KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
SR a poród
Autor Wiadomość
Gosia 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączyła: 29 Kwi 2008
Posty: 19
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 11:42 pm   SR a poród

Mam do Was drogie koleżanki pytanie: czy w Waszym przypadku rozwiązaniem ciąży było cięcie cesarskie czy może rodziłyście siłami natury? Jaki wpływ na SR miał poród naturalny? Bardzo zależy mi na Waszych odpowiedziach, bo mam niemały dylemat, jestem w ciąży i rozwiązanie już niedługo. A zdobyć zaświadczenie od okulisty ze wskazaniem do cesarki graniczy z cudem.
 
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 8:10 am   

no więc nie rodziłam ale się interesowałam na przyszłość i my z SR wyłącznie przez cesarkę możemy rodzić, powinnaś mieć zaświadczenie od okulisty, może spróbuj u tego który Cię leczy?
zresztą cesarką też rodzą kobiety z innymi wadami wzroku, generalnie większa wada wzroku wyklucza poród siłami natury
tyle wiem z teorii a jak jest w praktyce....... zobaczę pewnie niedługo :)
_________________
 
 
Gosia 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączyła: 29 Kwi 2008
Posty: 19
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 10:15 am   

W praktyce wygląda to tak że każdy okulista (nawet prof. Wylęgała )z którym rozmawiałam twierdzi że stożek nie jest wskazaniem do cc . Co najwyżej mogą w zaświadczeniu napisać propozycję skrócenia II fazy porodu, wiąże się to z użyciem kleszczy lub próżnociągu i oczywiście ryzykiem dla dziecka. Ja też myślałam że załatwienie cesarki gdzie podstawą jest wada wzroku nie będzie skomplikowane ale bardzo się myliłam :cry:
 
 
 
dewaluacja 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączyła: 05 Mar 2008
Posty: 350
Skąd: Chorzów
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 10:44 am   

zaskoczyłaś mnie tym że stożek nie jest wskazaniem do c.c. Może to dlatego, że masz początkową fazę stożka?
 
 
Gosia 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączyła: 29 Kwi 2008
Posty: 19
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 2:21 pm   

Otóż w jednym oku mam stożek na III etapie a w drugim między I a II., to chyba nie taki początek, dlatego mam o co walczyć. Okulistka stwierdziła, że nie byłoby problemu z zaświadczeniem, gdybym miała np -20 dioptrii. Aż mi się słabo zrobiło:(
 
 
 
Maria70 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 41
Skąd: OPOLE
Wysłany: Wto Gru 01, 2009 10:27 pm   

ja rodziłam normalnie ale bardzo mi sie wzrok pogorszył i dopiero dowiedziałam sie ze powinnam miec cesarke ,a słyszałam ze wystarczy miec -4 ,a stozek to juz odrazu kwalifikuje sie do cc
 
 
Gosia 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączyła: 29 Kwi 2008
Posty: 19
Wysłany: Śro Gru 02, 2009 7:47 pm   

Dziękuję Wam za podzielenie się ze mną swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami :) Po wielu zabiegach udało mi się załatwić cc, mam nadzieję, że wszystko dobrze się ułoży. :wink:
 
 
 
anex1974 

Rok wykrycia SR: 1992
Dołączyła: 26 Sty 2010
Posty: 1
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 7:46 pm   

WITAM JA ROWNIEZ DWA RAZY RODZILAM SILAMI NATURY I NIESTETY WZROK SIE POGORSZYL. RADZE DOBRZE SIE DOWIEDZIEC CZY WARTO RYZYKOWAC BO NIESTETY JEST DUZO DO STRACENIA. MAM STOZEK NA OBU OCZACH NIC NE MOGE ZROBIC. NOSZE OKULARY ALE CHCE SIE WYBRAC DO KLINIKI LEXUM W CZECHACH NA KONSULTACJE. STOZEK WYKRYTO U MNIE W 1992 R
_________________
anex1974
 
 
bazooka 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 155
Skąd: Rumia / Gdynia
Wysłany: Śro Lut 03, 2010 6:41 am   

anex1974, noisz okulary :?: Cóż masz za stadium stożka, że okulary Ci pomagają i to 18 lat :?: :shock: ...może opisz to w innym, stosownym do tego temacie :)
_________________
...noszę soczewki twarde:
OL - stożek stadium III - widzenie bez soczewek: 20%, w soczewkach: 95%
OP - stożek stadium II - widzenie bez soczewek: 40%, w soczewkach: 95% [9.09.14 => poprawa o 0,5 dioptrii - można wymienić soczewkę na słabszą!]
 
 
Ewa Michalska 

Rok wykrycia SR: 1985
Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 25
Skąd: Końskie
Wysłany: Pią Lut 12, 2010 10:15 pm   

Ja mam stozek juz 25 lat ,jestem w 3 fazie stozka na 4 istniejace fazy stozka Mam naprawde zaawansowany,nosze soczewki kontaktowe twarde i dodatkowo okulary od niedawna dla wyostrzenia widzenia,ale juz przechodze do rzeczy ABSOLUTNIE NIE WOLNO RODZIC SILAMI NATURY TYLKO PRZEZ CESARSKIE CIECIE.
_________________
Ewa Michalska-Końskie
"Człowiek jest Wielki nie przez to ,co posiada, lecz przez to ,kim jest;
nie przez to , co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi"
 
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 5:35 pm   

Odnośnie samej ciąży: Czy ów dziewięciomiesięczny stan, który nie jest naturalny dla kobiety nie stanwi zagrożenia dla rogówek?? I vzy jest tu jakas Kobieta, która ma partnera również ze stozkiem?
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
dewaluacja 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączyła: 05 Mar 2008
Posty: 350
Skąd: Chorzów
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 5:51 pm   

ciąża to stan jak najbardziej naturalny, aczkolwiek może okazać się trudny dla funkcjonowania kobiety
 
 
katey 

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączyła: 27 Kwi 2009
Posty: 3
Skąd: Warszawa/Poznań
Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 8:20 pm   

Witajcie, czytam Wasze posty i mam niezły metlik. Za 3 miesiące rodzę i po konsultacji u lekarza prowadzacego moj stozek dowiedzialam sie ze stozek nie jest wskazaniem do cc. Ponoć mają tam wiele przypadków kobiet które rodziły siłami natury i ponoć po porodzie nic się nie zmienilo. Ale czytajac Wasze posty zaczynam miec watpliwosci. Chce rodzic naturalnie, ale z 2 strony jesli moje dziecko ma miec slepa mame to wole jednak cc..
 
 
Gosia 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączyła: 29 Kwi 2008
Posty: 19
Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 9:21 pm   

Wybór pomiędzy porodem naturalnym a cc jest poważnym dylematem. Z perspektywy czasu wiem że cesarka nie jest takim super rozwiązaniem sprawy, ale dla własnej pewności i widzenia na podobnym poziomie jak do czasu rozwiązania warto się pomęczyć. Mogę tylko powiedzieć tyle że mimo cc ostrość widzenia troszkę się pogorszyła, a to jest wynikiem ciąży i taką opinie usłyszałam od kilku lekarzy nie tylko okulistów ale i od ginekologa. Ostateczną decyzję i tak podejmuje ginekolog i na pewno powie jaką treść powinno zawierać zaświadczenie od okulisty, żeby było podstawą do cc. Życzę powodzenia i dużo wytrwałości:)
 
 
 
Gatta 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączyła: 02 Mar 2012
Posty: 2
Skąd: Wlochy
Wysłany: Pon Mar 12, 2012 4:42 pm   

Witajcie, moja lekarz okulistka (Wloszka) bardzo sie zdziwila, kiedy zapytalam ja o cc u pacjentek z SR. Powiedziala mi,ze w/po ciazy wzrok moze sie pogorszyc z powodow hormonalnych (zmiana poziomu hormonow podczas ciazy), a nie przez porod. Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: