KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Stożek rogówki a ćwiczenia siłowe
Autor Wiadomość
michall 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 12:47 pm   

ja po wysilku widze gorzej 1-2 dni, mam tak odkad zrobilem crossa...
_________________
cross linking pod koniec 2011.
 
 
piotrekO 

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 29 Kwi 2013
Posty: 5
Skąd: Łuków
Wysłany: Śro Lip 10, 2013 11:55 am   

Witam ,, a gra w tenisa ziemnego rekreacyjnie?:)
dzieki i pzdr
 
 
 
vince 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 26
Skąd: Toruń
Wysłany: Śro Lip 10, 2013 11:22 pm   

raczej zaszkodzić specjalnie nie powinna... ja uprawiam koszykówkę i jakoś daję radę. Uważać tylko trzeba żeby przy jakimś kontakcie soczewka nie wypadła... i w moim przypadku na pot - jak spłynie do oka to szczypie jak... bardzo bardzo :D
 
 
 
piotrekO 

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 29 Kwi 2013
Posty: 5
Skąd: Łuków
Wysłany: Czw Lip 11, 2013 8:24 am   

no wlasnie w kosza to ktos tam delikatnie z bara moze wiadomo a w tenisie to inaczej troche , niby tu wysilek i tu wysilek ale cos trzeba robic:)
 
 
 
argun 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 113
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Lip 12, 2013 9:43 am   

Ja gram od lat i zadnych w zwiazku z tym problemow nie mam.Omijam sporty druzynowe szerokim lukiem...W tenisie ziemnym najwiekszy problem to maczka musisz dbac aby nawierzchnia nie byla zbut sucha i nic pod twardziela nie wpadlo :) , chyba ,ze grasz na innej nawierzchni.
_________________
admin :P
 
 
piotrekO 

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 29 Kwi 2013
Posty: 5
Skąd: Łuków
Wysłany: Sob Lip 13, 2013 6:38 pm   

no ja dopiero zaczynam narazie biegm jak kaleka :D ale troche pogram i bede latal:D,,, gralem na maczce i gumowym,, ale teraz raczej na maczce bede gral bo jest blizej i darmowy:), narazie nic pod twardziele nie wpadlo ,,tzn ja od miesiaca zakladam pod twardziele miekka soczewke bo wczesniej sie troche meczylem a dopiero sie o tym dowiedzialem:)
 
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Nie Wrz 08, 2013 11:26 pm   

Gdyby nagly wzrost cisnienia w oku powodowal stozek to bylaby istotna statystyczna zaleznosc dla na przyklad ciezarowcow lub ludzi pracujacych na budowie. Podobnie dlugotrwale podniesione cisnienie srodgalkowe powoduje jaskre a nie stozek (z tego co wiem to robiono roznego rodzaju statystyczne badania dla stozkowcow i procz zaleznosci dziedzicznej oraz kwestii pocierania oczu nei znaleziono zbyt wielu wzrocow).

Poza tym nie oszukujmy sie wiekszosc ludzi uprawia za malo sportu a nie za duzo, wiec mozna bezpiecznie zalozyc ze NIE UPRAWIANIE sportu nie chroni przed rozwojem stozka.

Utrata elastycznosci rogowki ma charakter trwaly ale nadal jest ona elastyczna, pewnie dzwiganie staje sie ryzykowne przy megacienkiej rogowce ale wtedy to i tak juz stan przedprzeszczepowy i uprawainie sportu odpada
 
 
MarcinT 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 21
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 2:20 pm   

Odswieze troche ten temat bo moze ktos cos nowego napisze na temat wysilku i wzrostu stozka.
Nawiasem mowiac ostatnio to zaczalem sie zastanawiac jak to jest z Muranka, ktory zawodowo uprawia sport majac stozek. W sporcie zawodowym na pewno jest spory wysilek fizyczny.
Sam cwicze troche rekreacyjnie ciezarami ale boje sie brac za duze aby mi sie wzrok nie pogorszyl.
Przypadek Muranki mnie bardzo zainteresowal.
 
 
lukaszf 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 6
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 4:56 pm   

Też miałem takie wątpliwości po przeczytaniu kilku postów na tym forum. Tutaj większość radzi unikać wszelkiej aktywności i jeszcze jak sobie załatwić rentę. Na szczęście po przeanalizowaniu wszystkich faktów wróciłem do pełnej aktywności fizycznej. Bo wolę żyć, a nie przemijać...
 
 
AdiK 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 18 Kwi 2014
Posty: 39
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Sty 19, 2016 5:43 pm   

Pytałem 2 lekarzy...

Oboje powiedzieli ,że wzrost ogólnego ciśnienia przy ćwiczeniach (założyliśmy ,że nie ćwiczymy jak Pudzian) nie wpływa znacząco na wzrost ciśnienia w gałce ocznej.

Moi lekarze nie widzą przeciwwskazań....o ile nie dźwigasz hardkorowo ...

A osobiście po treningu widzę kilka h gorzej ...mam wrażenia ,że przez klimę i lampy ,które dają obleśnie białe szpitalne światło...
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Śro Sty 20, 2016 12:48 am   

po dwoch przeszczepach jestem i kazdy znaczacy wisilek fizyczny np.. krotkotrwaly ale duzy, badz dlugotrwaly lzzejszy wplywa na widzenie u mnie az do czasu jak odpoczne..
jazda na rowerze jak najbardziej ale nie wyczynowa..

szczerze mopwiac to nie zwracam na to uwagi bo wiem ze potem przejdzie.
ale wiem ze powinienem uwazac bo w prawym ma szwy od 3 miesiecy..i jak sie zmecze to jedna czuje...jakbym cos mial w oku...
 
 
fijołek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 1
Wysłany: Pon Paź 10, 2016 11:09 am   

Wszyscy piszą i mówią że nie można, łącznie z moimi trzema lekarzami.. jestem po crossie na lewe oko. Na przekór wszystkiemu ćwiczyłem na siłowni - lepiej widzę po wysiłku. Ćwiczenia nie fitnessowe, tylko ostre robienie masy. Do tego częste granie w nogę. Bałem się podczas kontroli co wyjdzie i czy nie będę musiał przestać. Otóż okazało się, że stożek po crossie nadal stoi a wręcz minimalnie się cofnął!!! Nie wiem czy mój przypadek jest odosobniony, ale naprawdę mi to nie szkodzi. Ćwiczę na siłowni 4 razy w tygodniu (zdarzyło mi się i 6 wizyt) od 3 lat. Do tego dieta białkowa.
 
 
adam001 

Rok wykrycia SR: 1996
Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 71
Wysłany: Pon Paź 10, 2016 11:12 pm   

Zależy w jakim wieku jesteś, młodość żądzi się swoimi prawami i wiadomo trochę te kwestie ignoruje i każdy organizm przy stozku pewnie inaczej reaguje na wysiłek fizyczny, dużo się mówi że siłownia szkodzi, u mne przynajmniej tak było potwierdzam gorsze widzenie i myślę, że miało to zwiazek ze stożkiem mimo ze nie były to bardzo intensywne ćwiczenia, bieganie, basen koszykówka większych zmian nie zauważałem, jeśli nie były bardzo intensywne.
 
 
synthman80 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 85
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Wto Paź 18, 2016 5:20 pm   

w Lexum powiedziano mi że można normalnie chodzić na siłownię
 
 
Junior 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 31 Paź 2016
Posty: 1
Wysłany: Pon Paź 31, 2016 6:11 pm   

Mi lekarz powiedział że siłownia zabroniona i ogólnie nie dźwigać. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: