KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Regulacja ciśnienia śródocznego
Autor Wiadomość
Kopiernik 


Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 134
  Wysłany: Śro Lip 09, 2008 3:09 pm   Regulacja ciśnienia śródocznego

dwa pytania:
1. Czy znacie naturalne sposoby obniżania ciśnienia śródocznego (oprócz alkoholu)? Mam na myśli zioła itp.
2. Co, poza wysiłkiem fizycznym, zwiększa ciśnienie śródoczne? Czy jest to np. palenie, specyficzna dieta?
 
 
JestemMichal 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 119
Skąd: London, UK
Wysłany: Śro Lip 09, 2008 10:05 pm   Re: Regulacja ciśnienia śródocznego

Kopiernik napisał/a:
dwa pytania:
1. Czy znacie naturalne sposoby obniżania ciśnienia śródocznego (oprócz alkoholu)? Mam na myśli zioła itp.
2. Co, poza wysiłkiem fizycznym, zwiększa ciśnienie śródoczne? Czy jest to np. palenie, specyficzna dieta?

1. Krople w aptece (nie wiem czy bez recepty bo nie używałem takowych). W temacie ziół jest marihuana, ale ta dostępna tylko w Amsterdamie. W Kalifornii przepisuje się jej różne odmiany na przeróżne choroby / bóle. Inna sprawa, że w Kalifornii niezłą "wolną amerykankę" się uprawia.
2. Strzelam, że stres, adrenalina i przeciążenia spore (wyścigi samochodowe, karuzele etc).
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 12:15 pm   

Stres !!
U mnie wystaczy chwila, zeby oczy zaczęły boleć, zrobiły się suche. W ogóle mam wtedy uczucie, ze mi za chwilę wyskoczą na wierzch.
Co do kropli, to słyszałam o tych "Betoptic" (nie wiem, jak to się pisze), ale one źle wpływają na serce.
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
DEDAL 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 191
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 1:46 pm   

Frisson napisał/a:
Stres !!
U mnie wystaczy chwila, zeby oczy zaczęły boleć, zrobiły się suche. W ogóle mam wtedy uczucie, ze mi za chwilę wyskoczą na wierzch.
Co do kropli, to słyszałam o tych "Betoptic" (nie wiem, jak to się pisze), ale one źle wpływają na serce.
bo betoptic jest zły juz lepszy betaman
_________________
"Być nie mieć"
 
 
Kopiernik 


Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 134
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 4:55 pm   

Chodziło mi raczej o naturalne metody, nie krople - o tych wszyscy wiemy. Ale stres to dobry trop. Tylko czy są jakieś dowody naukowe?
 
 
JestemMichal 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 119
Skąd: London, UK
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 5:49 pm   

DEDAL napisał/a:
Frisson napisał/a:
Stres !!
U mnie wystaczy chwila, zeby oczy zaczęły boleć, zrobiły się suche. W ogóle mam wtedy uczucie, ze mi za chwilę wyskoczą na wierzch.
Co do kropli, to słyszałam o tych "Betoptic" (nie wiem, jak to się pisze), ale one źle wpływają na serce.
bo betoptic jest zły juz lepszy betaman

Ze wcześniejszych rozmów tutaj wynika, że wszystkie krople są złe.
_________________
Intacs subiektywnie | Stożek wg Dr Lombardi
 
 
Ruff 

Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lut 02, 2009 1:58 am   

To THC zawarte w marihuanie obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe...
Gdzieś słyszałem, że w którym kraju przepisują ja osobom chorym na jaskrę.
Może powalczymy o wprowadzenie jej jako prawnie dozwolonego środka leczniczego w walce z naszą choroba ?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :twisted: :twisted:
_________________
Pozdr
------
Ruff
 
 
kamgru
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lut 02, 2009 10:48 am   

Czytałem w wielu miejscach "sieci" na ten temat. Opinie są różne. Czytałem wypowiedzi kilu osób, które twierdziły, że miały problemy z tolerancją twardych szkieł, że im wypadały? i po paleniu nie miały już tego problemu. Co do przepisywania jakieś formy wyciągów są dopuszczone do sprzedaży chyba w Kanadzie. Trzeba jednak dodać , że to forma oczyszczona itd.
 
 
chriser00

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 49
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 5:03 pm   

a czy tak naprawdę to ciśneinei ma jakikolwiek wpływ na stożek...bo czytałem że wg najnowszych badań nie.

A propo's kropli, to jak w Lexum spytali mnie czy jakieś kroplę biorę i pokazałem beoptic to dziwili się że w Polsce się tego jeszcze uzywa
 
 
Witold 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 160
Skąd: Ustroń, Katowice
Wysłany: Pon Lut 09, 2009 7:43 am   

Tak, krople te w Europie podobno zostały wycofane juz kilka lat temu.
_________________
Uwierzyć że pacjent to nie petent.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 641
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 30, 2011 8:01 pm   

betaman?

nie znam. betoptic dla mnie działa dobrze ale ten 0.5

betoptic 0.25 jak i xalatan powodują u mnie bóle oczu zamiast im przeciwdziałać.
 
 
frond 

Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 49
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 07, 2011 8:00 pm   

glub, - Betamann - jest coś takiego w na doz.pl (nie żebym reklamował, tylko tam sprawdzam ceny leków, ich możliwe zamienniki [oczywiście tańsze] oraz skutki działania - zwłaszcza te uboczne). Co do Betopticu, przypomniałem sobie, że na moje pytanie, dlaczego zmienia mi się na Xalatan, doktor powiedziała coś związanego z "suchym okiem". Od czasu, kiedy biorę znowu Xalatan przez jakiś czas, mam wrażenie, że przestałem mieć te cholerne bóle oka/oczu a potem głowy.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 641
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 09, 2011 9:50 am   

mi dr szymanek na pytanie o xalatan powiedzial ze betoptic lepszy...

i weź tu wierz komuś...
 
 
frond 

Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 49
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 09, 2011 7:26 pm   

glub, w jakim sensie Betoptic 0,5% jest "lepszy"? Lepszy, bo 6 razy tańszy. ;) Zamiast 60zł za 2,5ml płacisz ok. 20zł - przy ciągłym, codziennym używaniu to dla niektórych te kwoty robią niebagatelną różnicę. Być może niedługo będę miał okazję porównać działanie obu preparatów. Weź pod uwagę - spójrz na ulotki leków, że niepożądane działania leku, którymi te ulotki są najeżone, u jednych osób mogą wystąpić, a u innych nie.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 641
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 09, 2011 8:28 pm   

ale tanszy jest betoptic 0,25 ktorego ja nie toleruje na równi z xalatanem...

czytałem ale przestałem je czytać bo od skutkow ubocznych można się wystraszyć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: