KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
1% dla Teodora Tepera
Autor Wiadomość
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Wto Lut 10, 2009 7:51 am   1% dla Teodora Tepera

Przekaż 1% podatku dla niepełnosprawnego chłopca ze stożkiem rogówki.
Zapraszam na jego stronę. Tam są wszelkie dane dot. przekazania darowizny.

http://www.teodorteper.pl/

Komunikat
w sprawie przekazywania 1% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego ( OPP )za pośrednictwem Urzędów Skarbowych od 01.01.2009 r.

To podatnik decyduje o tym czy chce wspomóc cele statutowe OPP, której orga­nizacji oraz konkretny cel tj. wskazane chore dziecko.

Zgodnie z istniejącym do końca 2006 r. art. 27d w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, odpowiednio art. 14a w ustawie o zryczałtowanym podatku do­chodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, zmniejszenie podatku należnego przysługiwało z tytułu dokonania wpłaty na rzecz OPP działającej na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wo­lontariacie.
W obecnym stanie prawnym, podatnik, który chce podzielić się 1% swojego podatku z OPP, nie musi sam dokonywać wpła­ty na konto tej organizacji, a jedynie
w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym (PIT-28, PIT-36, PIT 36L, PIT-37, PIT-38) podać wysokość wnioskowanej (zadeklarowanej) wpłaty, która nie może przekroczyć kwoty odpowiadającej 1% podatku należnego, oraz dane pozwalające na właściwe zidentyfikowanie organizacji pożytku publicznego, tj. należy podać :
Nazwę OPP,
Numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS)
Wysokość kwoty 1% podatku dla OPP
Podatnik ma prawo wybrać tylko jedną organizację z zamieszczonych w wykazie ogłoszonym do końca roku podat­kowego w drodze obwieszczenia przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej w porozumie­niu z Ministrem Sprawiedliwości.
Jednocześnie, podatnik w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym może również podać dodatkowe informacje, które w jego ocenie mogą mieć wpływ na dystrybucję środków gromadzonych przez OPP
( Np: konkretny cel - tj. wskazane chore dziecko ).
Informację tę podatnik będzie mógł zamieścić w rubryce
„INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE”,
znajdującej się bezpośrednio pod wnioskiem o przeka­zanie 1% podatku należnego, odpowiednio w: części N – PIT – 28,części P – PIT-36, części O – PIT-36L,
części I – PIT-37, części H – PIT-38.
W części tej podatnicy będą mogli podać adres do korespondencji, swój numer telefonu, numer faksu, adres e-mail oraz wskazać cel szczegółowy 1% podatku przekazywanego na rzecz OPP za pośrednictwem organu podatkowego czyli wpisać:
Imię , nazwisko oraz numer identyfikacyjny dziecka w Fundacji

Ponadto w części tej podatnik będzie mógł wyrazić zgodę na przekazanie OPP swojego imienia i nazwiska, oraz adresu oraz kwoty 1% , jaką zadeklarował we wniosku na rzecz OPP.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: