KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
DIAGNOZA
Autor Wiadomość
piciu666 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 13
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 9:39 am   DIAGNOZA

Witam
Na wstępie chciałbym powitać wszystkich forumowiczów. Śledząc zarówno forum jak i całą stronkę poświęconą stożkowi postanowiłem podzielić się z Państwem swoim schorzeniem z nadzieją, że Państwa doświadczenie wniesie coś pozytywnego w mojej sprawie. O problemie ze wzrokiem a konkretnie z prawym okiem dowiedziałem się w maju tego roku będąc na badaniach okresowych. Okazało się, że prawym okiem nie widzę wyraźnie największej cyfry na tablicy kontrolnej - obraz jest zupełnie rozmazany. Lewe oko jest powiedzmy ok - noszę od ok 11lat okulary +0,75 oko lewe +1 oko prawe. Skierowano mnie na odział okulistyczny szpitala znajdującego się w mojej miejscowości (Inowrocław), tam niezbyt wiedziano co mi tak naprawdę dolega - leżąc ok tygodnia otrzymywałem dożylnie steryd a po wyjściu prze ok 1,5 miesiąca brałem enkorton zgodnie z tabelą zażywania. Będąc na oddziale wykonano mi szereg badań ekg, konsultacje neurologiczne, tomograf głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa, mierzono ciśnienie w oku i wszystko było w porządku. Jedyną rzeczą jaka nie dawała mi spokoju i z nią się podzieliłem z lekarzem prowadzącym był fakt, że w 2006 przeszedłem chirurgiczne czyszczenie i zamykanie zatoki właśnie prawej i może tutaj należy szukać przyczyny. Tak więc zostałem wypisany ze szpitala z rozpoznaniem "neuralgia nerwu ocznego".
Szukając pomocy trafiłem do prywatnej bydgoskiej kliniki gdzie po wykonaniu badań OCT, topografia rogówki obu oczu i szeregu konsultacji padła diagnoza:
- Pogłębiający się stożek oka prawego
- Początkujący stożek oka lewego
Bydgoska klinika poleciła mi Samodzielny Publiczny Kliniczny Szpital Okulistyczny
03-709 Warszawa ul. Sierakowskiego 13 jako placówkę która bardzo dobrze mnie obsłuży i z pewnością pomoże... No i trafiłem tam wczoraj na konsultacje i jak stwierdzono podczas rozmowy telefonicznej, że może i mam się przygotować na pobyt kilkudniowy. Tak więc z pełnym szpitalnym wyposażeniem udałem się do stolicy. I powie Wam jedno szlag mnie trafił i wiara w to, że tam mi pomogą pękła jak mydlana bańka. Przyjęła mnie Pani doktor która po bardzo ogólnym badaniu stwierdziła, że owszem mam stożek ale początkujący w lewym oku !!!NA KTÓRE WIDZĘ POWIEDZMY BEZ WIĘKSZYCH ZARZUTÓW!!! a delikatnie się choroba rozwija w oku lewym na które jestem ślepy. Gdy zasugerowałem pomyłkę otrzymałem odpowiedź, że przecież w szpitalu w Inowrocławiu stwierdzono u mnie neuralgie nerwu i jak już nie widzę to nie będę widział a tak naprawdę to oni się zajmują tylko rogówką i inne schorzenia ich nie interesują. Badanie topografi rogówki wyznaczono mi na 15.kwietnia chociaż mam z 16.11.2009 to samo badanie wykonane w klinice w bydgoszczy.
I tutaj mam kilka pytań:
1 Którego lekarza polecacie aby jednoznacznie stwierdził czy rzeczywiście mam ten stożek?
2 Jak się czyta te kolorowe kuła z topografii rogówki?
3 I jakie są objawy namacalne w/w schorzenia? Ja na prawe oko widzę obraz bardzo mocno rozmazany ale nie mam zaczerwienionego oka, nie pocieram go często jedynie co zauważałem to to oko męczy mi się przy jeździe autem i zaczyna lekko szczypać i łzawić. Gdy patrzę normalnie nie widzę tego, że oko prawe mam słabsze.
Bardzo proszę o odpowiedź i ewentualną rade.
pozdrawiam
Piotr
 
 
leon 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 170
Skąd: Toruń/Gdańsk
Wysłany: Pią Lis 20, 2009 1:46 pm   

adresy lekarzy zajmujących się stożkiem rogówki znajdziesz na stronie, której częścią jest to forum. dla ułatwienia podaje link:

http://keratoconus.pl/index.php/gabinety-lekarskie

topografię czyta się tak jak mapę geograficzną: zielone - niziny, zółte - wyżyny, czerwone - góry itd. topografia prawidłowego oka powinna być cała zielona. jeśli masz żółte, czerwone, a może nawet fioletowe obszary, to znaczy, że Twoaja rogówka posiada jakieś wypukłości, co z dużym prawdopodobieństwem jest stożkiem rogówki.

jeśli chodzi o inne objawy, to przede wszystkim widzenie wielokrotne (tzw. cienie) jednym okiem. tutaj masz przykłady

http://drspinello.com/kcvision/album/index.html
 
 
piciu666 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 13
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią Lis 20, 2009 5:55 pm   

leon, dzięki serdeczne za odpowiedź która dużo mi wyjaśniła. Oglądając moją topografie rogówki to na przedstawianym kole jest plama koloru ciemno fioletowego o powierzchni ok 35% całego koła wykresu. Jeżeli natomiast chodzi o przykładowe obrazy to mniej więcej mam tak samo patrząc tylko prawym okiem - największa cyfra na tablicy optycznej jest strasznie rozmazana z takimi właśnie cieniami.
Natomiast jeżeli chodzi o lekarzy to przed napisaniem mojego wątku przejrzałem wszystkie tematy, niestety chyba nie wyłaniają one faworyta jeżeli chodzi o fachowości w dziedzinie sr. Myślę jednak, że dużo pozytywnych opinii jest o Gdańsku czy Katowicach. Podsumowując to muszę sie otrząsnąć z kiepskiego podejścia Wa-wie i działać dalej.
Jeżeli chodzi o soczewki to jaki jest ich orientacyjny koszt?
serdecznie pozdrawiam zarowno tych przeglądających temat jak i leona który pomógł zrozumieć kilka zagadnień
 
 
leon 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 170
Skąd: Toruń/Gdańsk
Wysłany: Pią Lis 20, 2009 6:31 pm   

nie wiam jak w Katowicach, ale w Gdańsku to chyba tylko dr Zachariasz, bo dr Pankowskiej nie polecam, choć niektórym pomogła. zależy od przypadku. sam mieszkam od kilku lat w Gdańsku (studia) i obecnie leczę się u dr Szymanka w stolicy. koszt soczewek może się dość znacznie wahać, ale powinien mieścić się w 1-2 tyś. nie zrażaj się tak od razu, szczególnie, że miałeś do czynienia z publiczną służbą zdrowia, która wiadomo u nas kuleje (a Ciebie potraktowali już jak ślepego). dzięki Bogu stać mnie jeszcze na prywatne leczenie, bo inaczej to bym już chyba nic nie widział :)
 
 
bazooka 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 155
Skąd: Rumia / Gdynia
Wysłany: Pią Lis 20, 2009 7:40 pm   

piciu666, a ja polecam dr Pankowską choć nie wiem czy bliżej Ci do Gdańska z Inowrocławia niż do stolicy. Jak piszesz to możesz mieć całkiem podobny stożek jak ja, też mam na jednym mniejszy na drugim większy. U Pankowskiej w 1,5 tys za dwie się zmieścisz - chyba że przez ostatnie pół roku soczewki mocno podrożały :)
pozdro
_________________
...noszę soczewki twarde:
OL - stożek stadium III - widzenie bez soczewek: 20%, w soczewkach: 95%
OP - stożek stadium II - widzenie bez soczewek: 40%, w soczewkach: 95% [9.09.14 => poprawa o 0,5 dioptrii - można wymienić soczewkę na słabszą!]
 
 
piciu666 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 13
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią Lis 20, 2009 9:18 pm   

Ja po braku diagnozy w szpitalu inowrocławskim udałem się do prof. Kałużnego w Bydgoszczy i to on zdiagnozował u mnie sr lecz jak sam stwierdził jego klinika tym się nie zajmuje. Podał namiary na stolice twierdząc, że tam zostanę dobrze obsłużony pomimo, że to państwowa placówka - rzeczywistość była jednak okrutna.
Co do tego gdzie jest mi bliżej Gdańsk czy Wawa w sumie jest mi to zupełnie obojętne czy tu czy tu ok 250km, Gdańsk sentyment - studia ;) - najważniejsze aby lekarz znał się na tym co robi i pomógł mi.
pozdrawiam wszystkich
 
 
bazooka 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 155
Skąd: Rumia / Gdynia
Wysłany: Pią Lis 20, 2009 10:56 pm   

piciu666, sorry za prywatny wywód, ale mam nadzieje, że studia nie zaoczne tylko dzienne w sensie darmowe a nie odpłatne, bo jeśli odpłatne to na Twoim miejscu bardziej władował bym kasę na poprawę widzenia niż ta to, co i tak dobrze płatnej pracy Ci nie zagwarantuje...
Gdybym wcześniej wiedział o swoim schorzeniu kasy na głupie studia bym nie wydawał :(
_________________
...noszę soczewki twarde:
OL - stożek stadium III - widzenie bez soczewek: 20%, w soczewkach: 95%
OP - stożek stadium II - widzenie bez soczewek: 40%, w soczewkach: 95% [9.09.14 => poprawa o 0,5 dioptrii - można wymienić soczewkę na słabszą!]
 
 
piciu666 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 13
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 7:15 pm   

bazooka o studiach a przede wszystkim o życiu studenckim już dawno zapomniałem ;) i jakoś tak wyszło, że udało mi się otrzymać dobrze płatna pracę z której jestem zadowolony i która daje mi sporo satysfakcji ;) pozdrawiam
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Pon Lis 23, 2009 8:12 am   

piciu666 napisał/a:
że może i mam się przygotować na pobyt kilkudniowy.


ktoś Ci głupot telefonicznie naopowiadał,
ja też tam byłam i podczas rozmowy nikt mi się nie kazał na kilkudniowy pobyt szykować gdyż jest spora kolejka do przeszczepów a tylko i wyłącznie tym się tam zajmują, inaczej w sprawie SR Ci nie pomogą gdyż nie dobierają soczewek nie robią xlinking itd....

piciu666 napisał/a:
Przyjęła mnie Pani doktor która po bardzo ogólnym badaniu stwierdziła, że owszem mam stożek ale początkujący w lewym oku !!!NA KTÓRE WIDZĘ POWIEDZMY BEZ WIĘKSZYCH ZARZUTÓW!!!


no właśnie a początkującym się nie przejmują bo dla zaawansowanych rogówek brak!
_________________
 
 
piciu666 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 13
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pon Lis 23, 2009 11:07 am   

ania_kielce, głupot naopowiadała mi osoba która oddzwoniła do mnie z Sierakowskiego - no z całym szacunkiem kto jak nie ona powinna udzielić mi wyczerpujących informacji?

piciu666 napisał/a:
Przyjęła mnie Pani doktor która po bardzo ogólnym badaniu stwierdziła, że owszem mam stożek ale początkujący w lewym oku !!!NA KTÓRE WIDZĘ POWIEDZMY BEZ WIĘKSZYCH ZARZUTÓW!!!


no właśnie a początkującym się nie przejmują bo dla zaawansowanych rogówek brak!


Troszeczkę źle to odebrałaś - ja bardzo kiepsko widzę na prawe oko na lewe nigdy się nie skarżyłem a tam w 2 minuty dowiedziałem się, że to właśnie z lewym mam coś nie tak po moim sprostowaniu nastąpiło wielkie oburzenie, że jak to pacjent (zło konieczne) zabiera czas Pani doktor i w ogóle śmie się jeszcze odzywać. Należy pokornie wszystkiego wysłuchać a potem kopa w d... i do domu. Ogólnie jestem całkowicie zdegustowany państwową służbą zdrowia a to co zafundowano mi na Sierakowskiego ( szkoda, że na mój koszt - dzień urlopu, koszty dojazdu) przebiło dno...
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 23, 2009 11:29 am   

O to to to.. też bylem i dalej jestem zdegustowany jakością tego co się wyczynia na Sierakowskiego...

Teraz głupio zapytam- jest w Wawie jakiś alternatywny lekarz który nie ma stosunku olewczego ?
 
 
piciu666 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 13
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pon Lis 23, 2009 11:48 am   

glub, widzę, że nie tylko mnie tam olano - niestety w Polsce jak chce się chorować trzeba być zdrowym ;)
Jeżeli chodzi o lekarza alternatywnego jak piszesz to sam szukam i szczerze powiedziawszy odległość od mojego miasta nie gra roli byle by pomógł.
_________________
UP THE IRONS...
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 23, 2009 6:44 pm   

niestety to przykre...


wkurzało mnie i dziwiło podejście:

po zdjęciu soczewek kazali czytać tablicę... kurcze blade a który stożkowiec [powstań] bez soczewek czyta tablicę? a zwłaszcza taki który czeka na przeszczep?

dwa:

orbscan- pan se zdejmie soczewki na tydzien bo robimy badanie- nie stać mnie na to by przez tydzień być ślepym- w pracy nikogo to nie obchodzi- ja musze widzieć a w soczewkach widze dość dobrze...
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 7:39 am   

spoko ja wiem, że tam źle ludzi traktują ale skoro Pani stwierdziła początkową fazę stożka to ugryź się pan w dupę na zasadzie...
niestety publiczna służba zdrowia taka już jest :/
a co do warszawskich lekarzy olewaczy są i nie olewacze ale to prywatne gabinety :)
_________________
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 7:58 am   

Okie... prywatne.. ale który byś mogła polecić? nie bardzo chcę rydzykować.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: