KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
CROSS Linking
Autor Wiadomość
biem 

Rok wykrycia SR: 2002
Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1
Skąd: podkarpacie
Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 8:01 pm   CROSS Linking

Witam wszystkich na forum
mam pytanie czy miał ktoś wykonywany zabieg CROSS LINKING u dr Piotra Jaworskiego w Katowicach jeśli tak to proszę o relacje. Ja u niego właśnie byłem i bardzo mnie do tego namawiał ale decyzja oczywiście musi wyjść ode mnie - pozdrawiam i czekam na relacje na forum lub proszę o e-mail a biem@interia.pl
 
 
joannakowalik11 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 47
Wysłany: Wto Mar 08, 2011 10:43 pm   

Też się zastanawiamy nad croossl w Optomedzie....Czy móglbyś dac znac jak sie sprawy potoczyły u Ciebie? Zastanawia mnie również różnica w cenie między Warszawą /Vision/ a Optomedem?Skąd ta różnica.... W Katowicach 1000zl a w W-wie 2100 ???
 
 
dzibus

Rok wykrycia SR: 1992
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 1
Wysłany: Wto Maj 03, 2011 6:02 pm   

Witam.

Też zastanawiam się na zabiegiem u dr. Jaworskiego, ale nic jeszcze nie wiem jak to wszystko wygląda.
Jesteś już zabiegu? Jak to przebiega. Ile dni po nie można nosić szkieł, jak z wizytami kontrolnymi kiedy i ile, można wrócić do domu pociągiem do domu itp. ?

Pozdr.
 
 
joannakowalik11 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 47
Wysłany: Wto Maj 03, 2011 9:59 pm   

http://www.okulisci.biz.p...inking-cxl.html
 
 
senai 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 12
Skąd: gdańsk
Wysłany: Pią Maj 20, 2011 11:02 am   

Witam w poniedzialek mialam zabieg cross-linking u dr Jaworskiego..
a wczoraj po 3 dniach wizyte kontrolna...
Nie mam porównania wiec trudno mi ocenic. Troche rozczarowałam sie brakiem jakichkolwiek badan na wizycie kotronej, tylko zdiecie soczewki i wgląd do oka. Podobno jeszcze obrzęk jest i mgiełka też sie utrzymuje, ma prawo do miesiąca a czasem i zostaje... jak sie dowiedziałam mimo pelnego sukcesu zabiegowego - taka informacje na ulotce dostałam.
operacja w znieczuleniu ale dokucza brak możliwości mrugania oczami- bardzo mi to przeszkadzalo i tylko myslałam kiedy to skończą by sobie pomrugac :wink: potem założyli soczewke i oczywiście zamkneli oko... wtedy tylko tąsoczewkę czulam i przez kolejne 3 dni nie mogłam sie doczeac jej zdiecia...

[ Dodano: Pią Maj 20, 2011 12:07 pm ]
wracalam sama koleją 600 km w kuszetce, mialam drugie oko do patrzenia, choć zabieg tez mu sie udziela i często je przymykałam (szczegolnie dokucza słóńce

[ Dodano: Sro Sty 18, 2012 10:53 am ]
pisałam juz o tym ale i tu wspomne ze cross nie tylko mi nie pomógł ale mół przyczynic sie do jeszcze szybszej degradacji, narazie spada i nie wiem co robic!!!
Srednio miesieczbie o ok 5 - 10 i to zarówno na lepszym jak i na gorszym oku.Na obu mialam zabieg pol roku temu.... teraz załuje tego....
 
 
AnnaRonow 

Dołączyła: 30 Paź 2012
Posty: 3
Wysłany: Wto Paź 30, 2012 10:40 pm   

Czy to znaczy, że ta metoda jest nieskuteczna?
_________________
Twoja nauka Polskiego Wiedeń
 
 
Marq 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 18
Wysłany: Śro Paź 31, 2012 9:09 am   

Ja miałem cross-linking robiony u dr Jaworskiego. Na razie na jednym oku - drugi zabieg dopiero przede mną. Miałem mieszane uczucia dotyczące skuteczności metody. Ale mnie zabieg pomógł - stożek się ustabilizował. Na efekt trzeba było jednak poczekać...
Za kilka miesięcy na drugim oku też będę miał cross-linking - teraz już bezpłatnie. Dam znać, jak poszło :wink:
 
 
senai 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 12
Skąd: gdańsk
Wysłany: Nie Lut 17, 2013 4:55 pm   

jak sie dowiedziałam zabieg crosslinking zostawił mi na rogówce blizny, które nazywa się mgłą która może się utrzymywać na zawsze.....
zabieg zawsze zostawia blizny tylko czasem ustawiają sie nie na osi widzenia, a czasem jak u mnie bezpośrednio w osi i na zawsze zostawiają mgłę dość dużą która mi mocno pogorszyła widzenie.
GDYBYM MOGŁA COFNĄĆ CZAS NIE ROBIŁABYM ZABIEGU SKUTECZNOŚĆ ZADNA A BLIZNY GWARANTOWANE

jesli chcecie napisze więcej anetamariaz@wp.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: