KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Stożek rogówki a ćwiczenia siłowe
Autor Wiadomość
Ponczowski 


Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 17
  Wysłany: Sob Lut 27, 2010 12:53 pm   Stożek rogówki a ćwiczenia siłowe

Witam Wszystkich! Chciałem zapytać czy mając stożek rogówki można ćwiczyć na siłowni i podnosić ciężary? i czy można w twardych soczewkach ćwiczyć na siłowni? Pozdrawiam!
 
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Pon Mar 22, 2010 8:41 pm   

ćwiczyć w soczewkach można ale czy dźwigać?
nie zalecane ale skonsultuj się z lekarzem swoim
_________________
 
 
Ponczowski 


Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 17
Wysłany: Wto Mar 23, 2010 7:11 pm   

W końcu ktoś mi odpisał :) staram się nie ćwiczyć w soczewkach bo jakimś cudem mi parują :) ale właśnie dalej nie wiem czy można dźwigać ciężary... Pozdrawiam
 
 
 
laki 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 24
Skąd: GLIWICE
Wysłany: Wto Mar 23, 2010 11:20 pm   

zapomnij o siłowni.przeżuć się na bieganie.ja tak zrobiłem
 
 
endriu 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 59
Wysłany: Śro Mar 24, 2010 3:20 pm   

ja od silki mialem skok stozka wiec zapomnij o cwiczeniach silowych
 
 
szefo1987 
Tomekk


Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 60
Skąd: Ostrow Wielkopolski
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 8:52 pm   

ja cwicze podnosze i nic sie nie dzieje soczewki mi jakos nie przeszkadzaja.........
ale specjalista nie jestem i nie wiem czy to ma zwiazek jakis ??!! trzeba by sie skontaktowac z lekarzem sam bede musial to zrobic bo nigdy nie myslalem ze to ma jakies powiazanie ?!
_________________
(-ToMeK-)
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 2:02 pm   

Ja podnosze moją siostre 25 kg i jescze mi nie popękały :P
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
martusia919 

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączyła: 29 Paź 2009
Posty: 23
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 2:07 pm   

Nadmierny wysiłek fizyczny przy stozku nie jest swkazany, wiec dla zdrowia lepiej sobie odpuścić. :)
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 2:10 pm   

No ale jak? Sisostry nie wezme na ręce i nie przytulę? Przeciez to takie malutkie i słodkie :grin:
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 05, 2010 10:48 am   

no to widze że mam problem...

mam pracę siedzącą i więc brak ruchu i przez to 10 kilo nadwagi.

to skoro nie siłka to może jakieś fittnessy? Jakich ćwiczeń na stożek nie wolno wykonywać? Słyszałem że pompek nie wolno.

Wiadomo że pływanie jest najlepsze ale codziennie to się nie da.
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Wto Lip 06, 2010 7:02 am   

ja tam chodzę na siłownię i wcale dźwigać nie muszę, jest bieżnia, orbitek, rowerek, wiosła...
_________________
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 06, 2010 11:32 am   

czyli fitnessowo...
 
 
all3n89 


Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 16 Lis 2011
Posty: 19
Wysłany: Czw Lis 17, 2011 8:01 pm   

oO fajnie że ktoś założył taki temat :) otóż ja planowałem właśnie od nowego roku wybrać się na siłownie ponieważ jestem strasznie chudym człowiekiem (ektomorfikiem z tego co wiem).Niestety może to głupie ale bardzo mi to przeszkadza a raczej wkurza!Mam ponad 20lat a wyglądam nie przesadzając gdzieś na 14...?to jest porażka!:( dlatego też pytanie czy jest opcja po przeszczepie(nie mówię że szybko ale czy ogólnie) mogę wybrać się na siłownie?oczywiście nie mam zamiaru od razu skakać na głęboką wodę ponieważ i tak nie w tym rzecz :)
 
 
KatarzynaK

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 28 Lis 2011
Posty: 1
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 11:24 am   

Sama mam z tym problem :)
Ja pytałam mojego lekarza - mój lekarz powiedział, że wszystko wolno, byle delikatnie i bez forsowania (pytałam konkretnie o wspinaczkę skałkową :) ), ale że problem i to, co może zaszkodzić to ciśnienie gdzieś w jakiejś części brzucha - właśnie to, które wytwarza się podczas pompek, podnoszenia ciężarów itp.

Zapytałam też trenera na siłowni i on wyjaśnił mi, że to właśnie to ciśnienie odpowiada za progres w sile i że bez tego właśnie wiele nie osiągnę. Chyba, że ktoś kto się zna stałby ciągle nade mną i pilnował, jak ciężary dobieram. Machnęłam ręką na siłownię, chodzę na spinning i takie zabawy z ciężarkami 1,5kg dla kobietek - mniejsze efekty estetyczne, ale wzrok jest mi jednak potrzebny żeby się ze swojej sylwetki cieszyć :)

Wprawdzie dopóki nie wiedziałam o tym, że siłownia szkodzi chodziłam, ale bez forsowania się - jakieśtam progresy były a wzrok - nawet się poprawiał, ale nie chciałabym za kilkanaście lat przypłacić tego słono ;/
 
 
Margo 


Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 60
Wysłany: Wto Lis 29, 2011 10:42 pm   

Osobiście mi stożek masakryczne się "pogorszył" po porodzie a w zasadzie dwóch w bardzo krótkim czasie-przecież to ogromny wysiłek fizyczny. Swoje wiem, że mocny wysiłek wskazany przy SR nie jest absolutnie, choć mój lekarz mówi, że związku pomiędzy jednym a drugim nie ma. Ja swoje ciało znam, widziałam co było przed i po w krótkim czasie od porodu. Wiem, że to przesądziło o szybkim postępie...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: