KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
NOWOŚĆ - X-linking + LASEK + TR - już po zabiegu
Autor Wiadomość
legre 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 109
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie Lut 17, 2013 6:28 pm   

To chyba nie reguła. Ja po zabiegu nie mam blizn i nie miałem zamglenia.
 
 
 
rafal875

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 66
Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 8:27 pm   

Witam wszystkich.

10 Października będę miał wykonywany cross + korekta - na Ceglanej w Katowicach.
Koszt około 3500zł

Oko Lewe - zdrowe
Oko Prawe - cylinder -1.75 Stożek rogówki wykryty w lipcu 2013r.

Grubości rogówki w środkowej części:
Oko Lewe - 520
Oko Prawe - 495

Z tablicy prawym okiem czytam wszystko bądź nie widzę ostatniego rzędu ( w zależności od dnia ). Na co dzień dla własnego komfortu noszę soczewkę.

Na zabieg zdecydowałem się ze względów zawodowych ( w pracy nie mogę nosić soczewek ).

Po zabiegu zdam relacje
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Sob Wrz 14, 2013 12:37 am   

Mnie ciekawi ile oni tej zdrowej tkanki przy takiej korekcji jeszcze usuwaja, nie lepiej zrobic sam crosss poczekac na stabilizacje ( i ewentualne zmiany refrakcji i widzenia po crossie) i pozniej dokorygowac?
 
 
rafal875

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 66
Wysłany: Sob Wrz 14, 2013 11:21 pm   

Ze względu na wczesny etap stożka korekcja nie będzie duża.
Podwójny zabieg został mi zaproponowany przez lekarzy w Katowicach. Zdaję się na ich doświadczenie. Lekarz zapewnił mnie że w moim przypadku będzie wszystko w porządku ( mała wada , gruba rogówka , wczesny stożek)

Stożek wykryłem przypadkowo na badaniu kwalifikacyjnym do lekkiej korekcji wzroku na ceglanej (Lipiec) Gdyby nie branża która wymagająca ode mnie zdrowego wzroku - zapewne zmieniałbym miękkie soczewki a stożek byłby coraz większy.

Goni mnie też czas. - Chciałbym żeby oko wróciło do kondycji w ciągu roku.

Jestem dobrej myśli. Jak tylko będę po zabiegu poinformuje was :)
 
 
Kazik 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 98
Wysłany: Nie Wrz 15, 2013 11:35 pm   

O kurde, rzeczywiście nie bawisz się w półśrodki. ;) Ja jestem po podobnym zabiegu w sensie efektów - cross linking + Mini ASRK. To drugie to inna technika korekcji krzywizny rogówki, czyli powiedzmy odpowiednik LASEKa. I cóż mogę powiedzieć - bądź świadom komplikacji. Ja zaraz po operacji widziałem super - stożek w oku, a tu 100% z tablicy bez żadnej korekcji, jaja normalnie. Niestety teraz już tak różowo nie jest - wzrok sie pogorszył, widzę z 90%, ale przede wszystkim pojawił się efekt halo i ducha, które efektywnie przeszkadzają w widzeniu i na chwile obecna widzę gorzej, niż przed zabiegiem... :roll: Co dokładnie się dzieje póki co nie wiem, liczę że we wtorek uda mi sie dostać na wizytę.
_________________
OL: stożek I-II stopnia; Mini A.S.R.K. + SACL
OP: po przeszczepie warstwowym; Mini A.S.R.K.
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Sob Wrz 21, 2013 6:02 pm   

legre napisał/a:
Ciekawa historia Mmichał. Tylko tak się zastanawiam od kiedy stożek koryguje się miękkimi soczewkami? Ostrość widzenia masz na jednym oku tylko 40% i czytasz z monitora? A to ciekawe?

ja mialem 13% i czytałem z monitora..co prawda 10 cm od ekranu
 
 
opposite

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 11
Wysłany: Wto Mar 25, 2014 9:34 pm   

Pytanie do osób które zdecydowały się na zabieg LASEK+cross,
Jak teraz widzicie operowanymi oczami ?
Są jakieś komplikacje na dłuższą metę ?
 
 
misiek-puchatek 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 1
Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 2:19 pm   

legre napisał/a:
Osobiście słyszałem opinię od pewnego Pana dr że ta metoda to trochę ściema...



Czy ten lekarz to nie przypadkiem dr Bąk? Pytam bo ja usłyszałem u niego podobną opinie kilka ładnych lat temu i zrezygnowałem a byłem już po wstępnej kwalifikacji w Katowicach. Ostatnio od dwóch lekarzy usłyszałem pozytywne opinie na temat zabiegu i znów sie zainteresowałem tematem. Zwłaszcza zaciekawił mnie temat z korekcją, czego wcześniej nie było ale dla mnie pewnie nie będzie możliwości korekty gdyż mam rogowke około 300. Żałuję że sie nie zdecydowałem wtedy bo stożek stale postępuje powoli i widzę dużo gorzej niż kiedy pierwszy raz myślałem o zabiegu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: