KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
NOWOŚĆ - X-linking + LASEK + TR - już po zabiegu
Autor Wiadomość
Lunka

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1
Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 10:24 am   NOWOŚĆ - X-linking + LASEK + TR - już po zabiegu

Witam wszystkich - tak jak ktoś tu napisał - po zabiegach większość ludzi przestaje pisać lub nie pisze o wynikach, dlatego chciałabym napisać pokrótce historię mojego męża.

SR lewego oka został u niego zdiagnozowany w lipcu 2009 - wzrok pogorszył mu się bardzo gwałtownie - od jesieni 2008r w ciągu kilku miesięcy, jak to mężczyzna zwlekał z wizyta u lekarza, zapisałam go wiec sama do okulisty, przypadkiem trafił na wizytę do prof. Szaflika który od razu zdiagnozował SR i skierował męża do swojej kliniki w Warszawie, mąż zapisał się od razu na kwalifikację do Xlinking do dr Izdebskiej w sierpniu, potem kontrolnie miał zrobić TP w grudniu. Zapisał się na kolejną wizytę pod koniec stycznia. Dr zaproponowała od razu nowy zabieg wykonywany przez OKOLASER - Zabieg operacyjny Cross-linking + LASEK +TR - cena zabiegu 4650 zł. Polega on na zeszlifowaniu stożka a potem zostaje przeprowadzony X-linking. Zgodziliśmy się.

Zabieg przeprowadzony był 3 miesiące temu, na ostatniej wizycie kontrolnej Pani Izdebska powiedziała, że nie ma stożka, jest tylko wada wzroku +3, mąż ma kupić sobie okulary +2 i zobaczyć jak będzie widział.

Zabieg 2 razy droższy ale wg lekarza są rezultaty - zamiast stożka tylko +3, mąż mówi, że widzi jakby za mgłą, czasami oko go boli gdzieś na górze(stosuje jeszcze od czasu do czasu Oculotec), okulary będzie dopiero zamawiał więc dopiero później będzie mógł coś więcej stwierdzić - postaram się Wam o tym napisać.

Zastanawia nas tylko to widzenie za mgłą, czy można coś z tym zrobić i czy ew. jest możliwy jeszcze jeden zabieg korygujący to +3.

pozdrawiam
 
 
michal 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 165
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 8:46 pm   

Witam
Super że piszesz i mam nadziej że od czasu do czasu wrzucisz coś na forum
Ja mam jeszcze pytanka
Jakie miał widzenie twój mąż bezpośrednio przed zabiegiem, które oko było robione jaki jest stan drugiego i ile ma lat
W tym ostatnim pytaniu proszę się nie doszukiwać żadnych podtekstów :mrgreen: wiek pozwala określić oczywiście teoretycznie w jakiej fazie rozwoju był stożek.
Ja jestem po przeszczepach a więc nie wiem czy objawy jakie opisujesz są normalne po tym zabiegu, wydaje mi się ze po prostu potrzeba więcej czasu.
_________________
Moje wypowiedzi na forum są opisami własnych doświadczeń z SR.
Biorąc pod uwagę różnorodność rozwoju SR nie można ich bezpośrednio odnosić do siebie.
 
 
cyryl 

Rok wykrycia SR: 1996
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 10:34 am   

Ja rowniez dziekuje za relacje. Mi zaproponowano podobny zestaw zabiegow ale na lepsze oko wiec zywie spore obawy. Bede niezmiernie wdzieczny za dalsza relacje. I takze slyszalem o mozliwosc zamglenia oraz, ze z czasem powinno ustapic.
 
 
szefo1987 
Tomekk


Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 60
Skąd: Ostrow Wielkopolski
Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 8:59 pm   

ja bym tez chcial wiedziec jaki byl wiek pacjenta ??
gdyz jak pisza rozwoj stozka najczesciej przypada miedzy 20 -30 rokiem zycia
ja mam 23 i mimo iz wzrok zaczal mi sie psuc od moze 16stego roku i tak moze od 2-4 lat nie zauwazylem wiekszej zmiany to nie wiem co robic.........
Nosze soczewki ale to jest tragedia: galy czerwone samopoczucie krotko mowiac zepsute uczucie jakby ci pisakarka po oczach jechali krotko mowiac tragedia......

moj stozek w obu oczach pomiedzy 1 / 2
wzrok w soczewkach 90 proc z tego co pamietam bez soczewek prawe z 50 czy 60 a lewe(gorsze) nie wiem ale mniej..........
_________________
(-ToMeK-)
 
 
Anna Laser 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączyła: 02 Maj 2010
Posty: 1
Wysłany: Nie Maj 02, 2010 12:34 pm   LASEK+TR+CROSS-linking

Witam, i przepraszam, że się ujawniam tak oficjalne. Zabieg ten jest nowością, również na świecie. Przeznaczony dla osób we wczesnym stadium rozwoju stożka rogówki, gdzie grubość rogówki jest na tyle "dobra" by można przeprowadzić korekcję i cross.

[ Dodano: Nie Maj 02, 2010 12:36 pm ]
Aha, cena zabiegu jest skalkulowana trochę nizej niż każdy zabieg wykonywany oddzielnie: LASEK+TR od 1 maja kosztuje 3200 a cross 2000. Gdyby zsumować- wychodzi 5200 a nie 4650:)
_________________
Dyrektor PR CMO LASER:)
 
 
szefo1987 
Tomekk


Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 60
Skąd: Ostrow Wielkopolski
Wysłany: Wto Maj 11, 2010 6:17 pm   

proszem pania tu nie chodzi o 500zl tylko o efekty !!!! !!!! !!!! zsrowie bezcenne !!! !!! !!!
ja bym prosil zeby nas pani informowala o efektach tej nowej metody a nie o kosztach nie dolujmy sie podwojnie...

pozdrawiam
ToMeK
_________________
(-ToMeK-)
 
 
hrabiap 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 27
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 6:08 pm   PO ZABIEGU!!! X linking + LASEK + TR

4 dni po zabiegu w CMO LASER! zrobila mi go Pani LIBEREK! (przesympatyczna) heh ))
obiecywała mi przynajmniej 3 dni bólów i męk ale nie było aż tak źle. Pierwszy i 3 dzien okropnie dokuczliwe i bardzo intensywne łzawienie z operowanego oka plus gigantyczny swiatlowstręt. Pomagały oczywiście okularki które dostalem w CMO po zabiegu i półmrok w domu, czyli wszystko jak w instrukcji. Dzisiaj czyli w 4 dniu po zabiegu patrze juz na swiat bez okularów tzn da sie patrzec i swiatlowstręt jest duzo mniejszy.
Widzenie póki co przez mgłę, na oku mam jeszcze zalozona soczewke - jutro jade na wizyte do Pani LIBEREK to mi moze ja sciagnie. Co zalej....? ZOBACZYMY! heh - ale to slowo ma dzisiaj dla mnie dosłowne znaczenie! :) )
W razie pytan prosze pisac. ostatnio czesto tu zagladam! chetnie odpowiem.

Osobiscie z dotychczasowych doswiadczen z CMO .... polecam to miejsce... Profesjonalne podejscie do pacjenta.... przede wszystkim jak do czlowieka! A Czy zabiegi przyniosly oczekiwany efekt... ZABACZYMY! hehe Mam nadzieje... POZDRAWIAM wszystkich z SR i CMO! O!
_________________
"NIE DYSKUTUJ Z GŁUPIM BO KTOŚ POSTRONNY MÓGŁBY NIE ZAUWAŻYĆ RÓŻNICY..."
 
 
szefo1987 
Tomekk


Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 60
Skąd: Ostrow Wielkopolski
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 8:28 pm   

no to stary powodzenia !!!
a ja mam pytanko do ciebie dotyczace ze tak powiem parametrow........
czyli jaka byla grubosc rogowki przed zabiegiem ??
no i jaka jakosc widzenia przed zabiegiem a jaka po ?
sam niedlugo jade w sprawie takiego zabiegu zobaczymy.....

pozdrawiam
_________________
(-ToMeK-)
 
 
hrabiap 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 27
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 9:22 am   Xlinking LASEK TR

witam!
hmm grubosc rogowki byla odpowiednia.... heh (no to nagadalem nie?) hehe
to znaczy nie mam przed soba wynikow i pewnie sie nie bardzo bym wyczytal co i do czego i z czym sie to je - ale postaram sie zrobic rozeznanie i podac o ile to mozliwe z liczbach.
O tym czy sie kwalifikujesz pani doktor powie ci przy pierwszej lub drugiej wizycie kwalifikacyjnej.
SPrawa jest zupelnie indywidualna dla kazdego ale mowi sie ze to raczej zabiegi dla osob we wczesnym stadium rozwoju stozka.
Co do widzenia....to nie mam poki co sie wypowiadac. za wczesnie niespelna 6 DNI po zabiegu i kilkanascie godzin po sciagnieciu tej soczewki zalozonej po zabiegu. Teraz mam na oku trzymac taki zwykly opatrunek przez dobe (zaklejone oko) podawac kropelki i corneregel przez tydzien. nastepna wizyta za 3 tyg, do tego czasu moze cos o widzeniu bede mogl wiecej powiedziec. Poki co stozek mam na jednym prawym oku wiec na codzien bylo ok. a prawym okiem podczas kontroli to o ile pamietam w procentach to widzialem 50 moze 60 % tak mi dr LIBEREK ocenila.
_________________
"NIE DYSKUTUJ Z GŁUPIM BO KTOŚ POSTRONNY MÓGŁBY NIE ZAUWAŻYĆ RÓŻNICY..."
 
 
szefo1987 
Tomekk


Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 60
Skąd: Ostrow Wielkopolski
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 6:39 pm   

no to chcac nie chcac i tak sporo mi powiedziales
ale prosze o dalsze wiesci badz w kontakcie
pozdrawiam
_________________
(-ToMeK-)
 
 
hrabiap 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 27
Wysłany: Pią Wrz 24, 2010 6:05 pm   

Wysłany: Wto Lip 20, 2010 11:50 am
ściągnąłem opatrunek... widzenie... poki co chyba tak samo jak przed zabiegiem plus lekka mgła. ale jak już mówiłem wg mnie, lekarzy i wielu opinii osob po zabiegach to za wcześnie żeby już teraz cos wyrokować. Czas POKAZE! A mgła ma podobno ustąpić. ok. O znacznych zmianach poinformuje, poza tym daje kropelki wg schematu i czekam następnej wizyty 19 lipca... o tym tez napisze. pozdr.


[ Dodano: Pon Lip 19, 2010 10:42 pm ]
witam! nie cały miesiąc po zabiegu... odbyła się następna kontrola w OKO LASER w Warszawie, tym razem u Pani Izdebskiej ( moja ulubiona p. LIBEREK podobno jest na urlopie) hi hi! p. Izdebska... hmm ciekawa osobowość chociaż moje odczucia....wydaje mi się jakby miała mniej doświadczenia...ale to forum nie o tym- jak wiadomo komplet tych zabiegów ma na celu zatrzymanie rozwoju choroby i korekcje ostrości... nie jest to jakieś cudowne przewidzenie wiec zapytałem czy jest jakaś poprawa w ostrości mojego widzenia? w odpowiedzi usłyszałem: TAK! POPRAWA JEST JEST I TO DUŻA! Podobno czytam 2 rzędy więcej niż po najlepszej korekcji okularowej przed zabiegiem!(nie pamiętam za bardzo jak było przed) Wiec chyba mam powody do zadowolenia! Osobiście co do mojego widzenia... CZUJE ZMIANĘ! Serio! Widzę inaczej...Jest to coś w rodzaju astygmatyzmu. Patrząć na "." widze jakby małe "v" a zakładając okulary można zaobserwować poprawę. Przed zabiegiem jak wszyscy wiedzą zakładanie jakichkolwiek okularów nie miało większego sensu. Stabilizacja wzroku może trwać kilka miesięcy. Wiec czekam następnej wizyty 16 sierpnia. Pani dr kazała mi odłożyć TOBREX. do oka mam zakraplać nadal FLAREX i OCUTOTECT 4 x na dzien i CORNEREGEL na noc. POZDRAWIAM WSZYSTKICH i - ZOBACZYMY ( heh- brzmi strasznie dosłownie) - co to dalej będzie. Póki trzeba wrócić do pracy po prawie miesięcznym leniuchowaniu!

[ Dodano: Czw Sie 26, 2010 10:22 am ]
Po kolejnej konroli... i powiem wam że jest OK. Z lekka korekcja przy mocnym wytężeniu wzroku przeczytałem CAŁA TABLICE!!! dr. LEBEREK sama była mocno zaskoczona ze rezultaty sa az tak widoczne! Przed zabiegiem po najlepszej korekcji czytałem ok 50 % tablicy. Pani doktor powiedziała ze poki co nie ma co myśleć o innej metodzie korekcji - bo o taka pytalem - TERAZ TRZEBA TYLKO OKO ĆWICZYĆ, ĆWICZYĆ I JESZCZE RAZ ĆWICZYĆ! - dodała. Po badaniu ORBSCAN okazało sie że moj stożek jest bardziej płaski czyli tak jak miało być! Co dalej?! Zobaczymy! Kolejna wizyta 20 września o czym tez napisze!
W razie pytan prosze pisać! odpowiem.
Pozdrawiam!

[ Dodano: Pią Wrz 24, 2010 5:55 pm ]
3 miesiące po zabiegu odbyła sie kolejna wizyta kontrolna w OKO LASER u Pani Liberek.
Oko jest OK. A widzenie sie zmienia tak jak to było powiedziane na początku ze nawet do 8 miesięcy może potrwać zupełna stabilizacja widzenia - i tak jest. Ale uspokajam ze z dnia na dzień jest raczej lepiej. Jeszcze miesiąc temu ciężko i to bardzo było jechać samochodem w nocy, a dzisiaj jest bez problemowo! I Czytam cała tablice. Miałem tylko przytkany jeden kanalik gdzieś w okolicach rzęs i zaczynało mnie to drapać po tym operowanym oku ale dr. LIBEREK mi to usunęła i jest Ok. Kolejna wizyta za 3 miesiące, przez ten czas mam zwilżać 5x dziennie oko kroplami OCUTOTECT w słoneczne dni oszczędzać oczy i do ZOBACZENIA!
Jednym słowem wg mnie "TEN EKSPERYMENT SIE UDAL"(byłem z tego co mi doktor mówiła 15 - sty może 20 w POLSCE) a kombinacja zabiegow jak w temacie była słuszna! Polecam OKO Laser i Zabiegana Panią LIBEREK!
Gdyby kogoś nurtowały jakieś pytania chętnie odpowiem! POZDRAWIAM!

... Pieniądze to nie wszystko...ale gdyby ich nie było... dzisiaj nie widziałbym co pisze...ehhh ... życie....życie...
_________________
"NIE DYSKUTUJ Z GŁUPIM BO KTOŚ POSTRONNY MÓGŁBY NIE ZAUWAŻYĆ RÓŻNICY..."
 
 
Caniluap

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 3
Wysłany: Wto Lis 23, 2010 11:49 am   

Witam
Jak mam LO 360 i PO 420 to moge podejsc pod temat takiego zabiegu ?
 
 
hrabiap 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 27
Wysłany: Wto Lis 23, 2010 3:36 pm   

nie orientuje sie jak to sie ma w cyfrach...jak pisalem gdzies wczesniej to jest bardzo INDYWIDUALNA sprawa. Najlepiej pojechac na wizyte kontrolna ... zbadaja i powiedza.
_________________
"NIE DYSKUTUJ Z GŁUPIM BO KTOŚ POSTRONNY MÓGŁBY NIE ZAUWAŻYĆ RÓŻNICY..."
 
 
Michal87 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 22 Wrz 2010
Posty: 25
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 1:18 pm   

mam zamiar zrobić ten zabieg na całkiem dobrym oku, jest sie czego bać? bo wiadomo, to moje ostatnie dobre oko :cry:
 
 
hrabiap 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 27
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 5:45 pm   

jak masz dobre to po co jakies zabiegi!? chyba ci chodzi o to ze masz na nim stozek i zastanawiasz sie czy nie zaszkodzi!? tak!?
jezeli masz na nim stozek to nie ma na co czekac! bo bedzie raczej tylko gorzej! nie?! chyba ze nie masz na nim stozka wiec to zupelnie inna sprawa!
_________________
"NIE DYSKUTUJ Z GŁUPIM BO KTOŚ POSTRONNY MÓGŁBY NIE ZAUWAŻYĆ RÓŻNICY..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: