KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
soczewki hybrydowe ClearKone Synergyeyes
Autor Wiadomość
SkorpionTom 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 6
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro Lis 24, 2010 9:54 am   soczewki hybrydowe ClearKone Synergyeyes

Witam,
od niedawna noszę soczewkę ClearKone Synergyeyes i muszę powiedzieć, że jest super. Mam jeszcze pewne trudności przy zdejmowaniu ale to kwestia wprawy. Komfort i stopień korekcji jest w moim przypadku nieporównywalny z soczewką twardą, jakiej do tej pory używałem.
dla zainteresowanych załączam linki z info poniżej :
www.synergeyes.pl
www.synergeyes.com

pozdrawiam
Tomek
 
 
legre 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 109
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 8:55 am   

SkorpionTom jaki jest koszt 1szt. i u kogo dobierałeś?
 
 
 
SkorpionTom 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 6
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 9:04 am   re: soczewki hybrydowe ClearKone Synergyeyes

koszt jednej sztuki to 690pln - rekomendowana zmiana po pół roku używania

soczewkę dobierałem u dr n. med. Haliny Mańczak w Poznaniu (z Bydgoszczy mam najbliżej)

pozdrawiam
 
 
Grinsburg 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 4:01 pm   

Witam, jak bardzo masz zaawansowany stożek?
 
 
legre 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 109
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 4:21 pm   

U mnie jest 7,8 dpt na lewym, na prawym nie wymaga jeszcze korekcji szkłami. Od mojego wieloletniego okulisty z Lublina dostałem namiary na dr Mańczak z Poznania, ponieważ nie był w stanie zaproponować mi nic innego niż soczewkę twardą zakładaną na miękką. Wspomiał o ClearKone, postraszył że są strasznie drogie i czego ja wogóle chce jak proponuje mi "wspaniałą" twardą soczewkę, a że niewygodna i widzenie słabe to pikuś. Ważne, że "dobrze leży". Zawiodłem się. Namierzyłem dr Bąka z Krosna na stronce Clearkone. Mam zdecydowanie bliżej więc spróbuję. Ze względu na komfort noszenia, a właściwie jego brak przy twardych, nie zamierzam wracać do twardych po tym jak przez kilka lat nosiłem SoftPerm-y. Szkoda że je już wycofali. Czy ktoś ma doświadczenie z dr Bąkiem z Krosna (poza tym co już jest na forum)?

Pozdrawiam wszystkich z Rzeszowa.
 
 
 
SkorpionTom 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 6
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 4:37 pm   re: soczewki hybrydowe ClearKone Synergyeyes

ja mam mały stożek, ale te soczewki nadają się nawet do dużych stożków - tak odpowiedziała Pani doktor (więcej technicznych info w pdf, który można ściągnąć ze strony producenta)

pozdrawiam
 
 
Jack 

Rok wykrycia SR: 1992
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 26
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 9:34 am   

Witam, moje wrażenia po tygodniu użytkowania hybrydowych Synergeyes są więcej niż pozytywne. Praktycznie w ogóle nie czuć ich w oczach. Oczy są praktycznie niewrażliwe na jakiekolwiek czynniki atmosferyczne i zewnętrzne, wiatr, śnieg, umiarkowane zapylenie. Poza tym oprócz niesamowitego komfortu w moim przypadku dają dużo lepsze widzenie nocne podczas prowadzenia samochodu. Jedyny problem jaki występuje mam nadzieję na początku to ich zdejmowanie, ponieważ nie można ich ściągać przyssawką, ale myślę, że to kwestia przyzwyczajenia. Po ponad 8 latach noszenia twardych soczewek, jeśli te hybrydy będą nadal na rynku, nie wrócę już do twardych, nie ma mowy. Moim zdaniem są one dowodem na postęp technologii w zakresie korekcji stożka. Soczewki dobierałem w Krakowie w salonie Voigt. Przy okazji podziękowanie dla kolegi wojgp za pierwsze info o tych soczewkach i ich dostępności w Krakowie.
 
 
 
SkorpionTom 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 6
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 10:04 am   re: soczewki hybrydowe ClearKone Synergyeyes

no ja tez mialem problemy przy zdejmowaniu ale kwestia wprawy. Przyssawki nie mozna uzywac do zdejmowania, jedynie do nakladania (specjalnie "przyssawka" do tych soczewek jest obcieta na koncu drugim, zeby komus do glowy nie przyszlo zdejmowanie). Na stronie producenta i na youtube sa zdjecia jak zakladac/zdejmowac ClearKone. Generalnie to przy zdejmowaniu nalezy probowac je uszczypnac zlaczanymi palcami (kciuk i wskazujacy) w dolnej czesci soczewki.

pozdrawiam
 
 
Jack 

Rok wykrycia SR: 1992
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 26
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 12:43 pm   

Dzięki, widziałem te filmiki, zakładanie to banał, gorzej jest ze zdejmowaniem. Pierwszą zawsze zdejmuję za 1 podejściem, a druga to masakra, bo nie widzę gdzie ona się kończy i ostatnio uszczypnąłem sobie oko i pociągnąłem. Masakra, ale i tak uważam te te hybrydy są genialne.
 
 
 
wojgp 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 149
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 3:48 pm   

Niestety u mnie pojawiły się komplikacje. W pierwszy dzień zachęcony komforem noszenia - soczewkę nosiłem 10 godzin. Gdy zdjąłem wieczorem okazało się, że oko jest czerwone - wyraźnie widać było przekrwienia układające się w obrys soczewki.
Na drugi dzień przekrwienie troszkę przeszło i założyłem socz. na 5 godzin , efekt po zdjęciu ten sam.
Na trzeci dzień było już gorzej i soczewkę musiałem zdjąć po 3 godzinach.
Efekt końcowy taki, że okulista stwierdził wrastające naczynia, przymglenie rogówi, pojawił się okropny światłowstręt (najpierw na 1 oko, potem obuoczny), uczucie kłucia i obecnie leczę oko antybiotykiem i corneregel-em. 2 tygodnie z głowy , jeśli chodzi o jakiekolwiek soczewki.
Diagnoza to niedotlenienie rogówki :-/
Czy ktoś z użytkowników ClearKone miał podobną przypadłość ?
Do pielęgnacji używałem Ever Clean + sól fizjologiczna do 'napełniania soczewki'. Za ok tydzień będzie kolejne podejście do ClearKone - tym razem pod ścisła kontrolą okulisty :-/
Wygląda na to, że ClearKone nie przepuszcza tlenu tak samo idealnie jak soczewka twarda :-/ Zastanawia mnie tylko czy jest jakakolwiek szansa na przyzwyczajenie oka do nowej soczewki... :(
 
 
SkorpionTom 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 6
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 3:53 pm   re: soczewki hybrydowe ClearKone Synergyeyes

ja mialem zalecenie "przyzwyczajanie oka" - tzn. pierwszy dzien zaczac od 3h i potem sukcesywnie zwiekszac codziennie o 1h az do "normalnego" noszenia. Nie mam zadnych problemow z soczewka. Gazoprzepuszczalnosc soczewki jest w specyfikacji producenta.

pozdrawiam
 
 
wojgp 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 149
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 4:03 pm   

Bardzo możliwe, że przegiąłem na początku. Co do gazoprzepuszczalności , to masz może specyfikacje ? Na str. producenta nie ma tego typu informacji.
 
 
SkorpionTom 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 6
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 4:17 pm   re: soczewki hybrydowe ClearKone Synergyeyes

http://www.synergeyes.com...Insert_REVL.pdf

ja stosuje Aosept Plus + sol fizjologiczna i jest ok

pozdrawiam
 
 
Jack 

Rok wykrycia SR: 1992
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 26
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 4:19 pm   

Nawet jeśli Synergeyes ma taką samą lub lepszą przepuszczalność dla tlenu, to posiada znacznie większą średnicę i tym samym powierzchnię, co musi skutkować gorszym dotlenieniem oka. Pojawianie się dodatkowych naczyń w oku znane jest permanentnym użytkownikom soczewek miękkich, niemniej jednak nie przypuszczam aby po tak krótkim czasie już zaczęło się u Ciebie tworzenie nowych naczyń.
Moje spostrzeżenia są absolutnie pozytywne. twarde soczewki zwyczajnie mnie wku...wiały. Oczy miałem czerwone po kilku godzinach, i musiałem je zdejmować po max. 7 - 8 godzinach. W tych hybrydowych nic nie czuję nawet po 12h, oczy bez żadnych śladów zaczerwienienia. Po prostu genialne. chociaż staram się zachować umiar i nie przekraczać 10-11 godzin użytkowania. Miejmy nadzieję, że i Tobie się uda.
 
 
 
wojgp 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 149
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Gru 08, 2010 12:08 am   

Fakt, średnica 14,5 w stos do 10 mm to 2,1 razy większa powierzchnia :-/ Tak jak pisałem na razie przerwa, pewnie wybiorę się do okulisty, aby obejrzał oko i potem do Voigta. Głupota z mojej strony, że od razu zaczałem od 10 godzin. Może jeszcze jakaś reakcja lub nietolerancja przez Ever Clean. Nie mam pojęcia.
AAaa przy okazji z ClearKonem nie wolno używać kropli z konserwantami, o czym nie wiedziałem. Polecono mi Hyal Drop Multi, które już mam i będę testować.
Dzięki i miłego użytkowania ClearKone'ów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: