KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Dobor twardych szkiel - kto?
Autor Wiadomość
vince 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 26
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon Gru 01, 2008 2:37 pm   

andriu
widzę, że pomimo ogólnego zadowolenia z doboru u Jaworskiego to nie jest to regułą.
A zależy mi naprawdę na kimś dobrym bo mam dość zaawansowany stożek i strasznie wrażliwe oczy (non stop podrażnione i przekrwione)!!
 
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Pon Gru 01, 2008 3:53 pm   

Powiem Ci inaczej, szkła dobrane u Jaworskiego dobrze leżą, jakoś specjalnie mnie nie uwierają, natomiast został efekt dwojenia widzenia, jedną soczewkę zrobił mi z bardzo małą strefą optyczną co skutkowało bardzo kiepskim widzeniem przy słabszym oświetleniu, generalnie widziałem w niej dobrze tylko przy dobrym świetle dziennym, przy sztucznym zaczynały się już "efekty specjalne" bardzo uciążliwe, nie było łatwo reklamować tej soczewki, zwodził mnie , musiałem kilka razy do niego jeździć w tej sprawie, strtaciłem na to kupę kasy i czasu, ja go nie polecam, ale to moze tylko mój indywidualny przypadek, jednakże odwiedziłem już kilka gabinetów w celu doboru soczewek i jego gabinet zaliczam do jednego z tych gorszych, drogo i bałagan organizacyjny, pozdrawiam.
 
 
vince 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 26
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto Gru 02, 2008 12:04 am   

wiesz nie ukrywam, że kwestia kasy i odległości też ma znaczenie więc teraz raczej już nie zastanawiam się nad jaworskim!(ale dzięki za twoje stanowisko:)
szukam coś w wawie...byłem w Oko laser u Grechuty i jak każdy narzeka tak u mnie było w miarę ok...sstożek postąpił to poleciła szymanka 9może bała się że nie podoła;) szymanek widać zna się na rzeczy,ale...ciągle kolejne soczewki uwierają! więc szukam dalej;) czuje, że to chyba po prostu nie tolerancja mojego oka i będzie problem u każdego!
Pozdr

[ Dodano: Wto Gru 09, 2008 7:00 pm ]
możecie kogoś jeszcze polecić na dzień dzisiejszy?
Pozdrawiam
 
 
 
nikolas2008 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 117
Wysłany: Wto Sty 20, 2009 12:45 am   

możecie kogoś jeszcze polecić na dzień dzisiejszy?

Kiedys w 1995 roku gdy wykryto u mnie stozek rogowki moja pani doktor powiedziala ze w twardych soczewkaxh zawsze beda klopoty,a to ze oczy sie meczą,ze nie sa tolerowane soczewki,lzy gdy cos wpanie do oka itd.Pomimo iz minelo juz prawie 15lat nic sie wielkiego nie zmienilo,a jesli tak to na gorsze bo zamkneli najlepszy,nie tylko moim zdaniem osrodek przy akademii medycznej w Gdansku,kto korzystal z ich usług to wie o czym pisze.
Drogi Vince nikt ci nie dobierze tak soczewek zebys i dobrze widzial i swietnie sie w nich czul,taki juz ich urok,dopoki medycyna nie zrobi olbrzymiego postepu i nie zastąpi twardzieli czyms innym bedziemy sie meczyli
A widze ze u obecnych okulistow liczy sie kasa a nie zadowolenie pacjenta

[ Dodano: Wto Sty 20, 2009 12:50 am ]
Vince jesli odległosc nie ma dla ciebie znaczenie sproboj u Dr Zachariasz,prowadzila osrodek przy A.M w Gdansku,oto namiary http://katalog.pf.pl/Gda%...0B4040-m19.html
 
 
dewaluacja 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączyła: 05 Mar 2008
Posty: 350
Skąd: Chorzów
Wysłany: Wto Sty 20, 2009 9:45 am   

nikolas2008 napisał/a:
y http://katalog.pf.pl/Gda%...0B4040-m19.html


nikolas, podaj prosze jeszcze raz ten link z namiarami na dr Zachariasz, bo nie otwiera się.
 
 
vince 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 26
Skąd: Toruń
  Wysłany: Wto Sty 20, 2009 10:05 pm   

Dzieki...ale fakt link sie nie otwiera!
A jak chodzi o dobór i że będą mnie uwierały to zdaję sobie z tego sprawę. Nikt nie zrobi tego idealnie...ale chodzi też o bardzo przekrwione i zaczerwienione oczy i wręcz przeciwnie do twego stanowiska o suche oko, o wręcz brak łzawienia...(łzy powinny nawilżać specjalny pasek do ok.15mm...mi nawilża na jednym 2mm a w drugim raz było 1,5mm a drugi raz 0mm) także nie jest ciekawie i podobno rzadko się to zdarza, tak stwierdził Szymanek! Może mieć to związek z moją astmą i lekami sterydowymi, które właśnie odstawiłem ale nie wiadomo...taki brak nawilżenia pojawiał się tylko u kobiet stosujących antykoncepcję (ja raczej się nie zaliczam do tej grupy;)
Pozdrawiam
 
 
 
Piortek 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 7
Skąd: 3miasto
Wysłany: Pon Sty 26, 2009 2:58 pm   

Witam

dr. Zachariasz przyjmuje we Wrzeszczu oto namiary:

Lens
ul. Brzozowa 3B tel 341 09 92

godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek 10-19
Sobota 10-14

to jest obok biurowca Allcon, wejście od ul Dmowskiego od strony Dwroca PKP


Pozdrawiam
 
 
 
Aga 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączyła: 26 Wrz 2006
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 10:52 pm   

Hej
ja jestem szczęśliwą posiadaczką nowych soczewek dobranych przez dr Zachariasz i polecam. Mam stożek bardzo zaawansowany, przez 12 lat dobierałam w AM w Gdańsku własnie u dr Zachariasz a po zamknięciu zaliczyłam bez efektu dr Grechuta, Ścibior, Szymanek. Ale na szczęście dzięki portalowi wróciłam do dr Zachariasz i soczewki są wreszcie dobrane tak jak kiedyś :smile:
_________________
Agnieszka
 
 
Kazimuro 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 5
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 8:51 am   

Jadę 4-tego na wizytę do doktor Izdebskiej, jakieś opinie porady?
 
 
Ewa Michalska 

Rok wykrycia SR: 1985
Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 25
Skąd: Końskie
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 1:28 pm   

Prosze o namiary do dr Zachariasz.
_________________
Ewa Michalska-Końskie
"Człowiek jest Wielki nie przez to ,co posiada, lecz przez to ,kim jest;
nie przez to , co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi"
 
 
 
dewaluacja 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączyła: 05 Mar 2008
Posty: 350
Skąd: Chorzów
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 3:45 pm   

058 341 09 92
 
 
Kazimuro 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 5
Wysłany: Śro Maj 06, 2009 9:45 am   

Byłem u dr. IZDEBSKIEJ FAJNA KOBITKA MAM NA LEWEJ GALE st 3 stopnia narazie radziła dobór soczewki miękkiej w bydgoszczy spróbuję tam jest oftamlika i J.KAŁUŻNY Może ktoś cos poleci w kujawsko pomorski jakieś miejsce doboru soczewki???
 
 
nikolas2008 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 117
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 7:22 pm   

witam wszystkich,czy ktos wie o refundacji w mazowieckim tzn do kogo NFZ wysyla po soczewki z doplatą?
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 7:53 am   

nikolas2008 napisał/a:
witam wszystkich,czy ktos wie o refundacji w mazowieckim tzn do kogo NFZ wysyla po soczewki z doplatą?


nie wysyła a sam wybierasz, byle była to PL
_________________
 
 
nikolas2008 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 117
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 12:59 pm   

dziekuje serdecznie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: