KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
wrastające naczynia
Autor Wiadomość
rafal 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 47
Skąd: Bytom
Wysłany: Śro Wrz 17, 2008 9:59 am   wrastające naczynia

Witam, czy u kogoś nastąpiło wrastanie naczyń? Jest to skutek uboczny zapalenia rogówki.
Powodują one nietolerancje soczewki przez oko. Czy miękkie soczewki (jako podkład pod twardą) będą tolerowane przez oko?
_________________
Rafał
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Śro Wrz 17, 2008 5:27 pm   

do tej pory słyszałam tylko o przenikaniu naczyń krwionośnych, czyli chyba wrastanie, wiem, żę powoduje je zbyt długie noszenie soczewek miękkich bądź softpermów
_________________
 
 
rafal 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 47
Skąd: Bytom
Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 11:37 am   

Przepraszam ,obiecuję, że dołożę wszelkich starań aby uniknąć błędów w przyszłości. Aktualnie mnie grypa rozłożyła i spowodowała, że nie umiem sensownej wypowiedzi sklecić :-)
_________________
Rafał
 
 
damdam 
składak


Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 143
Skąd: 50°91' N, 15°73' E
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 8:52 am   

rafal napisał/a:
czy u kogoś nastąpiło wrastanie naczyń?
Nie napisałeś o tym w pyt ale czy chodzi o przeszczepioną rogówkę? Jeśli tak to w takowej może się to zdarzyć co znacznie pogarsza jej przezierność. U mnie wystąpiło wrastanie naczynek z części mojej rogówki w przeszczep, jednak naczynka zatrzymały się tuż za blizną.
Wydaje mi się, że samemu wrastaniu ciężko zapobiec (cała nadzieja w organizmie). Nie wiem też jakie stosują przeciw temu leczenie.
_________________
pozdrowionka Damian
 
 
 
rafal 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 47
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 11:59 am   

Nie, chodzi o "naturalną" rogówkę. Dowiedziałem sie, że może to byc spowodowane niedotlenieniem rogówki np. w wyniku zapalenia rogówki lub zbyt długiego noszenia soczewki twardej lub SOFTPERM-ów.
Praktycznie nie ma skutecznych metod leczenia. Mnie to uniemożliwia noszenie soczewki.
_________________
Rafał
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 7:05 am   

wiem od któregoś stożkowca (nie pamiętam od kogo, wiem, że nosił softpermy), że to miękkie i softpermy są odpowiedzialne za niedotlenienie rogówki, bo to są "nieoddychające" soczewki - takie info miał od swojego lekarza, o twardych nie słyszałam nic bo są najczęściej gazoprzepuszczalne, no chyba, że ktoś ma jeszcze twardziele z zamierzchłych czasów....
_________________
 
 
Barbi 

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączyła: 22 Wrz 2008
Posty: 2
Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 8:17 pm   

Witam:-)
Co prawda nie wykryto u mnie jeszcze stożka(oby nie) ale z doświadczenia wiem,że na pewno miękkie powodują wrastanie, bo sama tak mam. Jakiś miesiąc temu wykryła go u mnie okulistka, do tego niedotlenienie oka i jakieś przymglenie.Cały czas używałam miękkich soczewek. Mam wadę -5,75 na jednym i drugim oku.Byłam tydzień temu w Poznaniu w Intermedice, żeby zobaczyć czy przejdę badania do korekty wzroku,okazało się ,że do tego mam mały astygmatyzm 0,25 i 0,5.Pani doktor powiedziała,że kwalifikuję się ale muszę mieć jeszcze jedne badania bo prawdopodobnie od noszenia długotrwałego soczewek mam odkształconą rogówkę, chociaż nie wiem bo raz czy dwa padło słowo,że na tym jednym oku mogę mieć kreko coś tam :oops: nie zrozumiałam dobrze, no i teraz zżera mnie strach co jest z tym moim okiem czy to tylko odkształcenie od soczewek czy też co innego :cry: a do tego od czasu tego badania coś się dzieje z moim okiem,na daleko pogorszyło mi się widzenie,czasem wyłapuję ostrość z bliska tak do 6 m widzę ok,nie wiem od czego mogło by być takie nagłe pogorszenie wzroku, czy to faktycznie pierwsze objawy stożka czy też to wrastanie naczynek właśnie w tym oku :cry:
Przepraszam ,że tak się rozpisałam ,ale to czekanie na następne badanie tak mnie dołuje,że musiałam się gdzieś wygadać :oops:
 
 
krismartin 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 236
Skąd: BIAŁYSTOK
Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 7:40 pm   

U mnie pojawiły się naczynka od momentu kiedy zacząłem nosić twardziele i były to gazo przepuszczalne .
 
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 5:41 pm   

naczynka to naczynka, pojawiają się bo jest ucisk, pojawiają się również u ludzi zdrowych jeżeli dłużej posiedzą przy kompie bądź po alkoholu w większych ilościach, a wrastanie naczyń to zupełnie inna bajka
_________________
 
 
krismartin 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 236
Skąd: BIAŁYSTOK
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 6:23 pm   

Więc w co one wrastają pani moderatorko ?
 
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 6:55 pm   

krismartin napisał/a:
Więc w co one wrastają pani moderatorko ?


w rogówkę
_________________
 
 
krismartin 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 236
Skąd: BIAŁYSTOK
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 6:57 pm   

O to takie g... też jest ? Nie wiedziałem. To w ogóle jest widoczne ?
 
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 9:09 pm   

no jest takie g***o, a czy to widoczne to nie wiem, słyszałam o tym ale nie miałam i nie widziałam, ale pewnie niewidoczne, stwierdza to lekarz po badaniu, tak mi się wydaje
_________________
 
 
DEDAL 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 191
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 3:54 pm   

Wrastane naczynka to nie przelewki bo jezeli ktos tak maczyli wrosnięte naczynka przeszczep z gory jest skazny na odrzut
_________________
"Być nie mieć"
 
 
rafal 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 47
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 6:13 am   

to własnie usłyszałem od 2 lekarzy. Moje prawe oko nadaje się już do przeszczepu, ale przeciwskazania do jego przeprowadzenia są właśnie wrastające naczynia. Miałem przepisane sterydy i krople na obniżenie ciśnienia (przez dr Dyszaka), mimo, że ciśnienie w oku mam w normie. Podobno ma byc poniżej normy.
_________________
Rafał
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: