywy organizm do wszystkiego się przystosuje
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Sob Wrz 05, 2015 8:30 am   

Kiedys byla juz rozmowa na ten temat, na nasze widzenie wolywa wiele czynnikow. Moze jak rogowka jest gruba i mocna to nie wystepuja takie problemy. A my widzimy inaczej przy zmianach pogodny, cisnienia, ininnych warunkow ktorych teraz nie wymysle. Miedys moglem spac twarza do poduszki i rano nie mialem z widzeniem klopotu. Dzis juz nie moge naciskac poduszka na oko bo potem pol dnia zle widze. No taka nasza przypadlosc.
 
 
rafalkk 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 24
Skąd: Krakow
Wysłany: Pon Wrz 07, 2015 2:41 pm   

Mam prosbe o porade, co zrobilibyscie na moim miejscu.

Dzwonilem do Ostrawy do Lexum - zarejestrowalem sie na 10 listopada na wszelakie badania w kierunku stozka.

Stwierdzilem, ze 2 miesiace to jednak dosc dlugo i zadzwonilem do Warszawy do Oko-Laser

Najblizszy wolny termin na badania do 14 wrzesien, czyli praktycznie na juz, plus oczekiwanie na ewentualnego CXL'a, na ktorego bede naciskal to 3/4 tygodnie, wiec do konca pazdziernika moglbym byc po Crossie.

W Czechach po crossie moglbym pewnie byc najszybciej pod koniec grudnia.

Mam teraz I/II stopien w prawym oku i II w lewym. Grubosc rogowki 435 w lewym i 479 w prawym (najciensze miejsca).

Wolalbym raczej Ostrawe po tym wszystkim co sie tutaj naczytalem (rowniez w dluzszej perespektywie), ale jednak troszke wiecej trzebaby poczekac. Co myslicie?

Pozdrawiam
Rafal
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Wrz 07, 2015 3:08 pm   

Rafał spróbuj jeszcze uderzyć do Pragi, niestety nie znam tam nr, ale w Karlovych Varach też robią crossa za ok 1500zl. Namiary na Klinikę Somich, Zavodni 391/ 96c, 360-06 Karlovy Vary, tel 00 420 775 556 563 - po angielsku lub czesku. Ja dostałam miesięczny termin. Jeśli bardzo ci zależy to poproś o rozmowę z dr Pavel Studeny, może coś przyspieszą.
W Okolaser byłam, zrobili topografię, zero crossa, ani słowa o możliwości intaksów, tylko obserwacja- jedyne co mieli do zaproponowania, a po pół roku okazało się że już potrzebny przeszczep lewego oka- nie polecam, zero prewencji. Ale może ciebie potraktują inaczej, bo ja jestem wg nich trudnym przypadkiem i bali się mnie ruszyć.
Jeśli masz kasę to możesz iść i do Lasera i potem do Ostravy jeśli w Wawie niczego nie zrobią.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: