KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
SR a poród
Autor Wiadomość
Niebieska 


Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 26
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Mar 13, 2012 10:02 pm   

Byłam w ubiegłym miesiącu na konsultacji u dr Oxany Borissovej i ona sama powiedziała, że jeśli będę w ciąży, to poród tylko przez cc. Warto pójść do specjalisty od SR, bo "rejonowi okuliści" mają nikłą wiedzę na temat SR wydaje im się, że to nic takiego. A przecież przy SR nie jest wskazany żaden nadmierny, utrzymujący się wysiłek, dźwiganie, trzymanie w górze ciężkich rzeczy itp. A poród to merga wysiłek dla organizmu. Ale można za to jeździć na rowerze, biegać i pływać - oczywiście nie szarżując.
GATTA, ja na twoim miejscu walczyłabym o zaświadczenie kwalifikujące do SR i zmieniła okulistę, skoro ona uważa, że poród nie jest zagrożeniem dla stożkowa...
Pozdrawiam.
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Wto Cze 04, 2013 11:22 am   

Specjaliści do SR powiedzieli mi, że stożek rogówki nie jest wskazaniem do cesarki!

na szczęście maluch zrobił mi prezent i nie obrócił się co jest wskazaniem do cc :) )))

Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego
Wskazania okulistyczne
- Wskazania do operacji cięcia cesarskiego w przypadku niektórych schorzeń mających wpływ na stan narządu wzroku obejmują obecnie wyłącznie zaawansowane retinopatie i odwarstwienie siatkówki.
- Decyzję o konieczności wykonania cięcia cesarskiego podejmuje specjalista położnik po uwzględnieniu pisemnej opinii okulisty.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: