KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: damdam
Pon Sie 13, 2007 10:24 am
X-Linking
Autor Wiadomość
Bychol 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 43
Wysłany: Pią Kwi 25, 2014 12:51 am   

Wow aż z koszalina chce ci się jeździć do katowic ???
a od 5 lat nie odwiedzałeś okulisty bo ??? koniec choroby czy jak ??
a no i w pomorskim i zachodniopomorskim znajdziesz też dobrych specjalistów
 
 
kamgru
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 25, 2014 9:06 am   

Spoko ja jestem z Rzeszowa więc jak jadę do domu to mam po drodze odwiedzę brata w Bielsku. W Koszalinie nie ma nic jest Gdansk, Poznań ale w Katowicach mam pełną dokumentację. 5 lat nie byłem bo subiektywnie nie odczuwałem pogorszenia więc nie jechałem zwłaszcza, że ta choroba żyje swoim życiem i poza crossem nic jej nie hamuje - rozwija się bądź nie więc lekarz już wiele nie zmieni. A miałem X-Linking w 2008 roku na lewym oku o ile dobrze pamiętam.
 
 
gorhan 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 39
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pią Kwi 25, 2014 12:27 pm   

nie wiem czy Dyszak przyjmuje, jakiś czas temu miałem u niego wizytę, ale nie pamiętam jak dawno :wink: natomiast terminy na Ceglanej są ciekawe, bo ja w styczniu zapisałem się na 23.06, czyli kilka miesięcy trzeba czekać
_________________
A Bóg wszelkiej łaski, Ten, który powołał was do wiecznej swojej chwały w Chrystusie, gdy trochę pocierpicie, sam was udoskonali, utwierdzi, umocni i ugruntuje.
1P 5,10
 
 
rafal875

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 66
Wysłany: Pią Kwi 25, 2014 1:17 pm   

Przeciez terminy na Ceglanej są tygodniowe. Na co tak długo czekasz ?
 
 
gorhan 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 39
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 10:41 am   

Chodzę tam od lat, i nigdy nie było tak, żeby można było się zapisać na przyszły tydzień, takie krótkie terminy to tylko na specjalne "zlecenie" lekarza. Chyba że jest tam opcja prywatnej wizyty, ja chodzę na kasę.
_________________
A Bóg wszelkiej łaski, Ten, który powołał was do wiecznej swojej chwały w Chrystusie, gdy trochę pocierpicie, sam was udoskonali, utwierdzi, umocni i ugruntuje.
1P 5,10
 
 
rafal875

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 66
Wysłany: Śro Kwi 30, 2014 12:46 pm   

Ja miałem wykonywany tam cxl w chirurgii refrakcyjnej - oczywiście płatny.
Kontrole mam na nfz i praktycznie przyjeżdżam kiedy mi pasuje.
 
 
arttur1

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączył: 25 Maj 2014
Posty: 12
Wysłany: Nie Maj 25, 2014 10:30 am   

Witam,

melduje sie po 9 latach po Crosslinking w Dreznie w 2005.
Caly czas moj stozek byl nieaktywny, koncem zeszlego roku zdecydowalem sie na kontrole w klinice w miejscu mojego zamieszaknia.Dotychczas jezdzilem na kontrole do Porfessora ktory ta metode wynalazl,ale to bylo daleko.
Bylem teraz dwa razy na kontroli w odstepie 6 miesiecy , kilka tyodni potem przyszedl list ze podejrzewaja lekkie pogorszenie i mam jeszcze raz przyjsc..wtedy zdecyduja co dalej (moze nowy crosslinking)..

Mialem nadzieje ze przez moj wiek (ponad 40 lat) bede mial spokoj z tym bagnem a teraz zaczyna sie wszystko od nowa...

pozdrawiam..
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Nie Maj 25, 2014 11:38 am   

Hm a na jakiej podstawie podejrzewaja pogorszenie i dlaczego dopiero po kilku tygodniach?
generalnei jak jest progresja to widac od razu, moze konsultowali z kims i po prostu nie sa pewni?
Rogowka zmienia sie tez z wiekiem,ciekawe jak wygladaja u ciebei te mapy po 9 latach masz jakies archiwalne?:)
 
 
arttur1

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączył: 25 Maj 2014
Posty: 12
Wysłany: Nie Maj 25, 2014 11:57 am   

czesc,

po kilku tygodnia poniewaz to byla wizyta tylko do zrobienia topografi (po 6 miesiacach) ,nie mialem kontaktu z lekarzem. Pogorszenie, bo pisze w liscie ze zalamanie rogowki (nie wiem jak sie to nazywa po polsku) w Apex wzroslo o 0,8 i 1,8 D.Mam tez topografie z lat 2007 i 2012 ktore sie niczym nie roznia -stozek sie nie zmienil w tym czasie.W 2012 moja rogowka miala jeszcze grubosc 0,52 mm.Innych liczb bardzo nie kapuje..

W tej nowej klinice nawet nie byli w stanie wydrukowac tych zdjec zeby mi dac kopie..tragedia
Zdecydowalem ze pojade rownolegle znow do Dortumdu do Kohlhaasa.. z nim mialem kontak w 2005 w Dreznie..ten facet wie co robi..


pozdrw.
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Nie Maj 25, 2014 4:00 pm   

czyli maksymalna keratometria wzrosla o 1,8D i 0,8D.

Niestety to bardzo duzo, ALE pytanie czy wzgledem pomiarow na tym samym sprzecie w tej samej klinice w odstepie pol roku czy wzgledem innego sprzetu.W obrebie jednego dnia i kilku pomiarow na tym samym sprzecie wyniki moga sie roznic o 0,7D nawet

zmiana o 2D na bank powinna byc odczuwalna w widzeniu.
Daj znac co i jak bo to rzadkosc spotkac kogos kto mial cxl tak dawno temu.

A moze stalo sie cos co zapoczatkowalo nowa progresje, jakas choroba,wypadek etc?
 
 
arttur1

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączył: 25 Maj 2014
Posty: 12
Wysłany: Nie Maj 25, 2014 4:26 pm   

Kaczor, nie chce ci wchodzic na twoje ego ale ten wzrost zostal okreslony w liscie od lekarza jako "geringfügig" co znaczy minimal , malo , bez znaczenia .Do dzis czytam ksiazki bez jakiejkolwieg pomocy...ale wzrost jest wzrostem i musi zostac wyjasniony...

Zobaczymy co z tego bedzie, bede dawal znac jak sie sytuacja rozwija...
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Nie Maj 25, 2014 4:45 pm   

Spoko jest, po prostu jestem zainteresowany na jak dlugo cxl "wystarcza", bo sami Niemcy na poczatku mowili ze moze byc koniecznosc powtarzac co jakis czas
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Pon Maj 26, 2014 8:03 pm   

No 9 lat to bardzo długo jak na obecny stan wiedzy o CXL i tak na prawdę to nawrót choroby po takim czasie jest w miarę przewidziany. Gorzej, że jeżeli są jakieś inne długofalowe skutki uboczne to nie są znane więc można spodziewać się wszystkiego.. Daj znać jak będziesz wiedział coś więcej.
 
 
arttur1

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączył: 25 Maj 2014
Posty: 12
Wysłany: Pon Cze 23, 2014 4:02 pm   

Witam ponownie,

bylem u mojego lekarza ktory byl w grupie w Dreznie ktora Crosslinking rozwinela (i u ktorego mialem zabieg w 2005) na kontroli.Obie rogowki wygladaja na topografiach tak samo jak w 2012,2009,2007 ....Mowil , ze nic sie nie zmienilo i zeby nic nie robic , dobrali mi szkla okularowe w ktorych widzialem 80 i 100 procent -ale musze dodac ze niestety z efektami ... Zrobili mi tez fajne zdjecia rogowki , na korych wyraznie widac miejsce w ktorym siedzi stozek...
Za 3 tygodnie ide znow na kontrole w miejscu mojego zamieszkania,ciekawe co powiedza -to ci co twierzdza ze stozek znow rosnie..


pozdrw
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Pon Cze 23, 2014 5:21 pm   

Moze im "do planu" brakowalo jakiegos zabiegu wiec probowali ze tak powiem "podciagnac wyniki" :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: