KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Stożek a... bóle głowy, zmęczenie?
Autor Wiadomość
maxx 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 142
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Cze 18, 2008 10:17 pm   Stożek a... bóle głowy, zmęczenie?

Bry :)

Dawno się nie logowałem:P Ostatnio lubię czytać jako anonimus :P

Do rzeczy. Mam pytanko, czy u Nas stożkowców: ) są jakieś osoby, które mają jakieś bóle głowy i/lub zmęczenie?

Od dłuższego czasu po paru godzinach od obudzenia czuje niecharakterystyczne zmęczenie... neurolog dopiero w lipcu mnie zagości :( ah ten NFZ...

do tego od 1,5 miesiąca mam dziwne bóle głowy - w prawej częsci - ni to ukłucia ni to jakieś dziwne odczucia.

Chciałbym abyście napisali, czy macie coś podobnego ;)

Pozdrawiam!

maxx.
 
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Czw Cze 19, 2008 8:36 am   

Też odczuwam zmęczenie, najbardziej kiedy przychodzę do pracy, albo jak mam coś zrobić w domu, to jestem taki zmęczony a i głowa mnie strasznie boli... :mrgreen: a tak na poważnie to owszem mam podobne odczucia ale nie jest to zjawisko stałe.
 
 
dewaluacja 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączyła: 05 Mar 2008
Posty: 350
Skąd: Chorzów
Wysłany: Czw Cze 19, 2008 8:49 am   

ciągła sennośc, ale nie łączę tego ze stozkiem
 
 
edyta 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączyła: 17 Mar 2006
Posty: 87
Wysłany: Czw Cze 19, 2008 9:16 am   

no ja mam bóle głowy zazwyczaj wynikające z przemęczenia organizmu czy oczu, np teraz w czasie trwania sesji trzeba troche więcej nadużywać oczu, mniej spać to ból mi dużo częściej towarzyszy niż przy bardziej "normalnym" trybie życia :roll: .I wydaje mi się, że ból głowy może mieć powiązanie ze stożkiem, nawet dość często tak jest, natomiast samo w sobie zmęczenie to nie wiem czy to może mieć jakiś związek. być moze ma to podłoże właśnie neurologiczne, przebadać się w tym kierunku nie zaszkodzi. Pozdrawiam :mrgreen:
 
 
RACK 

Rok wykrycia SR: 2003
Dołączył: 10 Cze 2005
Posty: 3
Skąd: BIELSKO BIAŁA
Wysłany: Czw Cze 19, 2008 9:20 am   

Witam. Stożek został u mnie wykryty w 2002r. Pare tygodni temu miałem ciągłe bóle głowy trwające 2 miesiące. Miałem robiony rezonans głowy, który nic nie wykazał, byłem gruntownie przebadany przez laryngologa, następnie trafiłem do neurologa, który skierował mnie do okulisty.Nie informowałem żadnego z lekarzy że mam stożek by im nie sugerować że to może być przyczyną. Po okresie wiosennym bóle sam ustapiły.Czy to nie dziwne?

Pozdrawiam wszystkich widzących "inaczej"
 
 
maxx 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 142
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Cze 19, 2008 3:50 pm   

Hmm... ostatnio te ukłucia zmniejszyły sie u mnie - co mnie trochę cieszy, bo gdyby był to jakiś guz mózgu to raczej by się nasilały (odpukać)....

Samo zmęczenie łapie mnie jakoś nagle i jest takie yyy niecharakterystyczne. Troche inaczej je czuje, niż to zmeczenie z np. przepracowania... nie umiem tego opisac. Na 8 lipca mam neurologa, także zobaczymy...

Pozdrówki, dziękuje za szybkie odpowiedzi i czekam na kolejne : )
 
 
 
Maria70 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 41
Skąd: OPOLE
Wysłany: Pon Cze 30, 2008 11:32 pm   

Witam ja tez mam bóle głowy bardzo często , nieraz tak mnie boli ,że man nawet zawroty głowy ,ale to pojawia się po kilku godzinach po załozeniu szkieł i mija po ściągnięciu , a od jakiegosc czasu ciągle czuję sie zmeczona nawet po przebudzeniu.pozdrowienia
 
 
malek 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 51
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 01, 2008 7:23 pm   

mnie czasem boli głowa - często jest tak, że jak założę szkła to mija, ale zdarza się też, że zaczyna mnie boleć jak mam szkła założone - wtedy przy zdjęciu czuję znaczną ulgę.

W ogóle, to zazwyczaj głowa boli mnie już jak się obudzę.
 
 
 
Sysiek 

Rok wykrycia SR: 1993
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 45
Skąd: Sędziszów Młp.
Wysłany: Śro Wrz 24, 2008 11:40 am   

Witam! Ja również czasem odczuwam zmęczenie po założeniu soczewki twardej, czasem nawet trwa to kilka godzin. Inna sprawa, gdy zakładam obie soczewki tj. zwykłą twardą na prawe i softperma na lewe oko. Różnica w widzeniu lewym i prawym okiem jest tak duża, że ma odzwierciedlenie w mocy soczewek. Każda z nich jest praktycznie najmocniejsza dla danego oka. Przez to powstaje jakby nałożenie dwóch obrazów na siebie i wtedy gorzej widzę (gdy chcę coś lepiej zobaczyć to po prostu zamykam oko słabsze) i czuję, że głowa mnie zaczyna boleć. Tak więc staram się jak najmniej zakładać równocześnie obie soczewek, zakładając jedną lub drugą oddzielnie.
Pozdrawiam Krzysiek
 
 
 
pablos 

Rok wykrycia SR: 2002
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 4
Skąd: Krakow
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 12:11 am   

dewaluacja: ciagla sennosc to akurat wiaze sie ze stozkiem
tez to mam gdy nie mam zalozonych soczewek
non stop moglbym wtedy spac do bolu

ale doktorek mi powiedzial dlaczego tak jest
za to odpowiada mozg
mozg po prostu do zycia potrzebuje normalnego widzenia :(
 
 
 
dewaluacja 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączyła: 05 Mar 2008
Posty: 350
Skąd: Chorzów
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 8:14 am   

pablos napisał/a:
dewaluacja: ciagla sennosc to akurat wiaze sie ze stozkiem
tez to mam gdy nie mam zalozonych soczewek
non stop moglbym wtedy spac do bolu

ale doktorek mi powiedzial dlaczego tak jest
za to odpowiada mozg
mozg po prostu do zycia potrzebuje normalnego widzenia :(

o kurcze- rzeczywiście coś w tym może byc, nie wzięłam takiej mozliwości pod uwagę, dzięki
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Wto Lis 25, 2008 8:48 am   

dokładnie tak jest, wiem to z autopsji... bóle głowy gdy chodzę bez soczewek, gdy założę ból mija jak ręką odjął
_________________
 
 
maxx 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 142
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Lis 25, 2008 3:00 pm   

to u mnie jest troche inaczej...

ja mam co jakis czas takie dziwne ukłucia.... czyli nie jest to bol ciągły, a chwilowy występujący w różnych odstępach czasu.... i nie ma znaczenia czy noszę soczewki, czy też ich nie noszę...

co prawda wydwało mi się - gdy te ukłucia miałem czesciej -, że przy noszeniu soczewek były mniejsze, ale to chyba moje zludzenie...
 
 
 
ewulsja 

Rok wykrycia SR: 2002
Dołączyła: 22 Gru 2007
Posty: 17
Skąd: Mniów/Warszawa
Wysłany: Wto Lis 25, 2008 9:18 pm   

W ciągu ostatnich dwóch nocy obudził mnie ból głowy, i w ogóle zdarzają się one dosyć często. Ale u mnie jest to raczej związane z noszeniem soczewek, niestety. Mam jeszcze pytanko do maxxa - co powiedział Ci neurolog?

Pozdrawiam :smile:
_________________
Ewcia :)
 
 
 
maxx 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 142
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Lis 27, 2008 4:27 pm   

hej... no ja od prawie roku mam jakąś małą yyy kancerofobie :P

pytałem, czy to nie coś nowotworowego, odparała, że najprawdopodobniej nie.

Zleciła EEG mózgu i badanie DNA oka. Byłem tylko na tym pierwszym. Wyszło OK.

Później nie miałem jak iść do neurologa, bo przeprawadzka itp.

Ukłucia mam od jakoś .... maja br. W ostatnich miesiącach słabsze : )

pzdr
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: