KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Keraflex KXL
Autor Wiadomość
szefo1987 
Tomekk


Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 60
Skąd: Ostrow Wielkopolski
Wysłany: Śro Sie 17, 2011 10:39 pm   

5 tys euro za jedno oko ich poprostu poje..........lo wszystkich masakra jakas
_________________
(-ToMeK-)
 
 
legre 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 109
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw Sie 18, 2011 9:32 pm   

Dla nas to masakra, dla takiego Anglika czy Niemca z zachdnich landów już tylko ze 2 miesiące pracy. Cena ceną i pewnie mało kogo będzie u nas na to stać ale z tego co widać jak się śpieszą z tą metodą to chyba będzie z tego wielkie G. Dlaczego nic więcej o tym nie mówią jak to taka rewolucja? Pokazują topografie ale nie mówią jak pacjenci widzą. Topografia to nie wszystko bo można mieć idealną rogówkę ale mieć np. zaćmę czy inne take dziadostwo i nic z tego nie będzie.
 
 
 
michal.m 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 14
Wysłany: Pon Paź 17, 2011 10:45 am   

Witam wszystkich :)

Wcześniej ktoś napisał, że Keraflex jest również robiony w Niemczech, czy może ktoś wysłać www do kliniki? Z góry dziękuję :)
 
 
el_guapo 

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 22
Wysłany: Wto Lis 08, 2011 3:16 pm   

michal.m napisał/a:
jest również robiony w Niemczech,


Klinika jest w Cottbus - tam poszukaj.
_________________
pozdrawiam
eL
 
 
michal.m 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 14
Wysłany: Sob Lis 12, 2011 12:40 am   

Napisałem do Niemiec i do Anglii czy można zrobić Keraflex po crossie. Otóż można :) Oto co mi odpisała klinika klinika angielska:
Cytat:
Dear Mr Michal.

It is possible to have Keraflex if you have had crosslinking depending on when this was done.

The cost of the procedure is £2950.

Many Thanks and please let me know if you have any other queries.

I have attached some information leaflets.

Klinika w Niemczech nie odpisała. Link do Cottobus -> http://www.paulig-augenkl...urgery,keraflex
 
 
legre 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 109
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto Lis 15, 2011 8:15 pm   

Dzięki Michał za info. No to kto pierwszy? A może już ktoś miał robiony keraflex? Ja bym pojechał jak tylko by mi przyznali kredyt na to w banku. Ale tak pierwszy to trochę głupio.
Cena wychodzi ok 15 000 pln chyba nie jest taka szokująca w porównaniu do tego ile teraz kosztują hybrydy i ile z nimi zachodu. Czytałem ostatnio na angielskim forum relację kogoś kto miał robiony keraflex+cross w Turcji bodajże i jest bardzo zadowolny, wzrok mu się poprawia nie nosi soczewek, ogólnie ma pozytywne odczucia. Ciekawe dlaczego ta metoda jest jeszcze tak mało rozpowszechniona i tak mało ludzi się jej poddało?

[ Dodano: Wto Gru 27, 2011 12:06 pm ]
Udało mi się porozmawiać z dr Pauling z kliniki pauling-augenklinik w Cottbus (zaraz przy granicy polsko-niemieckiej) w Niemczech. Jak na razie w Europie tylko ta klinika i druga w Menchesterze ma zakupiony sprzęt do KXL. W Cottbus od maja 2011 wykonali już ok.30 zabiegów. Koszt za jedno oko 2900 euro+1200 euro za cross-linking, który musi być wykonany do max. 7 dni po keraflex. Mówiła że z tego co wie to kilka innych klinik też stara sie zakupić ten sprzęt w przyszłości. U nich jeszcze nikt z Polski zabiegu nie robił ale jest już zapisana jedna osoba.
Ten sam zabieg w 20-20 VisionPerfection w Anglii tak jak pisał michal.m kosztuje 2950 funtów za jedno oko za dwie procedury łącznie. Tak samo mi napisali. W odpowiedzi z Angli dr Rahman napisał też że jak ktoś nie toleruje soczewek to po zabiegu mogą założyć tylko opatrunek z bandarza.

W lutym 2012 w Abu Dhabi odbędzie się konferencja poświęcona Keraflex.
 
 
 
cichy_mati 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 3
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 8:14 pm   

Witam wszystkich

Niedawno wykryto u mnie stożek rogówki drugiego stopnia, zbieram teraz informacje na temat możliwych zabiegów.
Keraflex wydaje się dość obiecujący (rozważam jeszcze Intacsy + Cross-linking).
Czy może ktoś z forumowiczów zdecydował się na Keraflex, bądź zna kogoś, u kogo taki zabieg przeprowadzono?

Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje, szczególnie, że moja wada szybko postępuje i chciałbym szybko podjąć jakieś dalsze kroki, aby się nie pogorszyła.

Pozdrawiam,
Mateusz
 
 
legre 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 109
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 10:14 pm   

Cytat:
Niedawno wykryto u mnie stożek rogówki drugiego stopnia, zbieram teraz informacje na temat możliwych zabiegów.
Keraflex wydaje się dość obiecujący (rozważam jeszcze Intacsy + Cross-linking).
Czy może ktoś z forumowiczów zdecydował się na Keraflex, bądź zna kogoś, u kogo taki zabieg przeprowadzono?

Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje, szczególnie, że moja wada szybko postępuje i chciałbym szybko podjąć jakieś dalsze kroki, aby się nie pogorszyła.


Cześć, Zacznij od dobrego specjalisty. Polecam Lexum w Ostrawie (Czechy). Albo któreś Lexummedica w Polsce, do badań wystarczy, do zabiegów jeszcze trochę małe doświadczenie ze stożkami mają.
Jak chodzi o zabiegi to pierwszy krok to cross linking CCL, który ma za zadanie zatrzymać postęp. Następnie jest kilka opcji ale nie od razu po crosie. Tu masz mały wykaz co jest dostępne na świecie dla stożkowców.
1).Twarde soczewki kontaktowe. Najczęściej pierwszy krok u każdego z nas.
2).Cross linking. Trzy metody. CCL,CXL,C3R. Czyli z całkowitym lub częściowym zdjęciem nabłonka lub bez zdejmowania nabłonka.
3).Wewnątrzgałkowa soczewka fakijna Visian ICL Toric firmy Staar. Nie robi się tego w Polsce, na świecie szeroko i z powodzeniem stosowana od kilku lat. Np. w Czechach wszczepiają tego kilkaset rocznie. Warunek to stabilny stożek. Również łączą to z Keraring/Intacs. Robi się tylko po CCL. Generalnie działa jak soczewka twarda tylko że jest w oku i daje jeszcze lepsze widzenie jak twarda.
4).Intacs/ Ferrena ring. Teraz chyba już tylko Intacs.
5).Keraflex. Bardzo obiecująca ale brak kilkuletnich rezultatów. Ryzyko że stożek powróci do stanu pierwotnego po kilku latach jest brane jeszcze pod uwagę i nie dają na to gwarancji stabilności.
6). MiniARK. Dwóch lekarzy na świecie, opinie trochę podzielone. Efekty od spektakularnie dobrych po dostateczne.
7).Przeszczep warstwowy lub drążący. Ostateczna ostateczność. Tylko przy 4 stopiniu stożka.
8.Korekta laserem po praktycznie większości z powyższych. Ale to tylko kosmetyka, nie da się usunąć całkowicie stożka laserem, co najwyżej bardzo mały ale istnieje duże ryzyko że osłabi robówkę i za chwilę będzie jeszcze gorzej niż było.

Jak widać jest parę opcji. Najważniejsze żeby trafić w ręce dobrych lekarzy, którzy powiedzą co jest najlepsze a danym przypadku a nie tylko zaproponują to co sami mogą zaoferować. Celuj w znane prywatne kliniki, które mają sprzęt i lekarzy od stożka. W Polsce jest ich niewiele.
 
 
 
cichy_mati 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 3
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 12:33 pm   

legre napisał/a:
Cześć, Zacznij od dobrego specjalisty. Polecam Lexum w Ostrawie (Czechy). Albo któreś Lexummedica w Polsce, do badań wystarczy, do zabiegów jeszcze trochę małe doświadczenie ze stożkami mają.

Dzięki za odpowiedź. Zacząłem od okulistów w Zielonej Górze, w ciągu roku odbyłem 4 wizyty, za każdym razem z gorszym wzrokiem, pierwsze 3 diagnozy to astygmatyzm i coraz mocniejsze szkła, za czwartym razem, kiedy w miesiąc przeszedłem z -2.5cyl do -4.0 skierowano mnie do lexum w Poznaniu. Tam wykryto stożek 2. stopnia w OL i na szczęście brak stożka w OP. Niestety, z tego co widziałem, w Poznaniu wykonują jedynie xlinking i INTACSy, dlatego szukam skuteczniejszych/lepszych alternatyw dla tego drugiego zabiegu, szczególnie zainteresował mnie Keraflex. Postaram się w tygodniu skontaktować z kliniką w Cottbus, prześlę im moje wyniki, zobaczymy co powiedzą, opinia kogoś z tego forum również byłaby bardzo pomocna :)
Pozdrawiam
 
 
legre 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 109
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 7:02 pm   

Odnośnie Keraflex to będziesz chyba pierwszym Polakiem w Cottbus, albo drugim. Jak z nimi rozmawiałem to był ktoś już zapisany. Najlepiej skontaktuj się telefonicznie z dr Pauling, bo na maile nie odpowiadają, jak się zadzwoni to dr oddźwania w wolnej chwili. Podobno dobra klinika i droga :wink:
 
 
 
maxwell 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 29
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 11:53 pm   

michal.m dał link do niemieckiej kliniki w Cottbus, która zajmuje się metodą Keraflex.
Pomyślałem, że może tu być ktoś zainteresowany co nie zna angielskiego w wystarczającym stopniu, więc podjąłem się przetłumaczenia.


Keraflex to opatentowana przez amerykańską firmę Avedro nieinwazyjna, refrakcyjna metoda mająca na celu w łagodny sposób zmiane kształtu rogówki. Avaedro uważa, iż Kerafleks jest pierwszą nie inwazyjna( bez nacinania) refrakcyjną metodą korekcji stożka w której zachowana jest jej bio-mechaniczna struktura.

Kerafleks ma na celu powiększenie możliwości korekcji wzroku dla osób z dużym i umiarkowanym stopniem klrótkowzrocznośc dla których korzystanie z obecnych metod laserowej korekcji wzroku budzi strach przed operacją.

Keraflex zachowuje biomechaniczną integralnośc rogówki, co uzasadnia znaczenie stosowania tej metody w leczeniu stożka rogówki.
W trakcie trwania procedury Ÿ Keraflex, Vedera ™ KXS dostarczany jest jeden nisko-energetyczny puls mikrofalowej energii w czasie krótszym niż jedna sekunda. Energia jest dostarczna do rogówki za pomocą dielektrycznego emitera mikrofalowego ( specjalne urządzenie używane przy tego rodzaju zabiegu) przez nabłonek na powierzchni rogówki.
. W wyniku sprzężenia pojemnościowego pojedynczy impuls podnosi temperaturę w wybranym obrębie rogówki do temperatury około 65 ° C, powodując w ten sposób kurczenie się kolagenu i tworząc uszkodzenie w warstwie głębokości 150 mikronów.

Używając techniki chłodzenia par Vedera KXS chłodzi powierzchnię rogówki podczas zabiegu izolująć membranę Bowmana( warstwa rogówki) przed termalnymi skutkami energii mikrofalowej. Zmiany powstające podczas Keraflex ma na celu spłaszczenie centralnej części rogówki w celu osiągnięcia korekty wzroku bez biomechanicznej integracji w rogówkę.

Avedro opracowała aplikatory Keraflex róznej średnicy, aby podczas zabiegu istniała możliwość tworzenia zmian na rogówce o różnych wymiarach i geometrii
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 2:03 pm   

hmm to "uszkodzenie" brzmi niezbyt fajnie...
 
 
maxwell 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 29
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Lut 06, 2012 2:29 am   

Rzeczywiście zabrzmiało to dziwnie, jak jakaś demolka oka :razz:
Zobaczyłem na innej angielskiej stronie o co w tym chodzi. Okazuje się, że przy tej metodzie jednocześnie stosuje się crossa. Czyli rozluźnioną strukturę rogówki do głębokości 150 mikronów traktuje się ryboflawiną aby wytworzyły się prawidłowe wiązania w strukturze rogówki.
Widze, że w UK w Manchester to już robią.
Macie tu link na Youtube gdzie gośc po zabiegu normalnie może już czytać gazete nie używając jakichkolwiek soczewek. Angole wiążą z tą metodą bardzo duże nadzieje.
http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
 
michall 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 9:23 pm   

ja sie zastanawiam nad tą procedurą w przyszłym roku, w tym obserwuje rozwój stożka po Crossie w listopadzie.... tutaj najnowsza prezentacja z kliniki z cottbus, niestety na slajdzie 11 widzimy iż nie ma tak super efektów zawsze... po 18 miesiącach znaczący powrót stożka(slajd 11)

http://www.paulig-augenkl...OC_Keraflex.pdf
_________________
cross linking pod koniec 2011.
 
 
prz_bziq 

Rok wykrycia SR: 1997
Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 3
Skąd: UK
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 10:15 am   

Witam wszystkich
Ze stożkiem męczę się się już wiele lat, nie będę opisywał całej historii stożkowca i zmagań z tą chorobą, ponieważ każdy na tym forum dokładnie wie jak to wygląda (kliniki Katowice, Waszawa, Lublin). Przeprawy z lekarzami - bardziej kompetentnymi, mniej kompetentnymi. Każdy to zna. Napiszę tylko: problemy z tolerowaniem twardych soczewek wielkie. Badania w klinice BOPOL w Wawie pod INTACS. Rok czekania, dzwonienia, zwodzenia - nic z tego nie wyszło - dali mi do zrozumienia. Ostatnio byłem zdecydowany na INTACS w Ostravie, umówiona wizyta. Niestety w ostatniej chwili odwołana ze względu na okazję i szybki wyjazd z kraju.
Po zasięgnięciu informacji jakie znalazłem (także to forum) jestem wstępnie zdecydowany spróbować Keraflex, a może inaczej - przejść badania i spróbować dostać więcej info na temat tej metody. Oczywiście pod warunkiem że ich jeszcze nie ma w sieci.
Dzwoniłem do kliniki 20-20 Vision Perfection w Manchesterze ale właśnie teraz Dr Imran Rahman prowadzący badania i zabiegi jest na urlopie - dlatego z pytaniami zadzwonię ponownie. Na badania i kwalifikację czeka się w Manchesterze ok 2 -3 tygodnie, koszt kompletnych badań to 225 funtów. Jak będę miał więcej informacji po ponownym telefonie, napiszę na forum. Mam wiele pytań.
Druga sprawa, odpisali mi z kliniki w Niemczech (Dr Sylvia Paulig), cytuję:

Thank you for your inquiry.
What's your age?
Is your cornea still transparent?
Please visit our website for more informations.
Please tell us, when you will visit us for diagnostics, talking and maybe treatment at the same time. You need between 1 week and 10 days for 1 eye Keraflex and some days later Crosslinking. You can stay at a hotel. After some weeks or months we treat usually the second eye. Cost for 1 eye 3000 €, including Keraflex and Crosslinking.
Do not hesitate to contact us for any further help.
Dr. Sylvia Paulig

Będę pisał jeżeli będę miał jakieś nowe info.
Czy ktoś już miał robiony Keraflex albo ma jakieś nowe info albo chociaż
był w którejś z klinik na badaniach lub cokolwiek z tym związane?
Z góry dzięki za odpowiedzi.

Paweł
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: