KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: damdam
Pon Sie 13, 2007 9:55 am
Czy mozna stosowac krople Hylo-Comod na twarde soczewki?
Autor Wiadomość
kbam

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 23
Wysłany: Pon Sty 08, 2007 4:36 pm   Czy mozna stosowac krople Hylo-Comod na twarde soczewki?

Czy tylko na gole oko a dopiero potem zalozyc soczewki?
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Wto Sty 09, 2007 8:12 am   

można na soczewki. są to krople bez konserwantow i w zaden sposob nie uszkodza soczewki.
_________________
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Pią Sty 19, 2007 4:36 pm   

Zgadzam się z Anią :lol: Można stosować Hylo Comod na soczeweki twarde jak również polecane są do stosowania na oko po przeszczepie własnie z powodu, iż nie zawierają konserwantów. Można stosować też Tears Natural Free (również są bez konserwantów).
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
todato 

Rok wykrycia SR: 1991
Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 23
Wysłany: Czw Sty 25, 2007 9:28 am   

Dodam, że są inne podobne krople na bazie hialuronianu sodu jak Aquify firmy CIBA czy Blink firmy Amo. W sieci znalazłem też coś takiego: Boiron HOMEOPTIC. Ciekaw jestem, czy ktoś tego używał i z jakim skutkiem. To ma być lek homeopatyczny. Tu znalazłem kilka opinii: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=29766

POZDRAWIAM, Tomek.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 28, 2007 6:57 pm   

Co z systane? Bo moim przypadku powoduje ropienie oczu.
Dodam że jeszcze stosuję żel Vidisic
 
 
davidson 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 5
Skąd: Ostrów wlkp.
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 1:35 pm   A co z Comeregel

Czołem
Mam pytanie-jeśli ktoś by mi mógł pomoc to będę wdzięczny
Lekarze przepisali mi Comeregel. Mam stożek rogówki i noszę twrade szkła kontaktowe. Wszystko byłoby pięknie ładnie, ale na ulotce do tego leku jest napisane, że nie mozna nosić szkieł kontaktowych w czasie leczenia tym preparatem. Nie wiem teraz co mam zrobić. Z jednej strony lekarze każą mi je ":zażywać" a z drugiej producent nie każe.
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedz
Pozdrawiam
Dawid
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 1:48 pm   

też dostawałem corneregel. i nic mi się nie stało.
więc używaj jak lekarze przykazali.
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 3:04 pm   

Co do Cornerlgel to ja tez go stosowałem nosząc soczeweki poprostu lepiej go stosowac na noc nie np rano przed założeniem soczewek i jest ok.
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
davidson 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 5
Skąd: Ostrów wlkp.
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 11:59 pm   

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
 
 
Sysiek 

Rok wykrycia SR: 1993
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 45
Skąd: Sędziszów Młp.
Wysłany: Śro Lut 14, 2007 9:32 pm   

Witam!
Kiedyś przepisując mi Corneregel okulista, powiedział, że najlepiej odłożyć soczewki na 3-5 dni i stosować ów żel. Drugą opcją było stosowanie go na noc. Jakieś parę lat temu, gdy pierwszy raz miałem ten żel przepisany do tak owej rady okulisty się zastosowałem (przez 5 dni w odstawkę soczewka) i przyznaję, że oczko chyba dosyć dobrze się zregenerowało tzn. te wszystkie pęknięcia naczyniek i zaczerwienienie oka spowodowane noszeniem soczewki twardej i innymi warunkami np. atmosferycznymi (czytaj wiatr) ustąpiło, a założona na oczko soczewka fajnie komfortowo się spasowała (wtedy np. na wyjście na zakupy bez soczewek mogłem sobie pozwolić). Później z różnych przyczyn, przede wszystkim studenckich przerzuciłem się na stosowanie żelu wyłącznie na noc. Kiedyś można było bez soczewek spokojnie się poruszać i stosować żel wychodząc z domu - obecnie niestety bez szkiełek ani rusz. Więc, teraz gdy zachodzi potrzeba w ciągu dnia zastosowania tego żelu po prostu ściągam soczewkę na godzinkę i podaję do oka tego leku (tak mi poradził mój okulista). Po tej chwilowej przerwie zakładam z powrotem soczewkę i już jest w porządku, tj. pieczenie, szczypanie czy zaczerwienie ustępuje. :grin:

Pozdrawiam Krzysiek
 
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Czw Lut 15, 2007 9:40 pm   

Ja stosuje Corneregel rano i wieczorem. Rano 15 min przed założeniem soczewek, a wieczorem przed snem
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: