KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Wizyty kontrolne.
Autor Wiadomość
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Czw Kwi 10, 2008 2:57 pm   Wizyty kontrolne.

Chciałbym poruszyć kwestię wizyt kontrolnych po dobraniu soczewki, kiedy dobirałem w Eye Laser we Wrocku miałem wszystkie wizyty kontrolne przez pół roku bezpłatnie + leki, natomiast Jaworski kroi mnie bezlitośnie przy każdej wizycie. Jak to jest w innych gabinetach które odwiedzacie?
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Czw Kwi 10, 2008 4:04 pm   

W lublinie byłem raz i teoretycznie pierwsza wizyta kosztowała 300 zł w tym miał być dobór w moim przypadku jednej soczewki i następna wizta kontrolna za free o żadnych kroplach nic nie mówili.
Faktczynie u Jaworskiego za dobór soczewek płci się teraz to już sam nie wiem ale pewnie coś koło 160 zł, następna wizyta przy odbiorze soczewek była wcześniej bezpłatna i kontrolna to chyba kolejne 120-160 zł.
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
krismartin 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 236
Skąd: BIAŁYSTOK
Wysłany: Pią Kwi 11, 2008 8:46 am   

U Szymanka w Warszawie za dobór chyba nie płaciłem , wizytę miałem chyba wliczoną w cenę soczewek 1150zł. 700zł NFZ , resztę ja. Ostatnim razem za wizytę kontrolną zapłaciłem 70zł.
 
 
 
maxx 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 142
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 11:03 pm   

krismartin napisał/a:
U Szymanka w Warszawie za dobór chyba nie płaciłem , wizytę miałem chyba wliczoną w cenę soczewek 1150zł. 700zł NFZ , resztę ja. Ostatnim razem za wizytę kontrolną zapłaciłem 70zł.


Dokładnie. U dr Szymanka za badania i dobór się "nie płaci". Płaci się za same soczewki, natomiast kontrolka 70 zł.

Mimo wszystko dowiedziałem się, że przy refundacji kontrolki powinny być free.... hmmm nie wiem czy to prawda :) Źródło dośc pewne :P
 
 
 
krismartin 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 236
Skąd: BIAŁYSTOK
Wysłany: Śro Kwi 16, 2008 6:22 pm   

Mimo wszystko dowiedziałem się, że przy refundacji kontrolki powinny być free.... hmmm nie wiem czy to prawda :) Źródło dośc pewne :P
Masz rację maxx dzisiaj rozmawiałem z Tomaszem Wowrą z Lexum i też pytałem o badania kontrolne w moim przypadku po zabiegu. Odpowiedział ,, wszystkie kontrole są bezpłatne przez okres dwóch lat" Na dodatek dostaje po zabiegu wszystkie potrzebne lekarstwa. Ale w Polsce na chorobie robi się nie kiepską kasę i pewnie jest na to przyzwolenie NFZ bo lekarze żyją na skraju ubóstwa!
 
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Czw Kwi 17, 2008 7:16 pm   

krismartin napisał/a:
Mimo wszystko dowiedziałem się, że przy refundacji kontrolki powinny być free.... hmmm nie wiem czy to prawda :) Źródło dośc pewne :P
Masz rację maxx dzisiaj rozmawiałem z Tomaszem Wowrą z Lexum i też pytałem o badania kontrolne w moim przypadku po zabiegu. Odpowiedział ,, wszystkie kontrole są bezpłatne przez okres dwóch lat" Na dodatek dostaje po zabiegu wszystkie potrzebne lekarstwa. Ale w Polsce na chorobie robi się nie kiepską kasę i pewnie jest na to przyzwolenie NFZ bo lekarze żyją na skraju ubóstwa!


Oni są zwyczajnie pazerni, jak mogę zaufać lekarzowi który za wizyty kontrolne każe sobie płacić, im częściej przychodzimy do niego, tym on ma większy zysk, jest więc prawdopodobne, że będzie tak prowadzil leczenie, żeby delikwent co chwilę do niego "zaglądał".
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Czw Kwi 17, 2008 8:32 pm   

Ja nie płacę za wizyty kontrolne :wink:
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
karcia 


Rok wykrycia SR: 2002
Dołączyła: 02 Lis 2007
Posty: 16
Skąd: okolice Żywca
Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 7:18 pm   

a ja za dobór płaciłam jak za wizytę 40zl plus odbiór 40... a za kontrolne place po 40... a z refundacja to nie wiem jak jest bo jeszcze nigdy z niej nie korzystałam, jak sie kiedyś pytałam w NFZ to mnie źle poinformowali i myślałam ze mi nie przysługuje:(
_________________
„Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca”
 
 
 
yjukk 

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 35
Skąd: Kędzierzyn Koźle
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 4:12 pm   

fuck .... czyli ogólnie mówiąc jaworski szaleje :neutral:
kontrola 160 zeta :neutral: yyyyyyyyyy myślałem że tak jest mniej więcej u każdego okulisty ... ale widać że nie :lol:
 
 
 
Witold 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 160
Skąd: Ustroń, Katowice
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 9:02 pm   Wizyty

nie płacę za wizyty kontrolne i lekarstwa
_________________
Uwierzyć że pacjent to nie petent.
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 9:42 pm   

ja też nie płacę za kontrole.
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 9:22 am   

Byłem niedawno po raz kolejny u Jaworskiego w związku z wymianą soczewki, jednak tym razem od razu z nastawieniem bardzo bojowym. Teraz mam już nową soczewkę i za wizytę nie płaciłem, czyli stwierdzam ze smutkiem że u Jaworskiego nie ma co być grzecznym :cry:
 
 
edyta 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączyła: 17 Mar 2006
Posty: 87
Wysłany: Pią Lip 18, 2008 11:57 pm   

A co właściwie rozumiecie pod pojęciem wizyta kontrolna i co ile na taką się udajecie?
Ostatnio zmieniony przez edyta Czw Sty 07, 2010 1:01 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kasia G. 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 11 Mar 2008
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lip 24, 2008 8:53 pm   w lexum

czy w lexum płaci sie za wizyty kontrolne po zabiegu ? np. po ringach czy ccl ? ( bo sa po 4 dniach , po 2 tyg, po 1 mies, po 3mies, po 6mies... itd ;) )
 
 
krismartin 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 236
Skąd: BIAŁYSTOK
Wysłany: Pią Lip 25, 2008 5:14 pm   

Jest za free do dwóch lat. Z czym w Polsce się nie spotkałem .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: