KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
NOWOŚĆ - X-linking + LASEK + TR - już po zabiegu
Autor Wiadomość
Michal87 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 22 Wrz 2010
Posty: 25
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 5:38 pm   

to trochę kiszka... mam czekać aż mi się bardziej pogorszy (właśnie się to dzieje)...
 
 
piciu666 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 13
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Sob Mar 19, 2011 8:46 pm   

Michal87 napisał/a:
to trochę kiszka... mam czekać aż mi się bardziej pogorszy (właśnie się to dzieje)...

Myślę, że to nie kiszka a brak u Ciebie wiedzy na temat zabiegu. Poszperaj poczytaj a będziesz wiedział dlaczego nikt o zdrowych zmysłach nie wykona zabiegu jednocześnie na jednym i drugim oku.
_________________
UP THE IRONS...
 
 
Michal87 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 22 Wrz 2010
Posty: 25
Wysłany: Sob Mar 19, 2011 11:15 pm   

piciu666 nie chodziło mi o brak możliwości wykonaniu na oku oczach tylko o to że trzeba czekać aż będzie rozwijał się stożek...
 
 
piciu666 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 13
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pon Mar 21, 2011 3:34 pm   

Jeżeli masz stwierdzony SR i chciałbyś się poddać zabiegowi to nic innego nie pozostaje Tobie jak zgłoszenie się na wizytę kwalifikacyjną. Jak przejdziesz ją pozytywnie to chwila moment i będziesz po zabiegu. Nikt Tobie nie będzie kazał czekać.
_________________
UP THE IRONS...
 
 
Michal87 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 22 Wrz 2010
Posty: 25
Wysłany: Pon Mar 21, 2011 8:54 pm   

no widzisz a tu są sprzeczne informacje bo hrabiap pisze coś innego. Zapisałem się na wizytę do dr. Izdebskiej w okolaser Warszawa
 
 
piciu666 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 13
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Śro Mar 23, 2011 7:59 am   

Ja polecałbym jednak dr. Liberek. Jeżeli chodzi o kolegę hrabiap to bardzo w porządku gość - mknie dużo wyjaśnił i pomógł. Myślę, że źle go zrozumiałeś. On tłumaczył Tobie, że na wizycie kwalifikacyjnej zbadają Tobie jedno i drugie oko i lekarz podejmie decyzję od którego oka należy zacząć tzn. które oko w pierwszej kolejności należy poddać zabiegowi. Po zabiegu na to jedno oko będziesz musiał dojść do siebie a przede wszystkim wzrok będzie musiał się Tobie ustabilizować. Ja miałem zabieg 05.01 i obecnie nie mam wzroku ustabilizowanego tzn. centralnie w polu widzenia nabłonek rogówki nie odrodził się i widzę cały czas za mgłą. A gdyby tak jak Ty chciałeś zrobiono mi zabieg na jednym i drugim oku? Obecnie byłbym ślepy jak kret... i dlatego ma wielki sens robienie zabiegu na pojedynczym oku. pozdrawiam
_________________
UP THE IRONS...
 
 
hrabiap 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 27
Wysłany: Śro Mar 23, 2011 9:36 am   

no dokladnie jest tak jak kolega wyzej mowi. Michal, zle nas zrozumiales. tam zawsze badaja obydwoje oczu przy kazdej wizycie a zabieg bedzie na jednym - stabilizacja widzenia trwa nawet 8 miesiecy po czym mozna bedzie zabierac sie za drugie oko. Pomagam i odpowiadam w miare mozliwosci wszystkim co pytaja... bo wiem ile to stresu i nerwow a przede wszystkim pytan bez opdowiedzi ktore sie ciagle przewijają po glowie człowieka męczą. Pozdr.
_________________
"NIE DYSKUTUJ Z GŁUPIM BO KTOŚ POSTRONNY MÓGŁBY NIE ZAUWAŻYĆ RÓŻNICY..."
 
 
Michal87 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 22 Wrz 2010
Posty: 25
Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 12:24 pm   

Tak więc po zasugerowaniu zabiegu przez dr. Izdebską zapisałem się na xlinking + zabieg laserem. Na razie gorsze oko na którym w najcieńszym miejscu mam grubość 440. Bardzo przyjemny i miły personel :wink:
 
 
hrabiap 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 27
Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 4:22 pm   

ha. a nie mowilem! ;-P hihi- no to powodzenia!
_________________
"NIE DYSKUTUJ Z GŁUPIM BO KTOŚ POSTRONNY MÓGŁBY NIE ZAUWAŻYĆ RÓŻNICY..."
 
 
legre 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 109
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 11:51 am   

Mój lekarz mówił że to jest bardzo szemrana metoda i że on ma bardzo duże wątpliwości co do naświetlania oka (co gorsza tego z małym stożkiem) promieniami o dużej częstotliwości.
To czy stożek się zatrzyma czy zmniejszy z czasem swoją intensywność to z tego co się orientuję nie za bardzo jest ktoś w stanie określić. Na podawie analizy przebiegu choroby stwierdzono że stożek rozwija się najintensywniej pomiędzy 20 a 30 rokiem życia, z etapami uśpienia i gwałtownego postępu choroby. Nie wiem czy mówienie że X-linking zatrzymuje postęp choroby to trafne. Może raczej warto by się było zastanowić czy nie powoduje wręcz odwrotych skutków. Wiem tyle że metoda ta jest mocno kontrowersyjna a to już poddaje pod wątpliwość konieczność podejmowania ryzyka na własnych oczach.
A propos ilu z nas po 30 roku życia zaobserwowało u siebie znaczące zmiany rogówki na badaniu tomografi?
 
 
 
hrabiap 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 27
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 2:04 pm   

kolego. malo kto czeka do 30-tki wiekszosc jednak idzie z postepem i idzie na zabiegi. Ja jestem "po" i jak mozna przeczytac jestem zadowolony. pozdro.

[ Dodano: Pią Kwi 15, 2011 2:06 pm ]
aa! i jeszcze cos! czasami warto pojsc do innego lekarza! Zasiegnac opinii innych. Ja tak zrobilem. Nie zaluje.
_________________
"NIE DYSKUTUJ Z GŁUPIM BO KTOŚ POSTRONNY MÓGŁBY NIE ZAUWAŻYĆ RÓŻNICY..."
 
 
Michal87 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 22 Wrz 2010
Posty: 25
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 5:02 pm   

Legre chodzimy do tego samego lekarza, mi to samo mówił ale postanowiłem się wyłamać. Na co mam czekać? na przeszczep? teraz czekam na zabieg...
 
 
legre 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 109
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 9:19 pm   

Michal87 napisał/a:
Legre chodzimy do tego samego lekarza, mi to samo mówił ale postanowiłem się wyłamać. Na co mam czekać? na przeszczep? teraz czekam na zabieg...


Michał87 to masz rację każdy o sobie decyduje sam. Nikomu nie mówię że ma od razu iść na zabieg czy też nigdy na niego nie pójść. Trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw i zadecydować. Ja na razie nie znam nikogo komu by ten zabieg polepszył wzrok.

hrabiap, tu można by było z tobą długo polemizować. Oczywiście jak jesteś zadowolony to super. Ja też jestem zadowolony i to bez zabiegu.
 
 
 
Michal87 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 22 Wrz 2010
Posty: 25
Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 12:57 pm   

Bo nie taka jest idea zabiegu, ma zatrzymać postęp. Laser może poprawić a nie musi. Każdy decyduje sam o sobie, ja akurat się zdecydowałem. Wizja zatrzymania tego gówna jest kusząca... :wink:
 
 
hrabiap 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 27
Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 2:01 pm   

legre napisał/a:
tu można by było z tobą długo polemizować. Oczywiście jak jesteś zadowolony to super. Ja też jestem zadowolony i to bez zabiegu.
-
no to chyba przyszedles tu na to forum sie pospierac!? tak!? - wzrok masz ok! i przyszedles zniechacec innych!? Ciekawa sprawa. Jestes zadowolony...no to czekaj az sie posypie i pogadamy za jakis czas. Powiesz ze lakarz ci nie kazal. Poczytaj moje wszystkie posty DOKŁADNIE a potem przytaczaj to co trzeba. Kolega MICHAL pisze dobrze - a ty nie czytasz ze zrozumieniem. XLING ma na celu zatrzymanie a nie poprawe. Lekka korekcje stozka (wzroku) ma na celu inny zabieg a raczej ich kombinacja jak w temacie głowynym. Nikt i nigdzie CI nie powiedzial ze to jest jakis GWARANT! Kazdy decyzje podejmuje osobiscie! I NIE TRZEBA NIKOGO ZACHECAC ANI ZNIECHECAĆ!!!
Ty tak jeszcze nie myslisz - bo pewnie wzrok OK i nie wiesz jakie mysli chodza ludziom ktorzy maja ogromne problemy z funkcjonowaniem na codzien!
Twarde soczewki np. sa rozwiazamiem - ale na jak długo?! Jezeli Stozek sie pod nia nadal rozwija?! I masz prawie 100% pewnosci ze tak jest! Z dotychczasowych obserwacji wynika ze po XLING jednak ten stozek sie lekko zatrzymuje. W COŚ WIERZYĆ TRZEBA - to dlaczego nie maja to byc takie optymistyczne rzeczy!?
A moze ten lekarz powinien odwiedzić psychoanalityka!? ;-) he.

a najlepsze jest to ze TY WIESZ JAK JA WIDZE a jak widzialem wczesniej!

P O Z D R O W I E N I A ! ! !
_________________
"NIE DYSKUTUJ Z GŁUPIM BO KTOŚ POSTRONNY MÓGŁBY NIE ZAUWAŻYĆ RÓŻNICY..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: