KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Czerwone oczy - jakie krople ??
Autor Wiadomość
szefo1987 
Tomekk


Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 60
Skąd: Ostrow Wielkopolski
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 9:37 pm   Czerwone oczy - jakie krople ??

Witam ja mam taki problem nosze od jakiegos czasu twarde soczewki i mam problem bo gdy juz mam na sobie te soczewki to strasznie mi sie oczy od strony nosa robia czerwone! I tu mam pytanie czy ktos ma podobny problem i jakich uzywa w takim razie kropli?!

lekarz powiedzial ze to normalne i wierze ale moze ktos ma doswiadczenie z takim czyms i zna lepsza metode niz zwykle nie przejmuj sie tym od pani doktor....

dzieki z gory
_________________
(-ToMeK-)
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 8:35 am   

Hyabak, Hylo-comod generalnie rzecz biorąc krople bez konserwantów nadają się do nawilżenia oczu, u mnie po zakropieniu czerwień znika.... no chyba, że bardzo zmęczona jestem od kompa bądź po wysiłki fizycznym wtedy nawet krople nie pomagają
tak ja mam a jak inni?
_________________
 
 
bazooka 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 155
Skąd: Rumia / Gdynia
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 9:05 am   

Szybkie zaczerwienienie oczu przy noszeniu soczewek może również oznaczać dwie sprawy:
1. źle dobrane soczewki
2. nietolerancja rogówki (oczu) na twarde soczewki
...i wcale nie straszę, piszę prawdę - jeśli jestem wyspany to oczy lekko czerwienieją najszybciej po 6h noszenia, a czasem po 12h wcale nie jest tak źle...
Komentarz mojego lekarza: moje oczy super znoszą soczewki twarde i tylko powinienem się cieszyć :)
Jeśli chodzi o krople - to na forum jest kilka tematów o tym - po co się powtarzać :?:
pozdro
_________________
...noszę soczewki twarde:
OL - stożek stadium III - widzenie bez soczewek: 20%, w soczewkach: 95%
OP - stożek stadium II - widzenie bez soczewek: 40%, w soczewkach: 95% [9.09.14 => poprawa o 0,5 dioptrii - można wymienić soczewkę na słabszą!]
 
 
michal 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 165
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 12:54 pm   

Jakiego typu nosisz soczewki?
Po jakim czasie od założenia pojawia się zaczerwienienie?
Czy odczuwasz inne dolegliwości podczas noszenia?
 
 
szefo1987 
Tomekk


Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 60
Skąd: Ostrow Wielkopolski
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 11:34 pm   

jakiego typu hmmm no soczewki twarde KAKC-N konkretnie czy cos takiego...
w jakim casie oczy mi czerwienieja hmmmm zalezy to z moich spostrzezen od tego czy jestem zmeczony czy tak jak wyzej napisal ktos czy pracowalem fizycznie itd ale ogolnie nie nosze ich codziennie przez 12 h bo np w pracy ich nie uzywam i raczej wieczorami i weekendy je nosze wiec moze poprostu oko mi sie nie moze przyzwyczaic ??
Bo jak nosze je powiedzmy 5-7 dni z rzedu po 8-10 godzin to tylko przez 1-2 dni mam problem jesli chodzi o zaczerwienienie a kolejne dni to juz naprawde z wieczora jak jestem zmeczony....
Lekarz powiedzial ze dobrze znosze soczewki i jest ok...

Aktualnie urzywam kropli Refresh ale nie sa one jakies specjalnie wyszukane wiec mysle ze w tym tkwi problem dlatego pytam...........

dzieki z gory za odpowiedz
_________________
(-ToMeK-)
 
 
leon 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 170
Skąd: Toruń/Gdańsk
Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 12:48 am   

spróbuj kropli opartych na hialuronianie sodu, właśnie takich jak hyabak, czy hylo-comod. możesz je używać nawet w dużych ilościach, bo nie zawierają konserwantów. jeśli to nie pomoże, to powinieneś skontakować się z okulistą.
 
 
bazooka 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 155
Skąd: Rumia / Gdynia
Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 8:39 am   

szefo1987, czyli dopiero za drugim postem raczyłeś wszystko konkretnie wytłumaczyć... ech :/
Napiszę Ci jeszcze tak: też nie nosiłem soczewek do pracy, a jak już nosiłem swego czasu tylko jedną, bo bałem się, że mogę zgubić, porysować - a widziałem dostatecznie dobrze... po roku szybko nastąpił progres oka prawego a i lewe się troszkę zmieniło - stąd musiałem zmienić obie soczewki, bo już się nie nadawały - zatem jeśli chcesz troszkę poużywać trochę obecnych soczewek i troszkę przyzwyczaić do nich oczy do zakładaj je częściej :)
...no i według opinii niektórych specjalistów soczewki wstrzymują progres stożka - u mnie to się sprawdza dlatego noszę każdego dnia (czasem może jakaś przerwa na jeden dzień gdy leniuchuje w domu) :)
Krople natomiast zakrapla się gdy czuje się dyskomfort w oku, poczucie ciała obcego, suchość oka a nie gdy się ma je zaczerwienione - co chwilę nie patrzę przecież w lustro.
Jeszcze nigdy nie zginęło mi zaczerwienienie dzięki kroplom (oczywiście bez konserwantów) - oczy przy noszeniu soczewek szybciej się męczą i potrzebują odpoczynku...
...z Twojego pierwszego postu wynikało, że masz je zaraz czerwone po założeniu stąd mój post wyżej.
_________________
...noszę soczewki twarde:
OL - stożek stadium III - widzenie bez soczewek: 20%, w soczewkach: 95%
OP - stożek stadium II - widzenie bez soczewek: 40%, w soczewkach: 95% [9.09.14 => poprawa o 0,5 dioptrii - można wymienić soczewkę na słabszą!]
 
 
szefo1987 
Tomekk


Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 60
Skąd: Ostrow Wielkopolski
Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 6:35 pm   

Ok dzieki za pomoc a jeszce mam jedno pytanie czy ktos mial doczynienia z wroclawskim eye laser cenbter ?
_________________
(-ToMeK-)
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 7:22 pm   

szefo1987 napisał/a:
Ok dzieki za pomoc a jeszce mam jedno pytanie czy ktos mial doczynienia z wroclawskim eye laser cenbter ?

Ja tam sie na poczatku leczylem, tutaj opisalem http://forum.keratoconus.pl/viewtopic.php?t=200
_________________
Istnieją trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, okropne kłamstwa, statystyki.

Benjamin Disraeli
 
 
leman22 


Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 25
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 7:26 pm   

Ja miałem :)
Jestem zadowolony z jakości usług :) choć póki co sprowadzało się to do tomografii rogówki i doboru okularów i ogólnych badań:)
Ale co na plus to to że jak mi się widzenie pogorszyło i postanowiłem pojechać na kontrole to nic nie zapłaciłem doktor stwierdziła że to w ramach kontroli było :) ( a wykonane standardowe badania pomiar ciśnienie, określenie wady przez komputer, sprawdzenie siatkówki i topografia rogówki )


Polecam dr Borissową :)
_________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.......
 
 
 
michal 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 165
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią Kwi 02, 2010 1:59 pm   

Ja poleca we Wrocławiu dr n. med. Małgorzata Jarzębińska-Večeřova, Wrocław ul. Stawowa
Jeżeli nie nosisz stale soczewek to zaczerwienienie zaraz po założeniu raczej jest normalne
 
 
szefo1987 
Tomekk


Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 60
Skąd: Ostrow Wielkopolski
Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 9:40 pm   

ok ok dzieki wielkie za pomoc
wlasnie to samo zauwazylem co napisales powyzej ze jesli sie stale nie nosi to tak sie zdaza !!
_________________
(-ToMeK-)
 
 
laki 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 24
Skąd: GLIWICE
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 9:13 pm   

mam do szefa pytanko.jaką masz grubą rogówke przy twojej wadzie.pozd
 
 
szefo1987 
Tomekk


Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 60
Skąd: Ostrow Wielkopolski
Wysłany: Wto Maj 11, 2010 8:11 pm   

hmmm nie powiem ci bo nie wiem ale z tego co pamietam i fakt faktem bylo to dobry rok temu a nawet i dwa to miescilem sie w barierze w ktorej moge sie starac o laserowa korekcje wzroku...... soczewki caly czas nosze te same wiec mam nadzieje ze nic sie nie zmienia chociaz nie wiem........ za wa miesiace bede na kontroli to ci dam znac.....


MYSLAL KTOS O LASEK + CROSS ??
_________________
(-ToMeK-)
 
 
majkiel 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 1
Wysłany: Wto Mar 29, 2011 5:28 pm   

Nie wiem, czy akurat to są najlepsze krople dla soczewkowców, ale mi najbardziej odpowiadają krople visine ( nie noszę soczewek kontaktowych ). Stosuję, ponieważ dużo siedzę przed monitorem i po kilku godzinach bolą mnie oczy. Visine fajnie nawilżają, wygodnie się aplikują i przy tym nie są drogie. Jakby ktoś w łodzi chciał je sobie zakupić to polecam wpaść do apteki za grosze w manufakturze łódzkiej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: