KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
soczewki a okulary
Autor Wiadomość
kamil 

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 2
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 11:37 pm   soczewki a okulary

Witam.

Wykryto u mnie stożek dwa lata temu nosilem soczewki twarde ale niestety zrezygnowalem ,nie moglem sie przyzwyczaić do nich nawet po dluzszym czasie. zdecydowalem sie na medote CCL laserową w Ostravie wszystko przebieglo dobrze jak i na lewym i prawym oku. teraz chce kupić okulary . moje pytanie brzmi czy zlikwidują one typowe przy stozku rogówki lamanie sie swiatła. np: jak jest noc i widac punkt swiatla auta to robią sie typowe sople ze swiatla. soczewki to potrafily zlikwidowac i widzialo sie super a czy okulary tez to potrafią?? pozdrawiam i Dziękuję za odpowiedzi.
_________________
Kamil
 
 
ania60 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączyła: 21 Maj 2009
Posty: 9
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 2:42 pm   

Cześć!
Ja cały czas noszę okulary i jestem tak do nich przyzwyczajona, że nie wyobrażam sobie soczewek. też jestem po CCL na obydwa oczy i nadal noszę te same okulary. Jednak za pół roku idę na ringi a wtedy się okaże się czy szkła czy okulary. A co do łamania się światła to nie mam takich problemów patrząc przez okulary.
 
 
kamil 

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 2
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 3:47 pm   

Cześć

Dzięki za odpowiedz.

Ja też chciałem iść na ringi ,ale powiedziano mi ze sukcesem będzie jak polepszy mi się wzrok o 60% , to i tak bym musiał nosić okulary :sad: Teraz czekam na okulary i zobaczymy co będzie się dalej działo.

I jeszcze jedno.

Czy noszenie okularów poprawia ostrość oka ,nie chodzi o sam SR tylko o ostrość.


Pozdrawiam
_________________
Kamil
 
 
ania60 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączyła: 21 Maj 2009
Posty: 9
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 7:44 am   

Tak na prawdę ja nie wiem jak się patrzy przez soczewki. Znam tylko obraz widziany przez okulary, ale muszę przyznać, że widzę przez nie dobrze. A co do ostrości to w moim przypadku okulary poprawiają mi ja.
 
 
karolb1984 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 60
Skąd: kicin
Wysłany: Śro Lis 04, 2009 2:53 pm   

jak mozna chodzic na te ringi itp to nie etyczne wobec medycyny stozka europa tylko sie pcha
 
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Czw Lis 05, 2009 7:47 am   

karolb1984 napisał/a:
jak mozna chodzic na te ringi itp to nie etyczne wobec medycyny stozka europa tylko sie pcha


dlaczego nie etyczne?
_________________
 
 
dewaluacja 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączyła: 05 Mar 2008
Posty: 350
Skąd: Chorzów
Wysłany: Czw Lis 05, 2009 1:47 pm   

też tego nie rozumiem?
 
 
karolb1984 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 60
Skąd: kicin
Wysłany: Sob Mar 13, 2010 5:02 pm   

stozek rogowki leczy sie poprzez soczewki albo przeszczep a te inne metody to sa wymysly europejskich lekarzy ktorzy sa zazdrosni od amerykanskich lekarzy bo to oni wymyslaja nowinki szkiel i preparatow itp.jest to glowna zasada jak nie szkla to przeszczep musi byc sam chodze to lekarza ktory ukonczyl liczne uczelnie w stanach i to jest wielka osoba i jedyna w polsce ktora wyjezdza na konferencje za granice o stozkach zawsze z tym lekarzem jezdzil szaflik ale juz od paru lat zrezygnowal z wyjazdow i to jest wygodnictwo niestety a tak pozatym to nosze podwojne szkla i na to nadkorekcja okularowa i co i zyje:)
 
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Sob Mar 13, 2010 7:23 pm   

u kogo sie leczysz :?:
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
irek-28- 

Rok wykrycia SR: 1992
Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 62
Wysłany: Sob Mar 13, 2010 8:35 pm   

Ostatnio ktoś mi coś ciekawego wytłumaczył, a mianowicie dlaczego soczewki powodują uszkodzenia rogówek a co za tym idzie doprowadzają do przeszczepów. A sprawa jest prosta, jak człowiek leży to dostaje odleżyn, a jak wiadomo wszystkim co to jest, to z soczewkami jest tak samo też leżą na oku i blokują naturalne oddychanie oka.Więc dla mnie sprawa jest już prosta.
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Nie Mar 14, 2010 11:55 am   

irek-28- napisał/a:
Ostatnio ktoś mi coś ciekawego wytłumaczył, a mianowicie dlaczego soczewki powodują uszkodzenia rogówek a co za tym idzie doprowadzają do przeszczepów. A sprawa jest prosta, jak człowiek leży to dostaje odleżyn, a jak wiadomo wszystkim co to jest, to z soczewkami jest tak samo też leżą na oku i blokują naturalne oddychanie oka.Więc dla mnie sprawa jest już prosta.

Nie tak do końca, nasze soczewki są / powinny być gazopszepuszczalne po to aby tak sie nie działo.
_________________
Istnieją trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, okropne kłamstwa, statystyki.

Benjamin Disraeli
 
 
irek-28- 

Rok wykrycia SR: 1992
Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 62
Wysłany: Nie Mar 14, 2010 12:04 pm   

A są? Albo się tylko tak mówi bo trzeba sprzedać produkt i zarobić.
 
 
laki 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 24
Skąd: GLIWICE
Wysłany: Nie Mar 14, 2010 12:57 pm   

zgadzam się z irek 28.tez miałem przed przeszczepem blizny na rogówce od tych kontaktów.nosze okulary ,nie używam betablokerów.na ceglanej betoptic s jest standardową procedurą.
 
 
michal 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 165
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie Mar 14, 2010 3:29 pm   

laki z której strony miałeś blizny od wewnętrznej czy zewnętrznej strony rogówki
_________________
Moje wypowiedzi na forum są opisami własnych doświadczeń z SR.
Biorąc pod uwagę różnorodność rozwoju SR nie można ich bezpośrednio odnosić do siebie.
 
 
bazooka 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 155
Skąd: Rumia / Gdynia
Wysłany: Nie Mar 14, 2010 9:33 pm   

To, że soczewki MOGĄ coś porysować na rogówce jest całkiem możliwe... jednak nie pitolcie, że nie są gazoprzepuszczalne, bo gdyby nie były zapytajcie się lekarza co by się działo z rogówką i oczami.
Akurat na ostatniej wizycie moja pani doktor pokazywała mi soczewkę twardą z lat 80 - gdybyście ją zobaczyli to inna by gadka była tutaj :)
_________________
...noszę soczewki twarde:
OL - stożek stadium III - widzenie bez soczewek: 20%, w soczewkach: 95%
OP - stożek stadium II - widzenie bez soczewek: 40%, w soczewkach: 95% [9.09.14 => poprawa o 0,5 dioptrii - można wymienić soczewkę na słabszą!]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: