KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Czerwone oczy - jakie krople ??
Autor Wiadomość
andromeda91

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 13 Gru 2013
Posty: 4
Wysłany: Pią Gru 13, 2013 6:20 pm   

Ja przede wszystkim staram się unikać sytuacji powodujących zaczerwienienie - ograniczam siedzenie przed komputerem, robię sobie przerwy, ale kiedy jednak nie mogę wyeliminować czynników, korzystam ze starazolinu, bo takie mi szczesliwie polecono Wiele osób mówi, że oczy szczypią po nich, ale ja na szczescie nie mialam takiego problemu :)
 
 
Gienka 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączyła: 11 Lut 2019
Posty: 1
Wysłany: Pon Lut 11, 2019 12:58 pm   

Mi na czerwone oczy najbardziej pomagają krople na alergie. Ostatnio kupiłam naprawdę fajne krople na https://drmax.pl/alergia/do-oczu , świetnie pomagają na czerwone i szczypiące oczy. Dzięki nim wreszcie poczułam ulgę, bo wcześniej praktycznie cały czas miałam zamknięte oczy, tak mnie szczypały...
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Lut 11, 2019 9:16 pm   

Życzę powodzenia, wszystkie krople na tzw. alergie z konserwantami, czyli nienadające się dla stożkowców i uszkadzające soczewki. Czyżby nieudana reklama?
 
 
adam001 

Rok wykrycia SR: 1996
Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 71
Wysłany: Wto Lut 12, 2019 10:38 am   

Skad wiecie, ze krople z konserwantami uszkadzają soczewki, miękkie może tak, są delikatniejsze, np twarde czemu, może odkładają się te konserwanty na soczewkach, spotkał się ktoś z jakimiś badaniami, kiedyś pytałem okulistę to mówił, ze wszystkie mają konserwanty

[ Dodano: Wto Lut 12, 2019 10:41 am ]
po co ta reklama kropli,skoro te forum czego innego dotyczy
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Lut 12, 2019 11:47 am   

Lekarze i optometryści, z którymi rozmawiałam chcąc zmienić Hyal Drop na coś tańszego, mówili że tylko krople bez konserwantów przy soczewkach a przy stożku krople MUSZĄ mieć dodatkowo kwas hialuronowy. Może to tak jak z jedzeniem - lepsze, zdrowsze, ale i też niestety droższe jest to bez konserwantów. Na forum były osoby które używały kropli z konserwantami (np. Lacrimal) i strasznie syfiły im się soczewki oraz miały krótką żywotność. Moja soczewka hybrydowa ma już 3 lata bo używam kropli i płynu które zalecił optometrysta. Chciałabym zmienić na coś tańszego ale cóż... coś za coś. Nie kupowałabym żadnych kropli na alergie bez recepty, bez konsultacji ze specjalistą od soczewek. Soczewka to spory wydatek, rzędu 1tys zł, szkoda byłoby ją zepsuć kroplami za 10-20 zł. Druga sprawa że zbyt dużo leków można kupić bez recepty a reklamy w tv wmawiają ludziom nieistniejące choroby. Alergię należy potwierdzić testami, a nie na zasadzie: swędzą mnie oczy, mam na bank alergię.

P.S. Jeszcze jedna uwaga. Z kroplami bardzo ostrożnie. Potrafią bardzo uzależnić oko co jest bardzo niefajne, a odwyk jest masakryczny. Kroplę tylko rano i wieczorem i to 2-3 krople. Gdy byłam uzależniona 2 opakowania schodziły na tydzień a oko i tak wołało o więcej.
 
 
adam001 

Rok wykrycia SR: 1996
Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 71
Wysłany: Wto Lut 12, 2019 2:56 pm   

ja po 20 latach noszenia soczewek zauważam od jakiegoś czasu, ze przerózne krople mają wpływ na oko, pieczenie, nabłonek, na niektóre konserwanty oko je odrzuca i to też wiedziec trzeba konkretnie na które, zeby przy lekach szukać zamienników bo w aptece nikt tego nie powie, sprzedaje to co ma i jak się zakrapla latami to dobrze zwracać uwagę na konserwanty, oczywiście lepsze krople to czę sto większe koszta a przez lata się tego uzbiera, kiedyś przez jakiś czas brałem wspomniany lacrimal, nie polecam lepiej płukać oko samą solą fizjologiczną,
kwas hialuronowy tj piszesz podstawa
ostatnio dużo zakraplałem hyaldropem 0,4, z konserwantami,z soczewką różnic nie zauważałem ale jak jest na prawdę tego się nie wie
z przedłużonym noszeniem to często jest kwestia kasy i dla nas noszących i optometrystów, lekarzy
jest też tak, ze każdy organizm jest inny i u każdego soczewki inaczej będa się zasyfiać, jak chociażby rano się wstaje to tzw śpiochy wszelki syf, podczas noszenia soczewek ten syf odkłada się tez w soczewkach stąd też zmienia się po czasie ich przepustowość tlenu, stąd też hybrydy nie przypadkowo zalecają 0,5 rok nosić, choć to jest indywidualna sprawa często i nie da się wszystko na linijkę,
 
 
rmrowka 

Rok wykrycia SR: 1997
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 35
Wysłany: Pią Mar 22, 2019 6:30 pm   

Ja używam keratostill.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: