KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Keraflex KXL
Autor Wiadomość
michall 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 7:24 pm   

prz_bziq napisał/a:

Będę pisał jeżeli będę miał jakieś nowe info.
Czy ktoś już miał robiony Keraflex albo ma jakieś nowe info albo chociaż
był w którejś z klinik na badaniach lub cokolwiek z tym związane?
Z góry dzięki za odpowiedzi.

Paweł


ja sie zastanawiam nad keraflexem za rok-dwa jak mi sie kredyt skonczy bo teraz srednio mnie stac... generalnie z tego co wyczytalem chodzac po forach i przgladajac wyniki badan to nie ma za bardzo przypadkow ze cos poszlo zle, wiekszosc osob odradza kreaflex "bo nie sprawdzone". W polsce nikt z doktorow sie nie wypowiada bo mowia ze "nie sprawdzone" albo ze nic nie wiedza i czekaja na wiecej info z zachodniej europy... ja mialem crossa w listopadzie i od tego czasu mam stabilny stozek ale efekt ducha mnie zabija, stad moje zainteresowanie tematem:)
_________________
cross linking pod koniec 2011.
 
 
prz_bziq 

Rok wykrycia SR: 1997
Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 3
Skąd: UK
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 8:25 pm   

Znam temat efektu ducha i innych tego typu dupereli. Mam dość już tego cholerstwa.
Jeżeli Keraflex pozwoli na podniesienie chociaż w niewielkim stopniu jakości życia -
jestem zdecydowany !!! Coraz bardziej przeszkadza mi to - nie tyle w życiu codziennym - to bardziej w zawodowym. Wiem że Keraflex to nowy temat, wszystko już przeczytałem co mogłem w sieci. Zdaję sobie sprawę z tego że temat jest ciągle badany i wiem, że jest taka opcja - patrząc na na prezentację kliniki w Cottbus - iż stożek z mniejszym lub większym stopniu powróci np. po 18 miesiącach - to i tak chcę to zrobić.
Ktoś powie - królik doświadczalny... I don't care.
Zapożyczę się - ale chcę spróbować.
Jak znajdziesz jakieś nowe info od osób po Keraflex... daj znać proszę.
 
 
 
michall 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 8:27 pm   

kliniczny trial wlasnie sie zaczal w stanach: http://www.clinicaltrials...Keraflex&rank=1
_________________
cross linking pod koniec 2011.
 
 
kemot

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 05 Lis 2012
Posty: 6
Wysłany: Śro Lut 20, 2013 3:26 pm   

może ujawni się ktoś z Polski kto przeszedł ten zabieg i ma jakieś ciekawe informacje
wystarczy się tylko zarejestrować :cool:
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Pią Paź 18, 2013 11:09 pm   

Ciekawe badania pokazujace dlaczego keraflex nie dziala w pewnych przypadkach

http://www.rmsolutions.ne...2012/005007.pdf
 
 
michall 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 27, 2013 11:50 am   

kaczor napisał/a:
Ciekawe badania pokazujace dlaczego keraflex nie dziala w pewnych przypadkach

http://www.rmsolutions.ne...2012/005007.pdf


szkoda, mialem bardzo duza nadzieje zwiazana z keraflexem :(
_________________
cross linking pod koniec 2011.
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Śro Lis 27, 2013 11:57 am   

michall napisał/a:
kaczor napisał/a:
Ciekawe badania pokazujace dlaczego keraflex nie dziala w pewnych przypadkach

http://www.rmsolutions.ne...2012/005007.pdf


szkoda, mialem bardzo duza nadzieje zwiazana z keraflexem :(

Sa nowe procedury w stanach podobnoe do keraflex troche, tez polegaja na termicznym modelowaniu rogowki i cxl.Przy keraflex tez mozna sprawic ze dziala ale to wymaga odczekanai jakis czas,(kilkanascie godzin) miedzy KXL a CXL.
Niestety taka procedura to zawsze ryzyko pierwsi pacjenci sa jak kroli doswiadczalne, podobnie jest z PRK+CXL, na temat CXL czytalem setki prac i badan na temat PRK+CXL jest ich gora 10
 
 
rafal875

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 66
Wysłany: Śro Lis 27, 2013 11:05 pm   

Kaczor nie dobijaj mnie z tym PRK + CXL :lol:
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Śro Lis 27, 2013 11:06 pm   

rafal875 napisał/a:
Kaczor nie dobijaj mnie z tym PRK + CXL :lol:

No malo jest prac naukowych na ten temat co nie znaczy ze metoda jest zla;)
 
 
opposite

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 11
Wysłany: Nie Sty 05, 2014 10:52 pm   

rafal875 napisał/a:
Kaczor nie dobijaj mnie z tym PRK + CXL :lol:


Mógłbyś rozwinąć ? Czy metoda PRK + Crosslinking jest złą metodą, niewartą brania pod uwagę ?

i od razu dopiszę... Czy nadal nikt z czytających ten tekst nie poddał się zabiegowi Keraflexu ? Bądź zna opinię takich pacjentów ?
Posiadam wczesny stożek w jednym oku i zastanawiam się czy Keraflex mógłby mnie odciążyć z problemu stożka na zawsze (marzenie).
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Wto Sty 07, 2014 11:02 pm   

opposite napisał/a:
rafal875 napisał/a:
Kaczor nie dobijaj mnie z tym PRK + CXL :lol:


Mógłbyś rozwinąć ? Czy metoda PRK + Crosslinking jest złą metodą, niewartą brania pod uwagę ?

i od razu dopiszę... Czy nadal nikt z czytających ten tekst nie poddał się zabiegowi Keraflexu ? Bądź zna opinię takich pacjentów ?
Posiadam wczesny stożek w jednym oku i zastanawiam się czy Keraflex mógłby mnie odciążyć z problemu stożka na zawsze (marzenie).


Keraflex nigdy nie byl metoda leczenia stozka tylko metoda refrakcyjna, stozek mozesz zatrzymac cross linkingiem.
PRK+crosslinking jest dobra metoda ale duzo zalezy od doswiadczenia chirurga no i przypadku,tego jak sie bedzie goic etc Efekt koncowy trudny do przewidzenia.
Ewentualnie keraflex + cxl ale tego sie w POlsce nie robi ,na zachdozie tez malo prac jest.
 
 
ArkadiuszM 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączył: 21 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: Rietheilm-Weilheim
Wysłany: Wto Sty 21, 2014 6:43 pm   

Witam wszystkich,

stożek rogówki mam już od 1998 roku. W roku 2005 miałem zabieg CrossLinking na jedno oko i do dziś oko lewe jest jak nowe. Zabieg był wykonywany przez Dr. Izdebską w Warszawie. Na prawe było za późno i zacząłem szukać innych rozwiązań z wyjątkiem soczewek, ponieważ od jakiegoś czasu nie mogę sobie z nimi poradzić mimo, że dobieram soczewkę u Dr. Mańczak z Poznania i uważam, że nikt nie robi tego bardziej profesjonalnie niż ona. Moje pierwsze 10 lat byłem pod opieką Dr. Adamczewskiego z Łodzi, bardzo dobrze go wspominam, ponieważ soczewki były zawsze idealnie dobrane. Stożek zaczął strasznie postępować i niestety musiałem szukać pomocy gdzieś indziej, ponieważ Dr. Adamczewski posiadał tylko twarde soczewki gazoprzepuszczalne, a one były już dla mnie poza skalą.

Ok a teraz trochę na temat :) W marcu będę się widział z Dr. Pauling z Kliniki w Berlinie. To jest link, który podesłała mi Pani Doktor odnośnie tego co się tak naprawdę dzieje w dziedzienie Stożka rogówki:
http://www.keratocone.eu/site_europe/index_uk.html

A to jest link do samej kliniki:
http://www.paulig-augenkl...tionen,keraflex

Jest tu wyraźnie napisane, że na tę chwilę powinno się odchodzić od soczewek i próbować nowych technik leczenia stożka rogówki, a nie tylko łagodzenia jego objawów. Dowiem się jaka jest cena badań kwalifikacyjnych i jak to wygląda i w marcu to opiszę. Napiszę dokładnie jakie wartości ma mój stożek i jak wyglądały badania.

Jeszcze nie wiem, czy się na to zdecyduję ponieważ 29 maja mam badania kwalifikacyjne do przeszczepu we Freiburgu ale na badania kwalifikacyjne i porozmawiać napewno pojadę.

Pozdrawiam wszystkich
_________________
AM
 
 
szefo1987 
Tomekk


Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 60
Skąd: Ostrow Wielkopolski
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 10:26 pm   

co z tym menczesterem bo tak sie sklada ze tu mieszkam i mam jakies 3 mile do centrum ? gdzie to znalezliscie moze cos pomoge tylko dajcie mi jakies sladowe wiadomosci. Sam jestem czyms takim zainteresowany i calkiem mozliwe ze bym sie zdfecydowal.
mam wszczepiony ring w lewym oku ale generalnie to jest sredniawka i mimo iz sobie radze to rozczarowanie jest sporo po tym czego sie naczytalem a czego doswiadczylem tej "niesamowitej" poprawy nie widze a juz tym bardziej w nocy wiec moze trzeba dalej atakowac mniej inwazyjnie..............
_________________
(-ToMeK-)
 
 
opposite

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 11
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 10:25 pm   

[quote="kaczor"]
opposite napisał/a:
rafal875 napisał/a:
Kaczor nie dobijaj mnie z tym PRK + CXL :lol:


Ewentualnie keraflex + cxl ale tego sie w POlsce nie robi ,na zachdozie tez malo prac jest.


Wiem, wiem, że w Polsce nie robią keraflex, ale nie stanowi to dla mnie przeszkody w ratowaniu stożka. Jeśli tylko daje to nadzieje na uwolnienie się od niego przynajmniej na kilka lat to fajnie było by się do tego przekonać i zadziałać.
Mam przed sobą wybór najprawdopodobniej laser+crosslinking, ale poważnie rozmyślam nt. keraflexu. Mam mały stożek jeszcze, początek właściwie, może warto zadziałać ?

W związku z tym proszę (ale pewnie i nie tylko ja) jeśli ktoś ma informacje nt. efektów zabiegu KERAFLEX , może sam robił, prosimy o podzielenie się tutaj na forum lub PW.
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 6:28 pm   

Skutecznosc neistety nie do konca potwierdzony, po kilku miesiacach krzwyzina rogowki powraca do poprzednich wartosci nawet po cxl.
Zabieg jest drogi i na etapie badan ale jak kogos stac czemu nie

http://www.paulig-augenkl...OC_Keraflex.pdf
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: