KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Pękła mi soczewka! Pomóżcie..
Autor Wiadomość
Dorotka 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączyła: 25 Lis 2009
Posty: 9
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 5:40 pm   Pękła mi soczewka! Pomóżcie..

Witam. Dziś jak nosiłam soczewke czułam na jednym oku dyskomfort, tak jakby coś dostało się pod soczewkę, gdy zdjęłam okazało się że jest pęknięta i nadal czuję dyskomfort. Nie mam pojęcia dlaczego. Czekam na odpowiedź...
 
 
nikolas2008 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 117
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 6:41 pm   

Witam,trudno powiedziec dlaczego pekla,przyczyn moze byc wiele,uszkodzenie mechaniczne np.za mocno w rekach trzymalas przy splukiwaniu,mogla byc zle wykonana ale mysle ze peknietej nie powinnas zakladac na oko,skonsultuj sie z lekarzem,obawiam sie ze tylko wymiana cie czeka,pozdrawiam
 
 
michal 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 165
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 11:59 am   

Zazwyczaj jest to wina naszych niezgrabnych łapek, wiem kilka tak załatwiłem :mrgreen:
Tak czy owak nie noś jej w żadnym wypadku
_________________
Moje wypowiedzi na forum są opisami własnych doświadczeń z SR.
Biorąc pod uwagę różnorodność rozwoju SR nie można ich bezpośrednio odnosić do siebie.
 
 
leon 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 170
Skąd: Toruń/Gdańsk
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 11:36 pm   

Dorotka napisał/a:
okazało się że jest pęknięta i nadal czuję dyskomfort.

jeśli tak, to radzę jak najprędzej udać się do okulisty, aby upewnić się, czy soczewka nie wyrządziała żadnej krzywdy.
 
 
vince 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 26
Skąd: Toruń
Wysłany: Śro Maj 29, 2013 1:06 pm   

Hej
Mi też się kiedyś zdarzyło, ze pękła soczewka i faktycznie jest wyczuwalna różnica podczas mycia jej no i oczywiście strraaaasssznie uwiera. Oczywiście nie można jej nosić tak też robiłem.

Natomiast mam do was pytanie ostatnio zdarzyło mi się, że soczewka zaczęła mnie bardziej uwierać niż zwykle i mając już doświadczenie z pękniętą soczewką pomyślałem że może znowu taki pech. Zacząłem ją oglądać i faktycznie znalazłem jakąś rysę/pęknięcie?? O tyle to dziwne, że ta rysa pęknięcie nie zaczyna się od brzegu soczewki tylko jakieś 2 lub 3 mm od jej krawędzi i jest dość nieregularnego kształtu (prawa soczewka). Ponadto zacząłem oglądać drugą (lewą soczewkę) i w podobnym miejscu znalazłem też taką rysę o kształcie litery L... jak później z powrotem oglądam prawą soczewkę to ta rysa przypomina trochę literę R.
Moje pytanie:
Czy to możliwe, że soczewki mają jakoś grawerowane tego typu symbole czy po prostu jest to rysa lub pęknięcie soczewki o akurat takim kształcie???
Miał ktoś może podobny przypadek? Może śmieszne pytanie jest ale dla mnie bardzo ważne. Dodam jeszcze tylko że mam "na stanie" kilka starych soczewek i oglądam je wzdłuż i wszerz i żadna nie ma podobnych "symboli" (a są od tego samego producenta)

Sorry, że się tak rozpisałem i gratuluje cierpliwości tym co doczytali do końca, ale naprawdę jest do dla mnie ważne!! Tym bardziej, że teraz nie noszę tej prawej soczewki żeby ewentualnie nie uszkodzić oka...a mam naprawdę sporą wadę;/

Proszę o pomoc i szybką odpowiedź.
 
 
 
62krzych 

Rok wykrycia SR: 1979
Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 15
Wysłany: Sob Cze 01, 2013 9:54 pm   

Cześć :???: Jestem Krzysiek. Ja noszę soczewki twarde od 1986r....następnie hybrydy...gdzieś od momentu gdy się dowiedziałem o ich istnieniu...lata 90 te...końcówka. Cały czas od P. Grabowskiego. Przyznam się że nie spotkałem się żeby były jakoś znaczone, myślę że bym zauważył. W Twoim przyp może to jakaś rysa lub niestety zaczynają pękać. Proponował bym tego nie bagatelizować. Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
 
 
robby37 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 42
Skąd: Turek/Wielkopolskie
Wysłany: Nie Cze 02, 2013 2:08 pm   

Niektóre soczewki sa znakowane. Mam twardą od Hechta. Zauważyłem to przy 16 krotnym powiększeniu. To symbol lierowo- cyfrowy. Byłem naprawde zaskoczony. Gołym okiem widać było jakies kropki i to zmobilizowało mnie po sięgnięcie takiej konkretnej lupy
 
 
vince 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 26
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie Cze 02, 2013 2:15 pm   

Dziś tzn 4.06. byłem na wizycie i po informacjach okazuje się że są jednak znakowane prawa R lewa L.
Co do znacznego dyskomfortu po badaniach okazało się że stożek po prostu dość znacznie postąpił :/

Także jak to mówią 2 wiadomości: dobra i zła.

W każdym bądź razie jakby ktoś kiedyś się zastanawiał to faktycznie niektóre soczewki są znakowane.
 
 
 
essita 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączyła: 21 Sty 2008
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Maj 05, 2014 8:51 am   

Witam,
mi dziś pękła soczewka, ale nie tyle, że widać rysę, co po prostu złamała się na 2 kawałki. Jestem trochę zawiedziona, bo mam ją rok i 3 miesiące, a poprzednia skończyła identyczne jednak po prawie 2 latach.
Trochę mnie to zastanawia, bo noszę twarde soczewki od 10 lat i nie zdarzało sie to wcześniej, nie zmieniłam przyzwyczajeń, ani sposobu pielęgnacji.
Czyżby za produkcję wzięli się Chińczycy?
Czy wiecie może, jaka jest gwarancja na soczewki??
_________________
Chodzenie po bagnach wciąga ;)
 
 
 
vince 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 26
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon Maj 05, 2014 10:39 pm   

Też noszę soczewki od kilku ładnych lat i mi np. tylko raz się zdarzyło, że pękła. Dlaczego? Tak jak Ty nie mam pojęcia. Robiłem wszystko jak wcześniej, ąż jednego dnia pyk i pękła. Zastanawiające!
natomiast co do gwarancji, to niestety nie pomogę. Na nowe informacje jestem otwarty;)

Essita, a jakiego producenta posiadasz soczewki>?
 
 
 
essita 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączyła: 21 Sty 2008
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Maj 07, 2014 1:44 pm   

Noszę soczewki Hecht, kupuję za pośrednictwem doktora Jaworskiego w Katowicach.
_________________
Chodzenie po bagnach wciąga ;)
 
 
 
joannakowalik11 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 47
Wysłany: Sob Sty 03, 2015 3:11 pm   

Hybrydowe niestety też są zawodne.Nawet pół roku nie wytrzymała.Odkleiła sie częściowo częsc twarda od miękkiej....i 1000( plus wizyta,dojazd )....do KOSZA ;-(((
MAM SZANSE NA REKLAMACJE?
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Kwi 05, 2016 9:31 am   Peknięta soczewka hybrydowa

Witam, jestem tutaj nowy a to mój pierwszy post :) Piszę do was, ponieważ od jakiegoś czasu zaczęła mnie uwierać nowa bo 3-miesięczna soczewka hybrydowa na lewym oku. Z dnia na dzień było coraz gorzej aż w końcu żona zauważyła na spoiwie twardej i miękkiej częsci takie odkształcenie/odbarwienie. Zakładam, że soczewka jest pęknieta i dlatego też czuje ten dyskomfort. Nie ukrywam, że jestem bardzo rozczarowany tym faktem, ponieważ dbałem o nie i nigdy nie zdarzyło mi się bym je jakoś upuścił czy wyginał podczas ściągania. Pewnie nie mam szans na reklamację wiec chciałbym was zapytać o jedną, dla mnie bardzo istoną sprawę. Mianowicie, by uniknąć powtarzającyh się pęknieć soczewek hybrydowych zastanawiam się nad soczewkami skleralnymi. Co sądzicie o tym, jaki jest komfort ich noszenia oraz jakość widzenia w stosunku do soczewek hybrydowych? Dodam, że mój stożek jest w III/II stadium.

Pozdrawiam serdecznie
Wojtek
 
 
adam001 

Rok wykrycia SR: 1996
Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 71
Wysłany: Wto Kwi 05, 2016 1:44 pm   

Jak pękła to pare stówek kasy poszło w błoto, proponuje zadzwoń do okulisty u którego dobierałeś i powiedz jaka sytuacja, jeśli pęknięta rzeczywiście to pewnie nie możesz nosić, , z wada fabryczną to od początku byś wyczuł że coś nie tak, zobacz ją przez szkło powiększające albo podejdź wcześniej do okulisty pierwszego kontaktu i zobacz, jeśli ją długo masz to pewnie reklamacja nie wchodzi już w grę.
Proponuje twarde do stożka, raczej takich problemów z delikatnością, uszkodzeniem nie ma, minus nie są zbyt komfortowe w noszeniu, a to zalezy jak na twoich oczkach byś je czuł, czy dużo gorzej czy hybrydy a tą hybrydę ewentualnie 1 szt możesz zamówić u tego samego specjalisty jeszcze raz, parametry są podane także wysyłka kasy i odbioru, te skleralne są duże to ja bym się zastanawiał nad nimi , jest to tylko moje zdanie prywatne, są duże obejmują całą rogówkę, pytanie też ile ta rogówka będzie miała tlenu, czy nie będą podrażniać spojówki, ja bym się w nie nie pchał ale możesz poczytać jakie inni mają zdanie, może inaczej uważają, pozdrawiam i dobrego widzenia i noszenia soczewek życzę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: